Vlasy - ako urychlit rast

nakashima

ano revalid som pouzivala..celkom pomohol, vlasy mi nevypadavali a tusim aj trochu podrastli..inac ten Capilan kolko stoji?

sonka

Súhlasím, že hustota vlasov je geneticky danná a dodávam, že genetika sa postarala aj o farbu či štruktúru našich vlasov (t.z., či je vlas rovný alebo kučeravý). Čo je aj logické. No nesúhlasím s tým, že geneticky danná je dĺžka rastu vlasov. Tak ako môže človek ovplyvniť kvalitu svojich vlasov (či už v dobrom používaním vhodných prípravkou, alebo v zlom, častím žehlením a pod.), rovnako môže ovplyvniť aj rýchlosť rastu vlasov. Napr. je známe, že stres spomaľuje rast vlasov, ba dokonca chronický stres pozastavuje ich dĺžku, čo znamená, že ak sa vystavujeme stresu, tak aj vlasy nám rastú pomalšie. Na to môžem uviesť i konkrétny príklad: nemala som s rastom vlasov nikdy žiadne problémy, keď som sa dala ostrihať vlásky mi hneď rýchloo znova narástli, ale od minulého roka sa všetko v mojom živote skomplikovalo a ja som podľahla obrovskému stresu, kt. trval dosť dlho. Pravdaže to sa odzrkadlilo i na rýchlosti rastu mojich vlasov - nie a nie narásť. No stresu som postupne začala efektívnejšie predchádzať, taktiež pred nedávnou dobou som si kúpila vlasový aplikátor capilan a šampón na urýchlenie rastú - okrem toho, že tie prípravky skutočne urýchľujú aj rast vlasov, zazráňujú i nadmernému vypadávanu vlasov. Teraz, po niekoľkých týždňoch používania vydím rozdiel, vlasy mi rastú rýchlejšie. Moju teóriu môže potvrdiť aj dve kamarátky, kt. tiež vyskúšali capilan a nevedia si ho vynachváliť.

Takže z toho vyplýva nasledujúce:
- Pre lepší a rýchlejší rast vlasov je nepochybne dôležitý dostatočný prísun vitamínov a vhodná strava.
- Taktiež obmedzenie stresu na minimum a snaha o jeho čo najlepšie predchádzanie
- pomôžu aj šampóny z lekárne, kt. urýchľujú rast.

sandra223

no ja to poviem takto: kupila som si capilla, zo zvedavosti...rastu rychlo, neviem ci rychlejsie, ale dost rychlo mi rastli aj predtym...nepouzivam ziadne extra sampony, ani vodicky, ani tabletky, ziadne vytaminy v tejto umelej forme a vlasy mam dlhe huste a kvalitne ako moja mamka, moj oco...proste ano, v tomto suhlasim so slecnou dole, genetika je sila, je to zaklad a nic s tym nenarobime, ale to neznamena, ze ked niekto nedostal do vienka, ma hadzat flintu do zita a prestat sa o seba starat

gihy

Nehnevajte sa, ale co som tu preciitala na par poslednych stranach su fakt dost bludne navody.. Vitaminy samozrejme pomahaju, kedze vyzivuju kompletne cely organizmus, neobchadza to ani vlasy, ale neexistuje nic, co ovplyvni rychlost akou rastu. Vssetky recepty od starej mamy (brezove sampony a zihlavove vodicky) su sice velmi mile, pretoze davaju sancu aj tym, ktore ju doteraz nemali, ale skuste sa zamysliet - hustota a rychlost rastu vlasov su dane geneticky - to znamena, ze ste to po niekom v rodine zdedili a NIC nezmenite tym, ze vyhodite mesacne tisice za zazracne sampony a vody. Brezovy sampon ma vdaka svojmu zlozeniu prirodzene antibakterialne ucinky, co pomaha predchadzat ochoreniam pokozky hlavy, podobne je to so zihlavou. Majte prosim rozum a neverte Capillanom a podobnym kravinam. Je 21 storocie, zabudnite na povery! Je to ako slahat si ruky zihlavou proti reume! Zdrava vyziva a dostatok vitaminov mozu pomoct proti nadmernemu vypadavaniu, lamavosti a stiepeniu vlasov. Zaroven je nutne pravidelne ich strihat, aby nevyzerali ako slama a hlavne, ak mate vlasy slabe, nenicte ich farbenim. Farbene vlasy nikdy nebudu zdrave, pretoze narusate ich strukturu a tak nemozte cakat, ze budu vyzerat dobre. Mozno tyzden po nafarbeni...a potom? Tak skuste aj rozmyslat tymi svojimi vlasatymi hlavickami a budu vyzerat o moc lepsie :-*

susibrusi

vitamínky v tabletách - zinok, revalid, selén, kremík. Zároveň jesť veľa zeleniny a ovocia. Čo sa týka vonkajšej starostlivosti-masážna metlička na hlavu a nejaký bylinkový roztok, ktorý stimuluje rast vlasov(capillan, bioaquanol, haarkur..)

sonka

Šampóny z lekárne sú tiež dobré... tie, čo sú na vypadávanie vlasov sú zároveň aj na urýchlenie rastu, tak skúste :) ja mám teraz Dr. Muler a na inťáku ešte jeden z lekárne, ale ten už neviem ako sa volá a tiež mám capilan, kamoške pomohol a odporúčila jej ho aj kaderníčka, tak som to skúsila a jednak mi vlasy menej padajú, taktiež aj rýchlejšie rastú, cítim, že sú kvalitnejšie a krajšie, tak som skokojná :)

cicinka17694

tak ja som mala strasne te valasy ked som si tala ten new STAYL HAIR ... ale ked som zacala tou zihlawou si umytvat vlasy welmi vyrazne podrastli a tiez zinok je super... !

silvus

Mne tiež moja kaderníčka povedala, že k nej prišla raz zákazníčka, ktorá mala zrazu od ich posledného stretnutia oveľa dlhšie vlasy a vraj od žihľavovej vody (masáž pokožky na hlave), tej obyčajnej značky Luna. Stojí len okolo 40 Sk. Tiež som si ju kúpila a používam ju. Odporúčam