Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

Roolie
do kúpeľov môžeš ísť raz za dva roky ,ale nie na A-čko ale na B-čko,kde si platíš stravu a ubytovanie.
Návrh ti môže vypísať aj tvoj známy ortopéd.
Ja sa už tiež teším na kúpele.
Prajem pekný večer.

Roolie

Malaanka

ahojky, ano, bola som uz 1x na ozone 28.11.2011 a teraz by som chcela ist druhy krat. Robil mi to doktor Konik, ale tu v BA a bez CT a teraz by som chcela na to ist pod CTckom.

Vsetkym:

mozno to tu uz odznelo davnejsie, ja sa chcem len spytat, kedze viem, ze Bosco nebol operovany a mohol ist do kupelov, ze ci mam aj ja narok na kupele? Alebo ho maju len zoperovani pacienti? Ja by som si samozrejme aj zaplatila, ale zatial som to nezistovala, ale normalne ked o tom vsetci pisete som po tom zatuzila a chcela by som to skusit. Tie Trencianske alebo Turcianske Teplice :)
Dakujem za odpovede.

Milka 3

ozvi sa ako si dopadla, myslela som velmi na Teba.

malaanka

Bosco
so všetkým s tebou súhlasím.
Miro70
ďakujem za informácie,zariadim sa podľa toho.A netrpezlivo budem čakať ďalšie správy od teba.
Milka3
držím palce,aby ti to pomohlo,daj hneď vedieť ako to prebiehalo.
Najlepšie je keď do poisťovne zavoláš a tam ti povedia.Ale malo by to byť do roka.

Ja idem dnes na kontrolné MRI dám vám vedieť výsledok.

Viktoria 3

miro 70
Prajem ti fakt prínos z tej kúpelnej liečby. Ja som bola iba jedenkrát v kúpeľoch - Sobrance...teraz sú mimo prevádzky, čo je škoda. Je pravda, že psychika je to najpodstatnejšie. Ja som si už povedala, že asi namiesto lekárne zájdem k psychodoktorkovi...Mám pocit, že mám málokedy deň bez bolestí.
Uži si to tam... aj za nás doma ležiacich.

magnum

problémy s chrbticou!Začal som aplikovať bowenovu sondu.Je to v podstate bowenova terapia so zameraním akupunktúrnym prístrojom,ktorý na meridianovej dráhe určí
presné miesto bloku a následná masáž s aplikáciou bowenového oleja.Výsledky sú prekvapujúce.Chcem sa utvrdiť,či to nie je náhoda.Bowen terapia vo svete vykazuje vynikajúce výsledky.Môžte niekto k tomu,kto má nejakú skúsenosť povedať svoj názor.?

miro70

Ahojte...najprv odkaz pre malaanku ktorú trochu sklamem, nemáš najmenšiu šancu nejako ovplyvniť kde budeš ubytovaná pokiaľ si nedoplatíš...myslím že aj s kvalitou ubytovania je to tak že keď si platíš si v lepšom a cez poisťovne čo asi ostane...aj keď sa nesťažujem ale videl som aj iné izby v mojej časti na inom poschodí...a že som sám, to som mal také šťastie lebo tu bola konferencia lekárov tak to bolo plné...inak som mal obavu zo smaragdového bazéna predsa voda má 37C* ale prežil som...najviac sa ale teším do SPA na plávanie...zajtra mám viac procedúr tak napíšem...

Bosco

Miro70 – tak gratulujem. Sám na izbe to je super, ja som bol tiež sám, len som si musel priplatiť. Každá sranda niečo stojí. Dôvod bol, že som musel niekedy pracovať aj počas kúpeľného pobytu a nechcel som vyrušovať spolubývajúceho. Stále tvrdím, že to bola najlepšia kancelária v mojom živote :-). Bazén bol otvorený od 6:00, potom raňajky, liečebné kúry, obed, poobedná prechádzka v parku a potom bazén + welnes, večera a každý deň končil posedením pri drinku a živej hudbe. Okrem toho množstvo kultúrnych podujatí, zájazdy do divadla a opery. Ak k tomu pripočítame milý personál na profesionálnej úrovni a kvalitné procedúry tak výsledok sa musel dostaviť.
To že doktor ti dal vybrať procedúry je super. Myslím si, že ľudia na tomto fóre majú obrovské praktické skúsenosti a sami vedia čo je pre nich najlepšie. Veď takú McKenzieho metódu môžeš učiť aj iných pacientov. V tých kúpeľoch už nič prevratné nevymyslia, tak ako mi povedal primár u ktorého som bol na poslednej kontrole. Základ je voda, to ostatné ponúkajú v súčasnosti už takmer vo všetkých kúpeľoch. Po schválení žiadosti, mi na moju diagnózu prišiel dvojstranový zoznam z ktorého som si mal vybrať. Prečo nikto nevie jednoznačne povedať, ktoré kúpele sú najlepšie pre platničkárov? Asi je to dané tým, že na každý organizmus to pôsobí inak a naše problémy sú rôznorodé. Všetko je to hlavne o psychike, ako sa človek nadstaví. Ak veríme, že kúpele, ktoré sme si vybrali sú pre nás tie najlepšie určite nám pomôžu. Najviac ma prekvapilo to, že práve ty máš problém so psychikou. Človek, ktorý srší optimizmom a drží nad vodou polovicu tohto fóra? Tak hore hlavu a relaxuj, budeme ťa potrebovať.

malaanka

milka3
v akej si poisťovni?
Ja som vo všeobecnej a tam jednoznačne hovoria,že do roka.
Kým si nie v poriadku,nemá význam ísť na liečenie.
Ja tiež ešte stále mám problémy a tak ešte nemám ani žiadosť napísanú.
Najprv nech ti je lepšie a doporučí ti kúpele tvoj neurochirurg,spolu s neurológom a až potom si podáš žiadosť.
Miro70 už ti je tak dobre,že nemáš na nás čas.
To by bolo ale dobre.Tak ešte raz pekný čas a veľa dobrých zážitkov.