buduce problemy ? pes v posteli

Príspevok v téme: buduce problemy ? pes v posteli
daby

ahojte.chcem vediet aky je vas nazor na to ze moj pes spava so mnou v posteli.myslite si (ako moja sestra)ze mi to v buducnosti sposobi problemy s otehotnenim alebo ze sa mi narodia chore deti.moj pes je cistokrvny a pokial viem nema ziadnu chorobu...dakujem za odpoved.(podla mojho nazoru je to riadna kravina, ale clovek nikdy nevie...)

Terka23

Nevím, zda-li je dobré, aby pejsek spal v posteli s námi.. Když byla Amálka malá, měla to také dovolené a jinde ani nespala. Po čase se ale Amálka díky tomu stávala závislou na nás. Po čase jsme jí tedy pořídili pelíšek, naučila se spát tam. :) Chvilku to trvalo, ale zvládli jsme to.
Pelíšek jsme koupili tady: www.elektricke-obojky.sk
Mají opravdu veliký výběr pelíšků pro naše psí miláčky. :)
Doporučuji.

Jessi_1111

Podľa mňa, ak je to psík vnútorný na dnu a chodí sa von len venčiť alebo na prechádzky s Vami, tak je to úplne v poriadku. A navyše ak chodí aspoň raz ročne k veterinárovi, je za očkovaný proti rôznym chorobám, besnote, od červený (kastrovaný), tak si myslím, že nie je žiaden problém.

lost

"pes má ísť do dverí druhý"

fakt? :D to kto je autorom tohto ? :D

ved "najprv pes potom pan" :P

napr moj pes je prave teraz vedla mna na sedacke :)

uprimne, vela ludi by som na tu sedacku nepustil, lebo maju rozne znackove jeansy ktore trhaju kozu, no moj pes jej nic nerobi :)
a to iste do postele, preco by tam nemohol ist ?

velmi vtipne, ze tam prinesie spinu, zaujimalo by ma, kolko krat denne vysavaju, alebo umyvaju a utieraju prach. pretoze jedine co cisty pes prinesie do postele je prach..

a podla mna tu plati jedna rovnica "klady prevysuju zapory"

uprimne, ked som psa nemal, nepustil by som ho tam.. ale ono ma to nejak dostalo :D a teraz je postel pre psa jeden velky pelech :)

a nakoniec - psa beriem ako ockovanie, lenze bez ortute.
(princip je DOKONALE rovnaky, tak co :) )

Ajusska a nechce sa hrat, jest, popripade urobila vsetky povinnosti vonku? kolko ma mesiacov?

Ajusska

Chcem sa opytat mam 3 rocnu sučku ...do teraz sa spravala normalne ale uz 2 dni mi kňuči ... vonku je normalna ... no ked pprijde domov stale kňuči ... Neviete mi poradit co s nou mam robit ?

samboras

Aj keď je táto diskusia stará, nedá mi do nej neprispieť.

1. Vyjadrovať sa do diskusie o niečom odbornom by sa mali ľudia, ktorí majú inteligenciu aspoň 100. Máte internet, vzdelávajte sa, čítajte, a potom píšte o niečom.

2. Toxoplazmóza je infekčná choroba, ktorej pôvodcom je prvok Toxoplasma gondii. Ľudia sa môžu nakaziť príjmaním nakazeného SUROVÉHO MäSA alebo kontaktom s MAČACÍMI FEKÁLIAMI.

3. Kto chová psa, je jeho POVINNOSŤOU sa o neho starať, očkovať ho, odčervovať, aby bol pes zdravý a čistý (obzvlášť pre psa v byte). Mať psa je obrovský záväzok na najbližšie roky. Pes si nevybral Vás, ale Vy psa.

4. Je na každom človeku, či si psa do postele pustí alebo nie. Logicky si do postele nepustíte psa zašpineného z vonku. Ale aj keď nepustím psa do postele, chcem ho mať hádam čistého aj na zemi nie ?? (reagujem na príspevok pisateľky, že psa do postele nepustí, lebo si spomenie ako sa vonku zašpinil - rozum sa mi z toho zastavuje).

5. Pes vo väčšine prípadov (až na pár výnimiek zavinených tiež väčšinou človekom) Vás berie prirodzene ako autoritu, nemusíte ho ani vychovávať tvrdou rukou a ani ho nemusíte bezpodmienečne vyhadzovať z postele. Kto je dostatočne empatický a vnímavý, dobre si so psom rozumie a navzájom sa dopĺňajú aj bez "palice" alebo kriku. A sprostosti typu "pes má Vás vítať prvý, pes má ísť do dverí druhý" môže napísať len človek, ktorý sa do problematiky chovu a zvierat vôbec nerozumie, nikdy nič poriadne nechoval, alebo je chronický "chrobák Truhlík".

6. Ešte raz na záver : v dnešnej dobe je obrovský prístup k vzdelávaniu, máte pc, nemusíte ani vychádzať z domu, stačí trocha chcieť. Nevyužívajte internet len na Facebook a podobné sprostosti, ale sa aj vzdelávajte. Možno potom diskusia ako táto nebude plná príspevkov bez hlavy a päty, ale cennými radami a DABY (zakladateľka tejto diskusie), ktorá sa niečo pýta, sa aj niečo dozvie.

PS: Česť výnimkám.

Chovu zdar.

jopal

Tak potom ta ospravedlnuje uz len jedno, ze si v zivote nemal(a) bytoveho psa. Asi to bude tak, bo pred 20 timi rokmi som mal podobny nazor, kym dcera nedoniesla z ulice odkopnutu shih-tsu. Po vsetkych tych mojich NO, RTW a dob som bol taky zmagoreny, ze som bral zbran a isiel som mu "pomoct". Zastavili ma slzy dcery a to bola moja prva facka, ktoru som od nej dostal. Dnes ich mame tri a od vtedy tvrdim, (aj ked chovam a cvicim kopec NO), ze kto nemal izboveho psa v byte (mal som aj NO v byte, ale to nie je ono), nevie naplno pochopit, co vsetko dokaze pes cloveku dat. Zaobstaraj si takeho, pohlad ho pred spanim a potom sem este raz nieco napis o hierarchii...