Tetánia?

Príspevok v téme: Tetánia?
martina.m

mavam strasne zavraty, bolieva ma chrbtica, trpnu mi prsty na rukach, niekedy vecer som taka unavena, ze sa nevladzem ani pohnut, trasie mi svalmi. Bola som u lekarky, predpisala mi nejake analgetikum, magneB6 a sumive calcium, vobec nepovedala co mi je...len ze by ma mala poslat na rehabilitaciu, ale ze urcite na nu aj tak nebudem mat cas.
Ma , prosim niekto s niecim takym skusenost? Mam to uz asi pol roka, zda sa ze sa mi to zhorsuje.

lussy..

ahojte..mam este len 12 rokov a zistili mi neurogennu tetaniu..noo..vlastne ani neviem co to je ..kusam to hladat na nete ale newem ci je to pravda...mam zavraty, problemy s chrbticou (diskopatia)...trpne mi prava noha...ak by ste mi niekto vedeli pomoc co s tym mama robit napiste mi prosim na e-mail lulka919@azet.sk dakujem!

[zruseny12]

unavu sposobuje aj nizky tlak aj nedostatok zeleza,nedostatok vit.sk.B a vela veci...je dobre si precitat o vit.a miner.ktore sposobuju unavu...je to velmi zlozite...

riška

RNG:mám tetániu lebo mi ju zdiagnostikovala neurologička na takej ihličke a počítači.Tak potom neviem z čoho je tá únava.A keď som išla k neur.tak s velkým točením hlavy a povedala že je to tetánia.

RNG

riska, unava a tetania su dve rozdielne veci. Tetania su krce a nervove problemy.
Unava moze byt sposobena zlou latkovou vymenou, nedostatkom enzymov, mikrobialnou nakazou.......
A adresovat tetaniu len magne B-6, ktory obsahuje len 48 mg horcika(magnezia a vitamin B-6 samozrejme nestaci.
Tam je draslik(K, potassium), vapnik(Ca, calcium), Zn(zinok), B(bor), Sr(stroncium) J(jod), .....
Preto na tetaniu odporucam zmes mineralov a vitaminov na kosti a hlavne pouzivanie soli s obsahom KCl.
Napr v Bille maju sol "so znizenym obsahon sodika(tj obsahuje 38% KCl)
Teda ak vobec mas tetaniu....

RNG

nemyslim, ze telo potrebuje synteticku skodlivu latku ako sertraline ale iste viem, ze potrebuje rozne prirodne mineraly.A kto ich ma dost v krvi a v tele, nema tetaniu.

riška

ahojte.Ja sa liečim tiež na tetániu.Chcem sa opýtať či ste unavený.Ja poobede som úplne na dne aj ked nič nerobím.

rahyad

Caute.volam sa Marcel,zijem v anglicku a mam nervogennu tetaniu s panickou poruchov.Je to presne co pisete.Trpnutie ruk,noh,brucha,v oblasti tvari,busenie srdca,dusenie,netrva to dlho,ale je to neprijemne.Da sa z toho dostat.Po prve,teba uzivat lieky,ktore Vam da doktorka.Ucinok antidepresiv zacina po 2,3 tyzdnoch!!!!Pokial zacnu ucinkovat,bude Vam zle,alebo este horsie,ale to musite vydrzat a nesmiete vynechat ani jednu davku.Viem,ze je to tazke,ale inac to nejde.Pred 4 rokmi to zacalo,bral som lieky,dal som sa dokopy a 4 roky som fungoval bez liekov!!!bez magnezia!!!Teraz sa mi to vratilo,uzivam Sertraline 50mg.Zacina sa mi to zlepsovat a vsetko bude ok,verte Mi,ak chce niekto poradit,alebo sa nieco spytat,nech sa paci,moj email rahyad@azet.sk drzte sa

RNG

Opakujem, zmesi mineralov, napr mineralova zmes na kosti a vitaminy B na ukludnenie, pripadne St Johns Wort a 5 HTP na upravu hladiny serotoninu su jednoduche napravy tetanie.
Na hyperventilacnu pomozu aj cvicenia, ktore kontroluju rytmus dychania(thai chi, yoga)
Niekedy pomozu hormonalne doplnky potravy ako yam, GLA a damiana.

bejatka

ahojte... chcela by som sa aj ja pridať do debaty neurogénna tetánia... aj mne ju diagnostikovali a už v 16 rokoch.. mne sa to všetko začalo keď som hrala futbal na detskom tábore.. zrazu sa mi začalo všetko točiť akokeby som bola v bdelej kome... všetko som vnímala ale nedokázala som nikomu povedať čo mi je len som sa prizerala na humbuk okolo mňa.. nič som mnou nerobili len ma odniesli do najbližšieho domu dali mi sladké a asi po pol hodine to prešlo.. začala som chodiť po vyšetreniach aj v nemocnici si ma nechali napichali ma injekciami a potom to prešlo... lenže zas sa to vrátilo tak som behala po všetkých možných vyšetreniach a zakotvila som na neurologiina teste EMG míii zistili neurogennu tetániu tak mi odporučili magne B6.. lenže teraz ste ma dosť šokovali čo som si prečítala... mne tvrdili že sa mi nedostatočne okysličuje mozog preto mi trpnu ruky, som akokeby v bdelej kóme, a točí sa mi hlava... mne zas povedali že to sa nedá liečiť že sú to stavy ktoré sa nedajú ovplyvniť.. lebo som síce oslobodená s TV ale aj tak ma to chytá... nemusím nič robiť som v pokojnom stave a zrazu to príde... napríklad sa mi to naposledy stalo keď som sa modlila ruženec na duchovnýcb cvičeniach.. tak a to ma práveže prekvapuje.. zaujímalo by ma či sa môže prejavovať neurogenna tetania aj v takejto fáze... vopred vám ďakujem a všetkým vám držím palce aby sme to zvládli:o)))) pekný deň