Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

rusmar

ahoj vsetci, mam ist na operaciu chrbtice - nahrada dvoch platniciek L4/L5, L5/S1 za "umele". Je tu niekto taky. Chcem vediet nieco od toho, co to zazil. Lekari sice informuju o vsetkom, ale predsa by som sa rada spojila s clovekom, ktory to ma za sebou. Dakujem.

josto

Dobrý deň,mám 31 rokov koncom marca som mal silnú bolesť v oblasti bedrového klbu a prerážalo mi to až to lýtka ku päte, nešlo ani chodiť vôbec, šiel som ku lekárovi, ma poslal na rontgen, ten bol dobrý, objednali ma na neurológiu, kde ma objednali hneď na CT vyšetrenie kde mi zistili " V intervertebrálnych priestoroch L3-4 a L4-5 bez herniácie diskov,neuroforameny a koreňové odstupy primerané. v intervertebrálnom priestore L5-S1 hernia disku paramediálne vľavo s tlakom na durálny vak a odstup koreňa S1,neuroforameny primerané.V kostnom okne skelet bez výraznejších štrukt.zmien"Chcel by som sa spýtať ako postupovať, či sa dá s tým niečo robiť a koľko trvá zhruba liečba a či sa môžem potom plnohodnotne vrátiť späť do života a venovať sa bicyklovaniu.. Ďakujem.. z pozdravom Jozef.

milka 3

Rolie

To som rada že havina je ok.Stale na teba myslim ohladom maturit, lebo aj moja neter robi teraz maturity, držim ti palce.Ved ked sa ti doktor ozve tak uvidime čo povie.

milka 3

Dadula 123

No horšie mi neostalo ale ani mi to nepomohlo. Lekarka mi povedala že treti krat to nema cenu a že mam prist o dva týždne a dohodneme sa čo dalej.Tak uvidim.