Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Nanenka

PETERsro
Ďakujem Ti veľmi pekne za Tvoju recenziu.Ja plánujem ísť do LD Lysec.Zajtra (v pondelok) tam idem teda telefonovať a objednať si termín. S tými procedúrami to mám ja jasné :), nemôžem: parafín + obdobného typu procedúru a ani elektriku.Vtedy sa mi zdravotný stav výrazne zhorší a na ten môj zápal,ktoré zvyšky sú ešte tam tak je to totálne vylúčené. A ani horúce vody max. 37 stupňov.
Dúfam, že tento rok budem v kúpeľoch mobilnejšia, pretože vlani som bola v Trenčianskych Tepliciach (bolo vynikajúco, nakoľko som naozaj cítila zlepšenie po kúpeľoch), ale nemohla som ísť na dlhé prechádzky. Tento rok by som rada pozrela aj okolie.
Ak tam budeš v tom období, tak ak si nájdeš čas, môžeme sa stretnúť a "zhodnotiť" náš zdravotný stav :-) príp. nejaké informácie si vymeniť.
Hm?

PETERsro

Nanenka: Pokiaľ si si vybrala Bojnice, môžem iba odporučiť. Na výber sa ponúka viacero kúpeľných domov, tak Mier, ako aj Baník atď, osobne som za posledný rok bol dva krát v Baníku. Prvý krát ma tam dali, druhý krát som sa tam už pýtal. Pokiaľ ide o liečivú vodu, znášanie bez problémov. Ak mi v tých kúpeľoch čosi chýbalo, tak je to to, čo myslím chýba v súčasnosti vo všetkých a to je odbornosť. V akom zmysle? Bohužiaľ, aj napriek tomu že som zisťoval kade tade, nikde majitelia kúpeľov neinvestujú do svojich zamestnancov, ktorí následne nemajú informácie o tom, do ktorých svalových štruktúr a ako sa do nich pri operáciách chrbtice zasahuje. Nie sú školení na nové metódy cvičení. Tento stav je ale ako hovorím asi všade. Takže to, ako sa človek bude cítiť po absolvovaní KL záleží v dosť veľkej miere na človeku samom. Vystavený list s procedúrami odporúčam odkonzultovať so svojim neurológom, prípadne neurochirurgom, ktorý operoval. Mne takto tretinu predpísaných procedúr lekár vyškrtal a kázal nahradiť inými a to nie iba v Bojniciach, ale aj v iných kúpeľoch, ktoré som absolvoval. V Bojniciach je skutočne pekne, príjemné ubytovanie, milý personál, dobrá strava, pokoj, je tam kde chodiť na prechádzky, za zábavou, je tam skrátka fajn. Môj príspevok iste nie je reklama na kúpele, absolvoval som niekoľko zariadení, v Bojniciach som spokojný a tento rok sa tam plánujem vrátiť tretí krát, podľa všetkého zrejme v podobnom termíne ako ty.

Nanenka

Ahojte,
pozdravujem Vás všetkých - po dlhšej dobe.Aj keď neprispievam, ale Vaše príspevky si vždy prečítam.
No a niečo, čo mám "nové". :-) Od januára som začala pracovať, ale dokedy tak to je otázka, pretože mám sedavé zamestnanie. Začali sa mi objavovať kŕče v ľavej dolnej končatine a lumbálnej oblasti. Nie je to nič príjemné. 6.3. idem na kontrolné MR a uvidíme. Podala som si návrh do kúpeľov "B" skupina a mám to schválené.
Plánujem ísť v máji 2013 do Bojníc. Bol tam prosím Vás niekto? Ako ste znášali liečivú vodu? Aké sú tam služby a ktorý liečebný dom odporúčate? Budem rada za akékoľvek informácie, keďže to nemám ešte rezervované, pomohlo by mi to.
Ozaj, neplánuje tam niekto z Vás ísť v máji 2013?

cucko

Ďakujem za odpoveď.S naáplasťami nepochodím, lebo nechodím po lekároch a trápim sa sama.Dnes som si dala voltarenovú náplast na noc a pomohla.Viem čo mám a treba si len dávať väčší pozor.

malaanka

cucko
ópiátové náplaste ti môžu predpísať len v amb.pre liečbu bolesti.Ani neurológ ti to nemôže predpísať.

cucko

Ahojte.Ja mám problém s platničkou 5 rokov.Operácii som sa vyhla v spolupráci s lekármi, ale bolesti su každé ráno a pri nejakej práci,alebo zlom počasí. Chcem sa spýtať, aké sú to tie opiatové náplaste .Presný názov,alebo sa to tak pýta v lekárni?Niečo chcem skúsiť,ale asi pred 3 rokmi som mala bylinkové náplaste a ostal mi z nich fľak. Kožná vravela, že som alergická na náplaste,ale predsa by som niečo vyskúšala.

malaanka

nito
ja sa bohužiaľ nemám lepšie,bolesti pretrvávajú,som opäť na ópiátových náplastiach.
Tiež pretrváva tŕpnutie rúk aj nôh a ľavostranná necitlivosť.
Nechcem nikoho deprimovať,u mňa ide o pooperačné komplikácie a porušenie miechy.
Môj stav je trvalý,len sa musím usilovať o to aby sa mi nezhoršoval.

bosco
som rada,že si sa ozval a mám veľkú radosť z tvojho zlepšeného zdrav.stavu.
Mal by si častejšie prispievať,aby si povzbudil ostatných spolutrpiteľov.
A samozrejme,že ti to nespadlo samo z neba,ale hlavne tvojim pričinením a tvojou vôľou.
Aj keď je môj stav zlý,musím sa usilovať,aby sa nezhoršil,pretože by som mohla ochrnúť.A preto tiež musím cvičiť,vyhýbať sa určitým pohybom a pod.skrátka životospráva platničkára.

nito

AHOJTE.Nemam sa velmi dobre každy den mam ani nie bolesti len trpnutie ktore v poslednej dobe mi prešlo z lavej ruky do trpnutia a palenia jazyka.Zatial to ako tak zvladam no neviem čo bude dalej či sa to časom nejak neupravi a nezlepši . Ake skusenosti s tym mate vy ostatni? Beriem kopu všelijakych liekou a mastičiek. Aka medicina by mi ešte pomohla prosim napište
.A čo ty Malaanka ako sa maš ačo tie tvoje bolesti neustupili trochu zlepšuje sa tvoj zdravotny stav? Všetkym trpiacim prajem vela trpezlivosti a sily zvladat naše tažkosti a ak je to možne zmiernenie bolesti. Ahojte.