Tetánia?

Príspevok v téme: Tetánia?
martina.m

mavam strasne zavraty, bolieva ma chrbtica, trpnu mi prsty na rukach, niekedy vecer som taka unavena, ze sa nevladzem ani pohnut, trasie mi svalmi. Bola som u lekarky, predpisala mi nejake analgetikum, magneB6 a sumive calcium, vobec nepovedala co mi je...len ze by ma mala poslat na rehabilitaciu, ale ze urcite na nu aj tak nebudem mat cas.
Ma , prosim niekto s niecim takym skusenost? Mam to uz asi pol roka, zda sa ze sa mi to zhorsuje.

evulik249

prvý záchvat som dostala minulý rok v novembry vtedy som myslela že dýcham z posledného strašne sa mi hlava točila srdco mi strašne rýchlo búšilo a trpli mi všetký končatiny bolo to strašné zavolala som si záchanku.dali mi dve injekcie a bolo mi lepšie...išla som k lekárovi a tam mi spravili rôzne vyšetrenia....zistili že mám zablokovanú chrbticu, test na tetániu bol pozitívny, zle sa mi zatvára chlopna na srdci....ovládla ma úzkosť a bála som sa byť sama doma,keď som bola PN.mama si musela zobrať dovolenku....potom som nastúpila do práce a tam sa záchvat po dvoch týždňoch zopakoval...priateľ prišiel pre mňa a zobral ma na pohotovosť a odtial som išla na urgentný príjem.opeť som musela ísť k svojej lekárke a bola som tentokrát na PN asi tri mesiace bolo to najhoršie obdobie môjho života...stále ma ovládala strach zo smrti bála som sa že zomriem dokonca som už aj chcela lebo som ďalej už nevládala stále som sa len kontrolovala držala sa pri srdci v noci som nechcela spať lebo som sa bála ak zatvorím oči už sa nezobudím tak ma mama zobrala k lekárovi že nespávam.doktorka ma poslala k psychyiatričke tá mi dala strašne silné tabletky z ktorých mi bolo prvé dva týždne strašne zle tak som jej aj volala že mne nerobia dobre ona ma ubezpečovala že bude mi lepšie len to musím vydržať že organizmus si na to musí zvyknúť...a mala pravdu postupne mi bolo lepšie a lepšie no úzkostné stavy pamalšie ustupovali to mi aj doktorka povedala že to zo dňa na deň nejde tak som musela byť trpezlivá...vrátila som sa do práce a bolo dobre do chvíle keď som si tie tabletky sama nevylúčila to bola moja največšia chyba!!!!!lebo z každej strany som počúvala ty tie tabletky nepotrebuješ tebe je už dobre.....potom som začala cítiť že mi býva opeť špatne až to vyvrcholilo v lete na kúpalisku.tie navečšie horúčavy ma položili úplne na zem...zase prišlo na mna silné búšenie srdca nemohla som sa nadýchnuť a nohy mi tak strpli že som sa na ne nemohla postaviť prišla záchranka a hneď ma zobrali do nemocnice s tam si ma aj nechali na pozorovanie keď som im povedala že som si svojvolne vysadila tabletky a doktori na mna vyhrkli, že antidepresíva si nemôžem vysadiť ako chcem tak som sa vrátila svojej doktorke a dostala ma z toho najhoršieho doteraz beriem tie lieky a to sa nedá porovnať konečne som sa zaradila do normálneho života ako ostatný....všetko je konečne tak ako predtým som neuveriteľné teraz šťastná a ozaj len tak mimochodom tie tabletky sa volajú seroxat už bude pomaly rok a ja som sa z toho dostala tak nezúfajte ako to prišlo tak to aj odíte dá sa to liečit ale počúvajte lekárov čo vám hovoria....držím všetkým palce a prajem čoskoré uzdravenie všetci sa z toho dostanete nemajte strach!!!!

lujza

Ahoj.Aj ja sa pridavam k vasej problematike.Od oktobra som sa zadychavala tak ma obvodna poslala na interne.Potom ma poslali do nemocnice pre podozrenie na zapal srdcoveho svalu.Po troch dnoch ma poslali domov pretoze vsetky vysledky aj zapalove parametre boli ok.Stale ma boleli nohy a ruky bolo mi spatne od zaludka hlavne rano.Mala som neprijemne pociti v oblasti srdca laveho ramena a pod lavou lopatkou.Neustale som bola unavena a na akukolvek cinnost som sa musela silit.V priebehu mesiaca som bola este aspon 3 krat na internom a na kardio a vsetko bolo stale ok okrem mna.citila som sa ako idiot.Ked to uz manzel nezvladal siel so mnou a pritlacil lekarov nech spravia aj ine vysertenie.Vyskocil mi bilirubin tak ma postali na infekcne .Zltacku vylucili vraj bilirubin sa moze zvysit pri strese.Ja som bola uz taka zufala a ubolena neschopna postarat sa o rodinu,ze som chcela ist na psychiatriu.Ob novembra som nastupila do prace vydrzala som 4 dni uplne som mala stuhnutu chrbticu a nevydrzala som celodenne sedenie a tie pociti na vracanie.Kedze u nas je dostat sa na neurologiu skor ako o mesiac je nemozne skusila som to cez pohotovost.Ked ma konecne prezreli povedali vraj mi nic nie je a poslali ma domov.Skusila som ine mesto a ineho neurologa.V utorok ma vysetril napravil chrbticu a povedal ze mam tetanicky syndrom.Dal mi lieky na depku a povedal za o tyzden mi urubia dalsie vysetrenia tak uvidim.Na moju otazku ci sa to da liecit povedal pravdaze tak cakam.Moj momentalny stav je na prt necitim sa ani trocha lepsie ale mozno to chce cas. Tak sa majte a dufam ze sa s toho dostaneme vsetci

