Crohnova choroba

Súvisiaci obsah

chuanka

@christina1988

Ako to je mozneee ze nieco taketo ako probiotika moze pomoct cloveku s takymto problem? Zda sa mi to az prilis proste. Lekari ako reaguju na takuto liecbu probiotikami? schvaluju ju?

2miriamma

ahoj janik ibaže ja si nemyslím, že to je nevyliečiteľné. Ja si myslím že sa s tým dá niečo robiť, že sa viem zbaviť aj tých bolestí a problémov, ibaže musím prísť na to, že ako, akým spôsobom.

peterkova_klar

mjanik prečítala som si celú diskusiu, ale nemám pocit, že by písala niekde že to je neliečiteľné. Všetko sa dá, keď sa chce. Treba hľadať spôsoby ako sa z tejto choroby dostať, ako sa zbaviť príznakov ktoré ju sprevádzajú a bude dobre :)

mjanik

2 mir.prečo si myslíš , že to nieje liečiteľné,ke´d je to liečiteľné.To si myslíš ,že tu píšem z dlhej chvíle

Koliesova

tak zase všetky probiotiká netreba skúšať, to by človek minul nenormálne peniaze a zrejme zbytočne, ale možno by stálo za skúsenie sa informovať aj priamo u lekára, že keby človek chcel začať probiotiká brať, či by mu nevedel nejaké poradiť. Pretože predsa len lekári podľa mňa musia mať o takýchto veciach znalosť, čo ich pacientom pomáha a čo nie, či?

christina1988

ja osobne tento problém nemám, ani som nemala. Ale moja mama ním trpela dlhú dobu. Bolo mi jej veľmi ľúto, keď som videla aké má bolesti. Ako sa vyhýbala jedlu ako sa chcela vyvarovať akýchkoľvek bolestí. Vyskúšala upraviť stravu, to pomohlo z časti ale nie úplne, tak sme hľadali iné možnosti až nakoniec sme sa dostali k probiotikám ktoré ako na nej vidím jej zatiaľ prospievajú

2miriamma

christina ty máš s touto chorobou nejaké osobné skúsenosti, keď píšeš o prospešných baktériách? myslíš, že ozaj by takéto niečo mohlo pomôcť aj ako úľava od bolesti?

2miriamma

mjanik ja nešpekulujem, beriem to ako skutočnosť, ale neverím tomu že ozaj musím trpieť takýmito bolesťami a že sa s tým nedá vôbec nič robiť. Ľahko sa to hovorí, ale veľmi zle sa s tým žije. :(

Lenda64

Koliesova ibaže probiotík je na trhu dnes už toľko, že človek ani nevie ktoré by mohli byť pre neho dobré, ktoré by mu mohli prospievať. Je náročné žiť s takouto chorobou, najmä kvôli príznakom, ktoré so sebou prináša. A predstav si že ešte by človek s takýmto problémom mal vyskúšať xy probiotík, ktoré by mu nič nepomohli. :-/

Koliesova

christina myslím že si to nazvala dobre. Ono v podstate sú baktérie aj ktoré sú zdraviu prospešné, preto aj mnoho ľudí užíva probiotiká. Ktoré by z môjho pohľadu si mali nájsť miesto aj pri takýchto črevných problémoch.