Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

miro70

milka 3
na predvolanie som čakal 4 mesiace teraz na prehodnotenie čakám už po termíne 7 mesiacov a ešte nič, že vraj toho majú veľa...

malamata
čo ja viem tak sa má sedieť 90° noha-bedra, a to iste nohy od seba 90° a hlavne držať správnu lordózu....

inak liečenie pokračuje ok...mal som trochu obavy s masáže a bicyklovania ale nič všetko v pohode a plávanie si užívam konečne po takom čase.....

malamata

čawte ľudia, tak ja už som začala sedieť už môžem 2 min. Ale mám taký problém, že keď si sadnem, tak akoby ma v krížoch niečo ťahalo a začne mi tŕpnuť ľavá noha (aj pred operáciou má tá bolela).
Je to normálne?

Sedávam tak ako mi kázali - čelom k operadlu a kolená mám nižšie ako bedrá...

milka 3

ahojte viete mi niekto kto ma už priznany ID povedat ako dlho ste čakali kým Vás zavolali na komisiu po podani si žiadosti?Aby som vedela ako dlho to asi trva.Ďakujem

malaanka

V pondelok som bola na MRI a mám už výsledok.
Veľmi mierne zlepšenie a čuduj sa svete,znovu mi popisujú vyklenutie diskov/tých vymenených/.Ešte som nebola za dr. len som telefonovala s neurolog. a výsledok:ďalší môj život sa bude niesť s veľkými problémami celej chrbtice.
Keď som si pýtala rady ako to m"žem zlepšiť ja sama,tak vlastne nijako.Len sa šetriť a mäkké techniky masáže.Skrátka trochu rehab.Ešte som zvedavá čo povie neurochirurg.

milka 3

Ahojte všetci tak už som absolvovala to vyšetrenie kaudalnym blokom.Citit je iba taky slaby tlak a štipanie inak nič .Potom si pametam ako mi doktorka povedala že si mam pospat a neviem ani ako som zrazu lezala na chrbate.Tak som si pospala asi hodinu a išla som domov.Zatial nevidim a hlavne necitim žiadnu zmenu ale to chce dufam ešte čas.V piatok idem druhy raz tak uvidim. Potom dám vediet

miro70

ahoj Roolie
dúfam že ideš na ozón ale pod CT-ečkom...tak sa dostanú presne do platničky čo bez CT asi nieje dosť možné...s tým liečením je to presne tak stačí keď ti dá odporúčanie tvoj neurológ alebo ortopéd...inak začína sa mi tu páčiť

ineurolog

Ja si myslím, že hernia disku je strašne individuálna diagnóza. Cez stránku www.ineurolog.sk som riešil problémy desiatok ľudí s touto diagnózou a riešenia sa veľmi rôznia. Hádam jediný spoločný rys je dosť dobrý efekt rehabilitácie - záleží však na konkrétnom fyzioterapeutovi... teraz je kopa takých rýchlokvasených, čo majú síce školu, no žiadne skúsenosti, len obrovské sebavedomie. Najlepšie kúpele na hernie je ťažko radiť, lebo tiež pacienti nosia zmiešané skúsenosti...

Roolie

Malaanka a Bosco,

dakujem Vam velmi pekne za odpoved :) vybavim si to.

Milka 3 Vas vsetkych pozdravuje, vcera som s nou volala, ze to prezila bez ujmy a ze ani ju to nebolelo. A po zakroku spala. Lekarka bola na nu velmi mila, co je tiez dost podstatne. A v piatok si to pojde zopakovat este raz. Asi kvoli ucinnosti.

Ja sa chystam 30.4.12 uz druhy krat na ozon. Takze leto by malo byt urcite bezbolestne :)))

Bosco

Roolie - je to presne tak, ako píše malaanka. Podstatné je, že pri B-čku sú hradené procedúry, ktoré sú podstatne drahšie, ako ubytovanie a strava. So schválením kúpeľov nebol žiadny problém.