[zruseny12]

Eliva38,prajem pekny den,ak by si chcela vediet ci mas TETAniu,tak chod k neurolog.a pytaj si TETANICKY test,aby Ti urobili,a budes mudrejsia.Lebo to tazko takto niekomu radit.Prajem pekny den.

eliva38

zdravím vás,nikdy som o tetánii nepočula ale mám podobné príznaky,bolí ma chrbtica už roky no posledné dva mesiace mi začali trpnut ruky a prsty hlavne v noci, viem,že je to z mojej novej práce,(nikdy predtým som to nemala) pretože je namáhavá na ruky a chrbticu,konečne som si našla robotu a mám obavy,že ju nebudem môcť robiť.Viete mi poradiť či je to vážne-

zuzana31

Dakujem za odpoved mariaa, precitala som uz aj prispevky od ostatnych tetanikov. Som trochu sklamana prognozou, doktor ma uistoval, a nie jeden, ze sa to da vyliecit, za 3-6 mesiacov. Ako som si vsimla ma tetania u kazdeho pacienta iny priebeh aj priznaky. V mojom pripade to lekarka pripisuje panickym porucham, ja to tak nepocitujem. Chcela by som sa opytat co v pripade, ked je nedostatok CO2 v krvi. Staci, ked sa hlbsie nadychnem par-krat, zacne sa mi krutit hlava a chvenie v prstoch. Viem treba dychat do vrecka, ale ja sa citim obmedzena, nakolko nemozem robit nic namahave, behat.. Staci na to magnezium a antidepresivum??? Je niekto, kto sa choroby zbavil bez opakovania?? Dik.

RNG

Nedostatokm mineralov je obvukle sposobeny zlou dietou alebo zlou absorbciou(vec travenia)
Zla dieta sa da napravit-viac zelenin, menej hotovych jediel, spalenych a hydrogenizovanych tukov atd
Zle travenie, ktoreho casto priznakom je nepravidelna stolica, hnacky, nafukovanie a pala sa da napravit precistenim criev,a doplnkami-na zaludok kyseliny a na creva enzymi a probiotika.
Aj samotne zeleniny extra v tom pomozu, ale niekedy to nestaci a treba to doplnit.

siki

RNG dakujem za odpoved a chcem sa este spýtat, ze čo to znamená presný názov Neurogénna tetánia a či sa dá vyliečiť.Bola som na vašej stránke-a prosím Vás o radu, ktorý z Vašich výrobkov by ste mi poradili.A este co tie stavy vlastne spôsobuje, napr.3týždne necítim nič a niekedy aj 3dni to mávam pravidelne niekedy aj v tú istú hodinu každý den.Dakujem za skorú odpoved.

siki

Od minulého roka mávam chvenie v hrudnej kosti,ktoré mi vystreluje až po hrtan.Zle spávam a mávam akoby taká nepokoj a pocit strachu.Neurologička mi zistila zvýšenú tetániu a predpísala mi Xanax a Magnézium.Nič mi o tej chorobe nepovedala a môj obvodný lekár mi povedal,ze to je niečo z vnútra nejaká bolesť.Už rok si chodím len predpisovať lieky a nič mi odvtedy nepovedala o niečo je to lepšie ako kedy-niekedy aj mesiac nič necítim a niekedy je to aj viac x za den v tú istú hodinu. Prosím poradte mi. Vopred dakujem

[zruseny12]

Prajem pekny den Zuzana31,chod na temu TETANIA,je esta jedna tema.Tam dievcata o tom pisu.AJ ja ju mam,lenze som zistila,ze to je viac druhou,a tazko sa v tom orientuje.Ale,malo info je o TETANII,tiez som nevedela,ze nieco take existuje.Ja ju mam uz dlho,ale az pred viac ako rokom mi ju potvrdili TETANICKYM testom.Mne to zacalo asi pred 8-9rokmi.Ale trpli mi konce prstov uz v tehotenstve ked som cakala dceru pred 11rokmi,tak neviem ci to bol signal,ze sa ozyva TET.chod na tu temu,tam sa docitas tiez vela veci.Prajem Ti pekny den.