Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Roolie

Vsetkym :)

toto mi dnes prislo na mailik, s textom v hlavicke ,,kus pravdy" a mne sa to velmi pacilo, tak som sa chcela s Vami o to podelit :)))

Keby prechádzky boli naozaj tak zdravé ako sa hovorí, tak poštári by
museli byt nesmrteľní.
Veľryba pláva celé dni a je iba ryby a aj tak je obézna.
Zajac celé dni iba skáče a behá a aj tak sa dožije max. 5 rokov.
Korytnačka nebehá, neskáče, vždy príde posledná, takmer sa nehýbe a predsa sa dožije 150 rokov, do čerta.....
Takže, zvoľni tempo!

Bosco

malaanka, vidíš, aký je svet malý
miro 70, tak ako píšeš, každý človek je jedinečný. O dva mesiace budem bilancovať, uvidíme či táto cesta bola správna. Ja sa v živote držím Goetheho výroku " Nie je väčšej chyby, ako prestať skúšať".

miro70

tvnoviny.sk

tak a práve som prišiel s procedúry a popýtal som sa na teplú vodu masáže atď.nuž a tu je odpoveď teplá voda ani masáž neuvoľňujú spevnené svalstvo ktoré posilňujeme cvičením ale spazmy....a ešte že vraj každý človek je tak jedinečný že to čo platí pre jedného tak pre druhého nemusí...za najväčšieho zabijaka chrbtice považujú stres...

miro70

ahoj Bosco
nájsť v dnešnej dobe dobrého fyzioterapeuta alebo doktora ktorý pomôže je asi dosť ťažké, tak isto už keď si ho našiel je otázne či je to ten správny odborník, Bosco berme si to len s toho hľadiska koľko odkazov na cviky a knihy sme sem popridávali za tú dobu čo sme tu, ja som mal fyzioterapeutičku pre ktorú je správna voľba len McKenzii, liečil ma pán primár ktorý bol šéfom na kongrese neurológov a ten uznáva len lieky(hrozné)...myslím že náš problém je taký špecifický že ani oni presne nevedia ako nám pomôcť...veď si to len berme že na liečení pacienti s tou istou diagnózou dostanú iné procedúry...koľko takých ako my som spoznal či už tu na fóre alebo v nemocniciach alebo keď som šiel na ozón aj tu na liečení a každý má iné skúsenosti...takže každý doktor, masér, ortopéd,fyzioterapeut si bude hájiť to svoje nech je akýkoľvek...mi sme len pacienti a oni ty čo musia mať pacientov...teraz som na liečení musím povedať že mi je lepšie neviem na koľko mi k tomu dopomohli procedúry alebo to že je to zmena, viac sa hýbem nestresujem sa, no proste je to iné ako keď som doma...možno zas o mesiac dva sem hodíme článok že toto sú tie pravé cviky alebo že ten je fakt dobrý odborník ale napokon to ostane na nás ako sa k tomu postavíme a ako sa budeme správať k svojej telesnej schránke...ja len tak

malaanka

Bosco
V Brezne som chodila na strednú školu,pochádzam z tej oblasti.Na ZDŠ som chodila do Podbrezovej.
Milka 3
nie je to bohviečo,ked trochu skloním hlavu,tak mám hneď elektrické výboje v rukách a tŕpnutie a 13.4. som obj. na MRI driekovej chrbtice,mám bolesti a tŕpnutie nôh.
Včera som mala také bolesti,že som si musela pichnúť Alminar,ani to nepomohlo a potom ešte tabl.Hotamin.Milka,pýtaj sa ešte na MRI krčnej chrbtice.Ja som bola v marci na MRI krčnej a v apríli idem na driekovú.Nedaj sa odbiť.
Všetkým prajem bezbolestnú noc a dobrú noc.

milka 3

Malaanka

Čo sa týka bolesti tak tie mam stale ale neviem kedy a či to ešte zaberie tan kaudalny blok ešte idem raz 16.4. a potom uvidim a boli ma teraz aj ta krčna chrbtica a mam strašne točaky hlavy tak uvidim a ty ako?

malaanka

Bosco
a môžeš nám prezradiť,kde si našiel takú dobrú fyziatričku?
Mne ale aj neurolog.hovorila,že treba robiť len minimálne cvičenie a pri bolesti žiadne,ale tie cviky ona nevie,to len rehab.Poradíš nám ako by sme si mali hľadať fyzioterapeuta?
Roolie
ďakujem za povzbudenie,zajtra idem sama s mojim mercedesom na kontrolu k neurochirurgovi,ešte nevidel výsledky MRI.
V piatok 13.4. idem na kontrolné MRI L-S chrbtice.
Toto fˇorum je výborné,vieme,že nie sme sami s problémami a aj si radíme.
Miro70
dúfam,že aj mne bude lepšie na liečení,keď už nič iné,tak psychika sa určite napraví.
Dafne
držím palce,aby ti to čo najdlhšie vydržalo.
Milky 3
ešte máš bolesti?