Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

dadula123
to je nejaká čudná doktorka.Dosť,že máš bolesti ,ešte ti ich bude pridávať.Nechápem to,keď inde dávajú injekciu.
Prečo by si to mala vytrpieť,keď nemusíš.Tak nech si aj myslí,že máš nízky prah bolesti,veď ju to nebolí.
Ja sama som to ešte neabsolvovala,ale určite by som si pýtala inj.od bolesti.

dafne

Ahoj Majca,
tak po 1. najprv sa musíš dať doporiadku, t.z.,že bolesti musia ustúpiť... až potom môžeš začať cvičiť. Cvičenie je dôležité, ale najprv sa to musíš naučiť pod vedením odborníka !!!!!ale ako píšem,najprv musí prejsť bolesť...my všetci,čo tu prispievame sme si prešli všetkými možnými procedúrami,ktoré existujú,aby sa naš stav zlepšil...ja som po operácii, momentálne sa cítim dobre,ale nikdy nemôžem vedieť kedy sa to zvrtne...treba si dávať veľký pozor....

Majca

Zdravim, urcili mi diagnozu hernia disku, tak sa snazim zistit co najviac informacii o tomto ochoreni a spojit s ludmi, ktori maju tu istu diagnozu.
Moje problemy zacali zacali uz davnejsie miernymi bolestami v krizoch, ale nepripisovala som tomu velku vahu, vzdy to preslo. Minuly rok v lete ma seklo a nemohla som sa pohnut. Vseobecna lekarka mi predpisala Dorsiflex a Voltaren, bolesti ustupili. To vsak bolo este len ticho pred burkou. Zaciatkom februara zacali prudke bolesti v krizoch a bolest prerazala do lavej nohy. Kedze bol vikend dostala som tak akurat obstrek na chirurgii. Vseobecna lekarka mi vravela, ze to mam len z nedostatku pohybu, nic viac. Bolesti neustupovali, zufalstvo sa stupnovalo, lebo som sa nemohla ani pohnut (o spani ani nehovorim). No a tak som sa tahala po vysetreniach cez neurologiu, ortopediu, rehabilitaciu a po 2,5 mesiaci vysledky magnetickej rezonancie potvrdili herniu disku L5/S1 (zuzeny spinalny kanal o 1,0 cm, sekvester fixovany). Neurologicka mi odporucala ozonoterapiu, a tiez, ze to mozem dat operovat (operacii sa chcem vyhnut). Vraj je dolezite cvicenie, tak som bola odoslana opat na rehabilitaciu, kde som sa dnes dostala po mesiaci a vraveli mi, ze uz maju precerpane limity z mojej zdrav. poistovne.
Chcem sa Vas spytat, ake cviky by boli vhodne a celkovo ako by bolo najlepsie upravit zivotny styl. Cosi som citala o skole chrbta na nete, ale vela toho nebolo. Este doplnim, ze mam 24 rokov (o par tyzdnov 25). Vopred dakujem za vsetky rady.

dadula123

Ahojteeee
takže dnešné ráno dopadlo tak že sa dneska nerozhodla doktorka znova pichnut, dohodli sme sa na utorok.Kedze som mala v ten den tlaky a bolesti v nohách aby sa to skludnilo a bude sa pokračovat az v utorok .Pýtala som sa či nie je niečo od bolesti či mi nemože pichnut aby som to tak necítila ked ma bude pichať povedala, že no že ja mam asi nizky prach bolesti tak to tak citim :O( nemyslim že mam prah bolesti nízky ale no čo už budem musieť vydržať a pripravit sa na utorok.

malaanka

Miro70
ďakujem,ešte nemám termín,ale viem,že to už mám schválené.Dúfam,že nás prídeš navštíviť,keď tam bude aj Roolie.
Dám vedieť termín.
Milka 3
a ty sa nechystáš na liečenie?Ako sa máš a už sa vyjadril lekár k nálezu MRI krčnej chrbtice?
Roolie
aj ja ti držím palce k maturite a budem ti posielať pozitívnu energiu.
Potom ti napíšem mail,teraz ťa nechcem ničím zaťažovať.Ty si šikovná,ty to určite zvládneš.

milka 3

Dadula 123

Daj vediet ako si dopadla ked budes moct.

Rolie

Držim ti palce na skusky. Daj potom vediet ako si dopadla.

miro70

ahoj malaanka
na izbe klasika - televízor, chladnička, v kúpelni je fén, rýchlovarná kanvica tam nie je....ak by si chcela jedno izbu tam si moc nenavyberáš jedine čo sa dá je strana či ti bude svietiť slnko do izby od rána do obeda alebo od obeda do večera, síce slniečko je fajn ale keďže na izbe nie je klíma tak asi by som bral to prvé ale to je na tebe....a ešte poriadne vreckové :)) pekne si to tam uži...

malaanka

Miro70
napíš mi aké je zariadenie izby v kúpeľoch,napr.či je tam nejaká kanvica alebo si treba doniesť a tak pod.
Kúpele mám schválené,čakám na termín.
A ešte,keby som chcela jednotku,tak ktorú by si mi doporučoval?

malaanka

Kamilka41
aj ja sa pridávam k Boscovi a pýtam sa na tvoje skúsenosti s pani Hamrákovou.Na nete som našla,že je PhDr.
Bosco
teším sa,že sa cítiš lepšie.
Ja nič moc,zdr.poisťovňa mi neschválila hyperbarickú komoru,vraj na to číslo dg.mi to nepatrí.Tam kde majú komoru,tam mi povedali,že podľa popisu by mi to mali schváliť,ale treba iné číslo dg.
Lenže už by sa mi to krylo s liečením,takže už to nestihnem.
Som z toho veľmi sklamaná,od komory som očakávala zlepenie a možno aj nepoužívanie môjho "mercedesa".
Byrokracia musí byť.Veď mi to mohli schváliť,s tým,že doplníme ešte aj druhé číslo dg.
Naozaj tam rozhodujú byrokrati,ktorí majú svoje tabuľky a nič iné nevedia.
Už potrebujem kúpele ako soľ,pretože už aj na mňa to všetko zle dolieha.