Prečo som dostal diabetes

Príspevok v téme: Prečo som dostal diabetes
pier

čaute...kedže žijeme v dobe komunikačneho internetu,tak ma napadlo,keby tu každy,kto chce,SAM ZA SEBA napisal aspon (alebo IBA) tri dôvody,prečo si mysli,že ziskal...nie prvu cenu,ale ten "celoživotny" DM1...možno na niečo prideme....
tak moje tri "dôvody" by mohli byť:
- dlhodoba (asi troj mesačna)vyčerpanosť prežita na vojne,spojena z neošetrenyma (nebolo tam zubara),respektive zle ošetrenyma (pred vojnou boli zuby iba doslova poplatane) zubami - zapal sa teda nakoniec vyliečil sam,(po nociach som pre bolesť nespal)ale ktovie za aku cenu sa ten zapal vyliečil sam.
- druhy dôvod je možno v spôsobe môjho života - že sa podcenujem,teda stale iba podriadujem,(musim robiť to čo nechcem).
- a nakoniec vraj som dostal diabetes z predavkovania liekov na šť.žľazu.
- čiže zhrniem to: zuby,psychyka a šť.žľaza.

ps:prosim Vas,nemusime sa zapodievať v tejto teme riešenim našich problemov,ale iba zdelme prečo si myslime,že sme to dostali....je to velmi zložite,ale pokusiť sa môžme...veď každy si určite niečo o tom mysli....

adriana

RNG!Písal si,že sme zástancovia inzulínu a radšej si pripichneme a zjeme sladkosti.Vyzerá to tak,ako by sme to sami chceli a mali z toho radosť.

adriana

RNG!Tuším,že medzi tých,,odborníkov,,zaraďuješ aj mňa.Povedz-napíš mi,si presvedčený o tom,že ja keď si od mája 1991 pichám inzulín 5x denne,a momentálne je to bazálny-ten 24 Hod 16+4 jednotiek,a actrapid pred každým hlavným jedlom 8-10 jednotiek denne,Môj priemer-je 4,7HBc,môžem dať do poriadku pankreas tak,že si nebudem musieť pichať inzulín?V časopise diabetik,boli o tom články,a konkrétne skúsenosti s nepichaním inzulínu,keď ľudia oslepli aj zomreli na zlyhanie orgánov.Mňa iba zaujíma tvoj názor,pretože konkrétne o prestaní podávaní inzulínu si nepísal.

RNG

A tym koncim moje prispevky v tejto teme, lebo vidim, ze sa sem dostali tak ako do inych cukrovkarskych tem odbornici na sucasny stav neliecenia cukrovky ale pichania si inzulinu, a tak ako v inych temach na cukrovku, nemaju zaujem o narusenie ich doterajsich praktik s odovodnenim: neda sa to.
Nuz ja som z ineho cesta a v zivote som videl a sam urobil mnohe veci, ktore sa "nedali" urobit.

RNG

pier, na stastie ludske telo a organy nie su motor, ale zive regenerujuce sa tkanivo, ked im das moznost a potrebne materialy.
A pokial pankreas produkuje co len trosku inzulinu, su v nom funkcne bunky a tie mozno rozmnozit.
Ja tu teoriu, ze telo sa odrazu bez priciny zblazni a postupne znici vsetky svoje pankreaticke bunky a ze ten proces sa neda nijako zastavit ani ovplyvnit nemozem kupit.
A ak tam je pricina, co naisto je, da sa velmi pravdepodobne odstranit, lebo ta pricina tam predtym nebola(clovek zil dlho normalne s normalnou funkciou pankreasu) a odrazu sa ten pankreas pokaslal.
Ze lekari na to dosial nedosli, co ta pricina je, ako aj u mnohych "autoimunnych chorob" neznamena, ze v buducnosti na to nepridu a ze uz teraz je zopar metod, ktore maju uspech pri lieceni niektorych "autoimunnych"
........
Ja som zil vyse 50 rokov mojho zivota v domnienke, ze zaludocne vredy su sposobene nervozitou, stresom, horucimi jedlami a pod.
A potom objavili naozajstnu pricinu:helikobakter pilori...A to je konsky velka a dobre viditelna bakteria a predsa ju "nevideli"A lekarom trvalo vyse 20 rokov to prijat!
......
Co tak rozne virusy, ktore je prakticky nevidno a ktore sposobuju rozne zapaly(napr pri "autoimunnych" zapaloch nervov, kde biele krvinky "bez priciny " zeru myelinovu izolaciu nervov az vedu k totalnej paralyze, ktora je dnes liecitelna antiviralnymi prostriedkami) .
Alebo "autoimunna osteoartritida", kde telo napada vlastne klbove tkanivo a nici ho, a predsa mali pouzitim Samenta znacne uspechy v lieceni.
........
Len ludia, ktori uz dopredu vsetko vedia na sto percent sa este stale drzia bludnych autoimunnych teorii, ini pracuju na odhaleni pricin=starterov " autoimunnych " procesov, hoci je ich zatial len male mnozstvo(a ich kolegovia by ich najradsej utopili v lyzicke vody a zdravotny priemusel zlikvidoval, lebo im narusuju vyborne zdroje ziskov) ich pocet stale rastie, lebo pokrok sa neda zastavit, len pribrzdit zadubencami a roznymi financnymi zaujmami.

