Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

milka 3

Dadula 123

Mne to robili v Blave ale to je asi jedno a dufam že ti na niečo bolo to čo som ti napisala dufam že už nemaš až taky strach ako si mala.

malaanka

dadula123
kde ti budú robiť ten kaudálny blok(v ktorom meste)
Držím palce a ozvi sa keď budeš mať po tom.

malaanka

Kamilka41
aj mňa by zaujímal človek,ktorý vie naprávať stavce a nič nepoškodí,pretože mám dva driekové stavce posunuté.
Daj nám nejaký typ a tvoje skúsenosti.
Miro70
držím ti palce,aby ti to čo najdlhšie vydržalo
Bosco
pomáhajú ti cviky ktoré teraz cvičíš,

dadula123

kamilka41 ďakujem :O)
milka 3 ozvem sa hned ako budem po :O)
už aby bol utorok :O)
----------------------
----------------------
Ešte sa raz sa chcem opýtať ak je tu ešte niekto taký kto absolvoval - Tlakové kaudálne blokády - TKB ďakujem.

miro70

takže ako pokračujem po dvoch opkách a ukončení ročnej PN, ráno o 6h pocvičím a potom tak cca 9- 10 h v robote, mesačne zvládnem tak 2100 cvikov na brušné svalstvo a cca 1200 klikov pri nich zistite či fakt máte spevnené svalstvo okolo chrbtice inak nie je šanca...a popritom nejaké cviky s pilatesu + cviky čo som sa naučil po rehabkách...bolesti mám ale zvládam, držím palce všetkým no napríklad dnes som hore už od 2.30h :))

Bosco

kamilka 41 – v Piešťanoch som bol tri týždne, z komerčného hľadiska je to asi to najlepšie čo na Slovensku máme. O tom svedčí aj skladba kúpeľných hostí a tomu prispôsobený servis. Ak chceš podrobnosti pozri si môj príspevok z 9.12.2011. To, ktoré kúpele komu pomôžu je individuálne. Ak sa ma niekto opýta či mi kúpele pomohli neviem jednoznačne odpovedať. V súčasnosti keď sa cítim celkom dobre by som už kúpele neskúšal. Jedno však môžem potvrdiť, kúpele pomôžu hlavne po psychickej stránke.
Ak máš typ na nejakého človeka v Európe, ktorý je schopný riešiť náš problém manipuláciou stavcov, môžem sa na to pozrieť ako to robí. Všetky metódy, ktoré som zatiaľ videl sa ani zďaleka nepriblížili liečbe, ktorú som absolvoval minulý rok. Budem však vďačný za každý dobrý typ.

kamilka41

Pre Bosca

Nemusíš až na Taiwan. Existujú aj na Slovenku ľudia ktorí pracujú tým istým sposobom... Ak máš pocit že ti to pomáha a rieši problém tak skús aj tu.

kamilka41

Takže ešte raz. Ahojte všetci trpitelia.
Už asi dva týžden sledujem Vašu diskuziu a chcela by som Vám povedať že mi veľmi pomáha. Necítim sa taká osamotená v svojom probléme. Mám bolesti ktoré ma trápia ale hlavne ktoré ma totálne vyradili z práce. Mám sedavé zamestnanie kde sa vyžaduje 8 hodinová práca s počítačom. A ja to proste nezvládam.Ani s tabletkami.
Moje problemy trvajú 5 rokov. Dovtedy som veselo športovala bicykel, squash, korčule, plávanie, čokolvek... Rada som cvičila aj doma. Po páde na zadok postupne začali problémy. Najskor driek, postupne aj krk. Bolesti vyrážajúce do nohy, do ruky az po končeky prstov. Boľavé svaly, šlachy na tých najnemožnejších miestach. Veď viete o čom hovorím. A psychika tá tiež robí svoje. ¨
Prešla som už kadečím, lieky ,rovnanie stavcov, (okrem krku tam to mám od neurochirurga zakázané) rovnanie zrotovanej panvy , kaudálne blokády aj ozónoterapia. Ešte som nebola v kúpeľoch .Ale trochu ma odrádza to, že snáď može nastať aj zhoršenie stavu. Chcela by som do Pieštan. Boli ste tam niekto?
Hlavne ma trápi že mi pomaly končí marodka, a neviem ako dalej....

Moja diagnoza je: dve protruzie s útlakom na durálny vak. Jedna v dieku, druhá v krku. plus koxartróza.