Crohnova choroba

Súvisiaci obsah

Laurosik

citam ze sa tu bavite o probiotikach - chcem sa opytat ako to je napriklad s actimelom? ten by mi mohol pri takomto probleme pomoct alebo vobec? vraj aj to by mal byt nejaky druh probiotik len nejako mi to nejde do hlavky ci to tak ozaj je :S

Koliesova

christina ale podla mna kvalitne probiotika ktore maju mat aktivne dobre bakterie, ktore maju spravne ucinkovat tak nemozu mat nejaku dlhu dobu spotreby, ved to sa mi nejako tym padom bije, ze zive a dlho niekde ulozene v lekarni...co to....

christina1988

DubravskaOli to ti vysvetliť neviem. Lebo nemám poňatia, či keď sú sušené, zmrazené, či sú ešte vôbec schopné nejakej aktivity, ak nejaké sa nájdu, tak myslím že len nejaké veľmi malé množstvo, ktoré nedokáže nejaký výsledok priniesť, ale tak to je môj názor na to. Čo sa týka tej trvanlivosti, tak jasné, že to robia pre to. To je ďalšia vec ktorá je celkom taká zvláštna že ako aktívne, keď možno dlhý čas ležia niekde v lekárni na poličkách???

DubravskaOli

Sušené? no počkaj tak to mi vysvetli ako potom oni môžu byť aktívne a pôsobiť dobre v črevách, keď sú nejakým spôsobom sušené? Či oni sa sušia preto aby vydržali dlhšiu dobu, alebo?

Skyxma

**christina1988**
tak už tomu rozumiem, mne sa to nezdalo. Predsa len keď som pozerala, čo sú to za probiotiká tak mi to nedalo, pretože osobne si myslím, že keď je niečo na vodnom základe, tak je to vhodnejšie a malo by to mať aj rýchlejší účinok ako nejaké tablety, ktoré tožvie kedy sa rozpustia a kde v tele.

Pigma39

Ac11 je možno fajn, ale len pri nejakých problémoch, ktoré väčšinou prichádzajú vekom. Nie pri zápalových ochoreniach akými je práve aj crohnova choroba.. :) neviem akým spôsobom na teba pôsobí, ale kamarát to užíval a teda moc nadšený nebol. Kopu peňazí a v podstate za nič....

christina1988

DubravskaOli keby to bolo to isté, tak by v tom asi nebol nijaký rozdiel nie? je rozdiel aj v zložení a najmä v tom ako sú v tých probiotikách tie baktérie. V mnohých probiotikách sú tie dobré baktérie sušené, čo nie je teda dobrá správa pre človeka ktorý hľadá niečo čo mu pomôže sa vyliečiť, rozumieš :)

christina1988

Skyxma som presvedčená že nie, že inými by sa tá liečba mohla oveľa predĺžiť a otázne je či by sa dala aj dotiahnuť do úspešného konca. Tak pre niekoho je tých 12 týždňov veľa preto som to tak napísala :) to s tebou súhlasím, dôležité sú výsledky :)

DubravskaOli

Nič sa nedeje, podstatné je že si sa sem dostala a ozrejmila mi to. Čo sa týka zloženia tak aj zloženie je nejaké iné ako pri tabletkách probiotických či to je v podstate to isté?

Narika

Mam len jednu radu. Ac11. Specialny extrakt z Macacieho pazura. Pravidelne uzivanie a po 3 mesiacoch v podstate neviem, ze nejakeho Crohna mam.