Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

miro70

PETERsro
ako som tu už písal to či dostaneš ID záleží aj od toho aké máš zamestnanie, u mňa bolo rozhodujúce to že som pracoval v podzemí...tak isto to platí aj o mojom známom čo som tu už písal aj on má ID bez opky...a to liečenie skús ísť do Turčianských Teplíc bolo tam super.....

PETERsro

Ahojte spolutrpitelia... To čo tu čítam ohľadom invalidných.. No katastrofa. Momentálne som po tretej operácii, po klasickej hernii a následne po šiestich rokoch už aj fixácii skrutkami mi pred dvomi týždňami urobili stabilku skrutkami už aj v krčnej. Momentálne čakám na predvolanie na posudkovú, som zvedavý ako ma odtiaľ vyprášia. Predbežne mi bolo povedané :" Čo už len chce 30 ročný chlap invalidnú":-) Dá niekto tip na skutočne dobré kúpele? Po prvej operácii som bol v Trenčianskych, po druhej v Bojniciach a teraz po tretej hľadám kam sa vybrať:-)... a Miro.. Som z Handlovej, takže obaja spadáme pod tú istú sociálku. Som prekvapený že ti ID uznali bez operácii. Mne po prvej operácii povedali že sa mám otočiť a odkráčať do práce, vtedy som mal 23 rokov a vraj v takom veku nemám invalidnú ani skúšať..

milka 3

Malaanka

u lekara som ešte nebola ale poslala som mu vysledky z MRI a som dohodnuta s Baškou že on sa jej ozve a da mi vediet kedy mam k nemu prist.Tak teraz už len čakam a uvidim.Ale nechcem Bašku otarvovat ked ma teraz tie maturity.

malaanka

Dafne
ďakujem
Milka3
ako sa máš,už si bola u lekára z nálezom MRI krčnej chrbtice?
Bosco
ako pokračuješ ďalej?

dafne

Miro, tak to sa teším,že sa Ti darí, že je všetko ok...neboj telo samo povie,ked to preženieš... u mna je to to isté...tiež to bolí, ale určite nie tak, ako pred operáciou....snažím sa myslieť pozitívne...a ked sa to pokazí,tak to budeme riešiť potom,teraz si užívajme,že nám je dobre :-)))

Malaanka,tebe držím palce,aby to čo najskôr prešlo, ako aj všetkým ostatným :-)))

malaanka

Miro70
Teším sa s tebou,že si tak pozitívne naladený.Ten zlom u teba nastal asi na liečení.
Všetkým
Ja sa stále nemám dobre,teraz vybavujem hyperbarickú komoru aniekedy o mesiac by som mala ísť na liečenie.
Ešte nemám termín z poisťovne,chceli ešte nejaké dodatočné potvrdenia/mám tých dg. viac./
Neviem čo bude skôr vybavené,či komora alebo kúpele. Tak jya zatiaľ stagnujem a pomáham si ako viam.Občas musia ísť aj lieky od bolesti a používam domáci pulzný magnet.Ten mi robí najlepšie,no nie vždy mi to stačí.
Prajem vám všetkým zlepšenie stavu a hlavne psychickú pohodu.

miro70

Ahoj...to aj mňa zarazilo že to tu nejak stíchlo...takže čo sa týka mňa od 1.5 pracujem, musím povedať že aj 10 hodiniek denne a musím si hneď zaklopať že je mi celkom fajn, nie že by ma to nebolelo ale dá sa...čo sa ale zmenilo je to že si už nepripúšťam že by sa mi mohlo niečo stať neviem kedy nastal ten zlom v pozitívnom myslení ale je to tak....držím palce vám všetkým :))

malaanka

Bosco
bohužiaľ,nie každý z nás má šťastie na dobrých fyzioterapeutov a v tom je naša smola.
Takže našou hlavnou úlohou bude nájsť si toho najlepšieho.
Ja osobne musím ísť na neurochirurgiu alebo rehab. a tam sa popýtať na niekoho schopného,ale aj ochotného sa mi venovať.
Ako ťa tak už dlhšie čítam,tak ty si scestovaný mladý muž,máš určite veľa kontaktov,a napriek tomu bolo aj tvoje hľadanie dosť dlhé.
Keď píšeš o kine,tak ja sa ti nečudujem,že ti bolo dlho sedieť 2 hod.Ja keď sedím pri pc,tak po 20 min.musím vstať,pochodiť a aj tak mi tŕpne noha.O kine môžem len snívať.
Ale ďakujem ti za tvoje skúsenosti a,že nám ich odovzdávaš, a výberu fyzioterapeuta budem venovať ešte väčšiu pozornosť.
Informuj nás aj naďalej o svojom pokroku.

Bosco

Ahojte bojovníci s herniami,
Malaanka ja pokračujem v cvičení. Nakoľko posledný cvik mi nerobil dobre, prerušili sme metódu Spiraldynamik a začali sme s cvičením podľa Brunkowovej. Teraz som sa presvedčil, že najdôležitejšie je to, kto ťa pri cvičení vedie. Ja som túto metódu začal cvičiť už pred 10 mesiacmi, ale vtedy som to prestal, lebo sa mi stav zhoršoval. Problém bol asi v tom, že cvičili naraz so mnou okrem Brunkowovej aj iné cvičenia. Najlepšie u terajšej fyzioterapeutky je to, že cvičíme celú hodinu max. tri cviky. Kontroluje každý pohyb svalu a na doma mi dá precvičovať maximálne jeden až dva cviky. Kontrola je vždy až o dva týždne. Potom vieme spoľahlivo určiť, či je cvik vhodný, alebo nie. Neviem či niekto má skúsenosti s Brunkowovej metódou, ale našiel som pre Vás krátke video, ktoré by mohlo pomôcť na začiatku tým, ktorí by to chceli skúsiť. www.beauty.bhlc.sk Ja musím konštatovať, že mi toto cvičenie zabralo. Za päť dní čo ho cvičím začínam mať už posilnené svalstvo a za posledný rok sa asi teraz cítim najlepšie. Včera som celý deň pracoval okolo domu a aj keď som mal obavy čo bude na druhý deň, ráno som bol OK. Horšie to už bolo dnes večer, lebo som sa vybral po roku do kina. Síce som to vydržal, ale celodenná brigáda mi robila menší problém, ako dve hodiny sedenia v kine v pohodlnom kresle.