Tetánia?

Príspevok v téme: Tetánia?
martina.m

mavam strasne zavraty, bolieva ma chrbtica, trpnu mi prsty na rukach, niekedy vecer som taka unavena, ze sa nevladzem ani pohnut, trasie mi svalmi. Bola som u lekarky, predpisala mi nejake analgetikum, magneB6 a sumive calcium, vobec nepovedala co mi je...len ze by ma mala poslat na rehabilitaciu, ale ze urcite na nu aj tak nebudem mat cas.
Ma , prosim niekto s niecim takym skusenost? Mam to uz asi pol roka, zda sa ze sa mi to zhorsuje.

zuzana31

Ahojte, aj mne diagnostikovali nedavno tetaniu, pozitivny mi vysiet hyperventilacny test. Choroba sa zacala prejavovat uz par mesiacov pred tym, ako som dostala tetan. krce. Mavala som silne zavraty, ked som to chcela rozdychat, este sa zavraty zhorsili. Bola som stale unavena. Vsetko som pripisovava nedostatku spanku, mam tri malicke deti(4,2,10mes.), nedostatku zeleza. Niektore priznaky ako mravcenie svalov, bolesti kosti, klbov, dusenie som pripisovala zase chrbtici. O tetanii som nikdy nepocula, teraz sa snazim ziskat nejake informacie. Manzel ma podrzal, ostal 5 tyzdnov doma. Vsetci mi vravia, ze to bude dlhodoba liecba, ze choroba sama o sebe nie je vazna, ale neprijemna pre pacienta i jeho okolie. Beriem magne B6 a citalek, okr. liecim sa na autoimunnu stitnu zlazu. Dakujem za vsetky informacie.

RNG

Opakujem,
tetania je alebo z nedostatku mineralov alebo z nedostatku CO2 v krvi.
Nedostatok mineralov znamena nielen horcika, ale aj inych.
Odstranit sa da jedenim viac zelenin, zlepsenim travenia a absorbcie enzymami alebo priamo dodanim v mineralovom doplnku, najlepsie kompletnej zmesi(vapnik, horcik, draslik, bor atd) s pridavkom vitaminov na zlepsenu absorbciu(D a K), pripadne aj nieco zeleneho, napr tabletku spiruliny.
Na hyperventilacnu tetaniu je potrebne ukludnit osobu, aby nehyperventilovala, papierove vrecko na vdychovanie vydychaneho vzduchu bohateho na CO2 je len nudzove riesenie.
Na klud su vitaminy B(stress B), doplnky na tvorbu a nezanikanie serotoninu(5-HTP a St John' Wort=lubovnik, trezalka) pripadne SAM-e. Pripadne psychologicky trening a cvicenia na kontrolu rytmu dychania(yoga, thai chi)

mariaa

Ja som tam bola raz,a pomohlo mi to.Aj ja chodim k Dr.Pavlovi.A aky je?tazko povedat,pomohol mi.Lebo neviem ako by som bola dopadla,keby som nebola na kvapke krvy.Mozno by som mala papiere z psychiatrie.Nech Ti to dobre dopadne.

Vlamonka

Ahoj Mariaa , dakujem , za vase informacie..Tiez mam Tetaniu...Beriem Xanax , no velmi mi nepomaha .Dnes som sa aj ja objednala na tu Kvapku krvy , tak dufam , ze mi to pomoze , lebo sa mi uz nechce ani zit..a to mam dva male deti...hlavne sa bojim o ne...a nemozem sa im ani venovat , tak ako by som mala ...maju volny termin az 3.11. v Kosiciach a vezme me Dr Pavlov , nevies aky je? MONIKA

mariaa

Prepac 000 ja som sa pomylila tu je ta spravna adresa na veb:www.calivita.sk Kontrolovala som co som TI pisala,urobila som chybu,prepac. namiesto i som dala a.Dufam,ze to najdes.Daj potom vediet.

mariaa

Tak ti napisem este adresu na kontakt pisomny:Bajzova13,82108Bratislava,CaliViva International.Lekarska poradna. Este som nasla dalsie adresy na veb:www.calivita.com,[linktag-www-0] Dufam,ze nieco s toho sa ti podari najst.Ja som este neskusala.Lebo ja som osobne uz bola na kvapke krvy,a som spokojna.Na druhy tyzden idem na kontrolu po 5tich mesiacoch.To som tusim pisala.Fakt mi to hodne pomohlo.Lieky na Tetaniu som prestala brat hned jak som sa citila jak narkoman,lezala som na posteli jak nejaka troska.Boli to lieky na uvolnenie,mna uvolnili az moc.Tak Ti drzim palce aby si to nasla.

mariaa

Ahoj,dobre ako chces.AK by si mal alebo mala moznost zohnat casopis Novy cas pre zeny cislo13 z utorka27.marca 2007 tak tam je tiez na str.5,nieco o tom.Ala rada to poslem.Myslis tie prospekty.