pier

môžem potvrdiť,glukomer medisense OPTIUM podla manualu zobrazi max hodnotu 33,3mmol/l (600mg/dl) potom ak by bola vyššia,tak už napiše Error4 a treba zopakovať meranie...ale to treba aj v tedy zopakovať z novym pružkom (uistiť sa) ak je namerane viac ako 16,7(300) a menej ako 2,8(50).

pier

RNG,to z patentovanim som myslel ironicky,sory...ak je plno očisťovacich preparatov,ako vraviš,isto budeš vedieť povedať,prečo ani jeden do dnesneho dna nezabral na DM1....poviem to takto...ak sa ti zaderie motor (napr nedostatočnym chladenim do kopca a naslednym priehriatim),tak si skončil... ,preplachy,vodičky,sirupky či kyseliny ti nepomožu...pomôže jedine zajsť do servisu a tam musia spraviť novy vybrus valcov (zadrenim sa poskodia steny valcov)aby auto mohlo fungovať...niečo ako vymena pankreasu...aj sa to roby už,ale kedze je to zatial velmi nakladne a iba v začiatkoch,tak iba v malom sa ta transplantacia vykonava.

adriana

Prepáč,ale neviem si predstaviť takú vysokú hodnotu,ja som poznala iba jednu,ktorá mala okolo 35,ale to už bola v kóme,asi 3 dni.

adriana

Andel,je to síce pre mňa nepodstatné,ale nechápem tie jednotky.44,4 mmmol/l je sice 800 mg/dl.Ale glukometer meria len do 32 mmol/l,pretože viac už predstavuje nebezpečenstvo a taká vysoká hodnota je už asi istá smrť.Tak neviem,mala si hyper?

RNG

Andel, ja som to nezopakoval ale som pisal simultanne.
Nakoniec ked niekto napise 2x2 su styri, moze dostat miliony staznosti na to, ze to uz niekto druhy povedal.....
A vytacat niekoho, to mi ani na um nepride(ak som dobre pochopil zmysel toho slova "vytacat"=urobit zle, znervoznit, nahnevat...)
Nikdy som nikomu vedome zle neurobil uz velmi dlhe roky.
Ja som z toho davnejsie vyrastol.
A uz od mala som mal prirodzenu tendenciu druhym pomahat, a nie skodit.

RNG

pier, niektore chelacne(ocistovacie ) agenty boli uz davno patentovane a lekari ich davno pouzivaju v pripade otrav napr tazkymi kovami. Ale je plno prirodnych chelatorov, potravin, ktore sa nedaju patentovat a predsa su velmi ucinne cistidla.
Od vlaknin na cistenie criev, cez absorbcne uhlie, bentonity, zeolity, ovocne a zeleninove kyseliny az po enzymi a tekute zeolity(patentovane ako protirakovinna latka a vnutrobunkovy odmorovac)).
No a samozrejme vodu, dufam ze o tej nebudes pochybovat, ze je skodliva....
Ani jedno z uvedenych nema skodlive postranne ucinky, ked brane v odporucenych davkach, tak,ako ziadne potravinove doplnky nesmu mat, inac ich (aspon v USA ) okamzite stiahnu z trhu.