Tetánia?

Príspevok v téme: Tetánia?
martina.m

mavam strasne zavraty, bolieva ma chrbtica, trpnu mi prsty na rukach, niekedy vecer som taka unavena, ze sa nevladzem ani pohnut, trasie mi svalmi. Bola som u lekarky, predpisala mi nejake analgetikum, magneB6 a sumive calcium, vobec nepovedala co mi je...len ze by ma mala poslat na rehabilitaciu, ale ze urcite na nu aj tak nebudem mat cas.
Ma , prosim niekto s niecim takym skusenost? Mam to uz asi pol roka, zda sa ze sa mi to zhorsuje.

golda 1

martinka aj ja mam tie iste problemi a trva to rok ale to je vsetko z chrbtice aspon mi to tok povedaly ja som bola na CT hlavy a bolo vsetko poriadku moze to byt aj nieco zenskeho povocu ja som mala zle hormony

ooo

teraz nehovorím zo svojej skúsenosti, hoci tetániu mám. Ale niektorí uvádzajú, že im jedna strana tela tŕpne alebo podobné veci. Mňa tiež skúmali aj na SM, ale nič. To je asi bežný postup. Až na tie 3 pozitívne MR... len teda nie je jasné, že v tom sú pozitívne... ale SM sa diagnostikuje hrozne ťažko a trvá to roky, skús pozrieť aj do iných tém o tetániu a tiež sú tu témy aj o SM, tam hoď reč, držím palce

nikusha

ahojte.. som v diagnostickom procese sklerozy multiplex... 3 zo 4 magnetických rezonancii som mala pozitivnych.. pol roka si vsimam ce si necitim rovnako pravu a lavu stranu tela.. naposledy ked som bola na lozkovom na neurologii mi spravili aj emg na tetaniu a bola pozitivna.. tiez som trpela zavratmi a dezorientaciou..mam to prekticky celý den. dalo mi to velku nadej ale neviem ci tetania moze sposobit nieco take ako necitlivost polovici tela.. pritom vapnika do seba tlacim dost.. milujem mliecko:-D... stresu som pred casom mala dost... tak nabeh na tetaniu by tu mozno aj bol.. prosim... kto sa vie k tomu vyjadrit a nejako ma zorientovat..

jaeny

ked chceš zistiť,či máš tetániu,odmeraj si tlak a ked pri napumpovaní ti trpu prsti alebo máš v prstoch tiky tak vtedy je to tetánia

silvias

Tetánia je choroba.ktorá patrí do rúk Neurológa,ktorý ti nasadí správnu liečbu,alebo niekedy aj Psychiater!!!!