Crohnova choroba

Súvisiaci obsah

RNG

Trosticku to este doplnim, dobre je brat aj protizapalove, ako napr curcuminoidy s bioperinom, aj adaptogen DGL a aloe vera, ktore podporuju hojenie criev.
Kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu, samozrejme, lebo aj nase vlastne virusy mozu pridavat k zapalom sliznic, nervovych obalov aj crevnych a zaludocnych vystelkov. Virusy "nespia" ako sa nazdavaju mnohi lekari, len "cihaju" na oslabenie, hoci aj miestne, aby sa mohli rozmnozit a skodit.
Znacna cast IBS a crohnov, tiez ulceroznych kolitid maju na svedomi antibiotika, ktroe potlacia mnohe uzitocne probiotika a daju moznost sa premnozit skdlivym, mikrobom, na ktore su neucinne. Cast je aj mechanicke poskodenie, najma pri pouzivani isotretinoinu(accutane, roacutanne) ktore nielenze znizia vylucovanie tukov cez kozu, tj znizia vyskyt acni, ale aj znizia cinnost slinnych zliaz a mazovych zliaz v tele, cim sa poskodi ochranny maz na crevach a vzniknu zapaly, lezie a dokonca vredy.

RNG

Nuz to je dobra hovadina, nedoporucovat mikrovlakniny , ktore cistia, absorbuju a zivia uzitocne a hojive probiotika!
Pricom crohnova choroba je vysledok poskodenia criev premnozenymi skodlivymi mikroorganizmami, aj napriek tomu, ze sa tvrdi, ze je to "autoimunne" tj" z neznamych dovodov sa telo zblaznilo a utoci samo na seba" =velmi hlupa teoria.

slimacka

Ahojte, vidím, že Crohnova choroba trápi dosť ľudí :( Viem, že informácie sú v boji proti chorobám dôležité, tak skúste mrknúť aj na www.zdravie24.sk možno vám niečo z toho pomôže. Hlavu hore a buďte silní!

RNG

Na trhu je hromada roznych probiotik, najlepsiem su tie, ktore su oznacene ako tepelne stabilne a odolne proti kyselinam. Z tych dostanes najvyssie davky do criev a pri spravnej strave, bohatej na mikrovlakniny a chudobnej na rafinovane cukry a jemne muky sa maju moznost rychle rozmnozit, kolonizovat creva a vytlacit skodlive mikroby, co sposobuju zapaly. Uvediem napr jedno z nich, vyrobok firmy Healthy Origins pod nazvom Probiotic, 30 billion CFU's ktore mozes kupit z rozlicnych miest, asi najvyhodnejsie je to dnes z iherb.com, ktora ma najnizsie postovne na Slovensko, pokial viem z informacii, co dostavam napr z fora rng.uforum.sk od mnohych ludi.
Ja osobne kupujem skor zo Swansonvitamins.com kedze zijem v USA a tunajsie miestne postovne je lacne.
Ale tuto kulturu som aj ja kupil z iherb.com

ja40

RNG dakujem za reakciu,este mi plz porad co teda pre toho mojho brata aku kuru a z coho presne,aby sa dostal z najhorsieho? Dnes ho akurat prepustili z nemocnice s tym,ze bud.tyzden mu budu robit este nejake vysetrenia.
Mame ten macaci pazur,s cim to moze brat,nejake probiotika? Ako mam vediet,ktore su najlepsie?
DAKUJEM este raz

RNG

Ja , skoro vsetky doplnky sa mozu pouzivat prakticky bez obmedzeni, hoci aj cely zivot. Samozrejme, kazdy sme individualni a nie vsetko kazdemu "sadne".
Ale cakat necinne, kym mikroby a zapaly znicia casti criev a potom ich vyoperovat je barbarske. Treba ich podla moznosti vyliecit a regenerovat, ale zialbohu lekari bezne na to nemaju spravne prostriedky. Tie su zatial pouzivane len malym poctom lekarov ako alternativne, kde sa snazi proti tomu monopol organizovanej mediciny pracovat a prenasleduje kazdeho lekara, co sa odvazi pouzit ine prostriedky nez patentovane chemicke lieky.

Regeneracia criev je dost dlhy proces a moze nastat az vtedy, ked sa vyhubia v crevach vsetky skodlive mikroby a nahradia ucinnymi probiotikami.
A samozrejme zaroven napravi traviaci proces(kyseliny enzymi, mikrovlakniny, probiotika) pripadne skladba stravy smerom k zeleninam a prec od rafinovanych cukrov a bielej muky, tiez pouzivanie len panenskych rastlinnych tukov, ine su skodlive.Maslo a zivocisne tuky v mensich mnozstvach su OK.
A ziadne znicene tuky a potraviny vyprazanim.

lea26

RNG-aby si mal spatnu vazbu, ja som asi 2 mesiace uzivala doplnky podla Tvojich rad na UC-colostrum, probiotika, vitamin C, Kelp, Aloe, Omegu, GSE, betaglucan, extrakt z olivovych listov.. a neviem co este:), samozrejme, ze som hned vysadila svoje lieky, od vtedy zda sa, ze nemam problem-sice som este nebola na kontrole, nejake obrovske hnacky som ani predtym nemavala, ale mala som velmi krvave stolice, z toho anemiu,... klop-klop uz 5 mesiacov neberiem nic a nemam ziadne problemy. Takze dakujem Ti velmi pekne!!!!!!! Planujem si dat este takuto 2 mesacnu kuru na podporenie imunity, potom pojdem za doktorom sa mu dufam pochvalit
-jedine, co som nepouzivala bolo psylium, aj ked som vypila 3xmnozstvo vody, mala som zacpy, strasne bolesti brucha,...