Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

dadula123

Milka3
Budú mi to robiť v BB na algez.(chronic.bolest) v ambulancii lebo som nechcela ostať ležat na oddelení .Odporučili ešte odber krvi .Povedala mi tiež že sa to robí ako končí chrbtica a tam sa to strekne.Napisala mi tiež doprovod a celý den ostať pod dozorom.Tak neviem čo ma čaká :O( na nete som nikde nič nenašla kto na tomto bol.Milka tebe to nepomohlo?Ostalo Ti horšie?

milka 3

Dadula123

No ked som tam prišla sestrička mi napichla normalne žilu a zachvilu prišla doktorka lahla som si na brucho a doktorka si nahmatala kostrč a potom si pametam ako sa ma pýtala či niečo citim a ja som jej povedala že iba taky slaby tlak a potom si pametam ako mi povedala že sa možem otočit na chrbat v čom mi samozrejme pomohla apotom som tam 1 hodinku spala /odporúča sa zostat tam 2 hod ale ja som tam mala manžela a on ma bral s autom domov/. A je dobre aby tam s tebou niekto prišiel aby ti pomohol ist domov lebo si po tom taka otapena .JA som bola otapena až do večera.Ale NEBOJ nieje to nič hrozne.

dadula123

milka 3
ďakujem za odpoveď :O)

Milka ako ta uspali:O) niečo Ti dali??
Mne doktorka predpisala len tabl. lebo som ostala vystrašená :O)) že si mám tabl. vziat 45 min .predtým ako mi to budú robiť .Tabletka je vraj na ukludnenie.

Roolie

Malamata

este som zabudla, ze lekari si navzajom dost odporuju, jeden nieco schvali, druhy zavrhne. Takze ja som toho nazoru, ze skusit vsetko na vlastnej kozi, aj to plavanie, pojdes zopra krat a telo Ti samo ukaze, ci si dobre urobila.
Inak ja si teraz natieram chrbat s takou chladivou mastou, skor gel to je, Snehurka sa to vola a dost mi to pomaha, a ked som nosila tie thermacare bedrove pasy sice ma to super zohrialo ale citila som sa potom ako zbita. Nevyskusas - nevies ... :))

Roolie

Nanenka

ked sa dari, tak sa dari. Hlavne si tym nenechaj pokazit liecenie. ja tiez riesim teraz tecucu stupacku na wcku chcu mi to prist rozburat a to som tesne pred skuskami! Takze Maurphy funguje vzdy. A diik za postrehy z kupelov, dufam, ze sa mi podari nahovorit aj Milku 3 niekam do kupelov :)
Milka 3 havinka je uz OK, nastastie, vsetko Ti poviem. A Dr. napisem smsku uz to musi mat davno.

Malamata - ty nepokusaj certa, ja som pokusala tiez, a na jednej akcii som tancovala ako o zivot az kym neprisiel kamos a v zapale tanca ma prehol v pase. A uz som potom az do konca sedela na stolicke ... Vsetko treba s mierou a ten strecing, joga a pilates su fajn, ale mne tiez z pilatesu neodporucili vsetky cviky. Sport je fajn, ale skus take sporty, pri ktorych nemas otrasy na chrbticu, korcule, bicykel, behanie, skakanie podla mna nie su vhodne... Skus to plavannie, mozno ping - pong, bedminton :)))

malamata

Ďakujem Bosco. Tak ja dúfam, že v 20-tich rokoch nemusím seknúť so športom. Som sa pýtala na plávanie, tak neurochirurg mi povedal, že môžem a neurológ povedal, že radšej nie. Tak ako si mám ja rozhodnúť. :o)
Začala som už ale so strečingom, lebo cítim, že mám stuhnuté a stiahnuté šľachy a svaly. Tak sa opatrne naťahujem. Rehabilitačná sestra mi ukázala aj brušáky, ktoré môžem robiť. Sú z pilatesu a drieková chrbtica tam nepracuje.
Ja by som už veľmi chcela niečo so sebou robiť.... Už to trvá dlhoooo Od 7. júla 2011

Bosco

malamata – musíš zvážiť mieru rizika. Hýbať sa treba, ale možno až po kúpeľoch. Mne neurológ neodporučil športovať ako predtým, preto som sa rozhodol, že nebudem pokúšať šťastie a skončil som so športom. Ale mám kamarátov čo po herniách športujú, záleží v akom stave máš chrbticu, preto sa radšej poraď s neurológom.

malamata

Som 12 týždeň po extruzií disku L4/L5. Kedy je ten správny čas začať športovať? Síce mám ešte mierne bolesti, ale už ma nebaví len tak byť doma. Mám chuť na korčule, bycikel, beh či plávanie.

Ešte chodím na rehabilitácie /masáže, magnet, elektroliečba, telocvičňa, plynové injekcie/ To je celý môj "pohyb".
Mám odumretý nerv v ľavej nohe a celkovo je slabšia a chudšia.

Na neurochirurgiu do Ružomberka idem 19. júna. Zatiaľ mi neodporučili kúpele.. že mi treba ešte počkať.

Ja už sa chcem hýbať.. Aj vy máte také stavy?