Prečo som dostal diabetes

Príspevok v téme: Prečo som dostal diabetes
pier

čaute...kedže žijeme v dobe komunikačneho internetu,tak ma napadlo,keby tu každy,kto chce,SAM ZA SEBA napisal aspon (alebo IBA) tri dôvody,prečo si mysli,že ziskal...nie prvu cenu,ale ten "celoživotny" DM1...možno na niečo prideme....
tak moje tri "dôvody" by mohli byť:
- dlhodoba (asi troj mesačna)vyčerpanosť prežita na vojne,spojena z neošetrenyma (nebolo tam zubara),respektive zle ošetrenyma (pred vojnou boli zuby iba doslova poplatane) zubami - zapal sa teda nakoniec vyliečil sam,(po nociach som pre bolesť nespal)ale ktovie za aku cenu sa ten zapal vyliečil sam.
- druhy dôvod je možno v spôsobe môjho života - že sa podcenujem,teda stale iba podriadujem,(musim robiť to čo nechcem).
- a nakoniec vraj som dostal diabetes z predavkovania liekov na šť.žľazu.
- čiže zhrniem to: zuby,psychyka a šť.žľaza.

ps:prosim Vas,nemusime sa zapodievať v tejto teme riešenim našich problemov,ale iba zdelme prečo si myslime,že sme to dostali....je to velmi zložite,ale pokusiť sa môžme...veď každy si určite niečo o tom mysli....

Andel

Mne zase ludia vraveli, kazde rano si dat "stamprlik" ranneho mocu :D nastastie som sa nikdy neodvazila to skusit hihi

Andel

Mne zase ludia vraveli, kazde rano si dat "stamprlik" ranneho mocu :D nastastie som sa nikdy neodvazila to skusit hihi

Andel

Mne zase ludia vraveli, kazde rano si dat "stamprlik" ranneho mocu :D nastastie som sa nikdy neodvazila to skusit hihi

adriana

Presne tak,ja som jedla citróny,bola som u jednej liečiteľky,ktorá nado mnou krúžila krížikom,fanaticky sa modlila,potom mi dala bravčovú masť,ktorú som si mala natierať 21 dní na brucho a potom som už nemala pichať inzulín.No aj keď som to veľmi chcela,ešte trochu rozumu mi zostalo a našťastie som jej neuverila.Preto píšem RNG,nech si nemyslí,že slepo sme poslúchli a hňeď uverili lekárom,že sme ozaj všeličo skúsili a zažili.Ja verím,že dm2 pomôžu čajíky aj bylinky,zmena stravovania a dá sa,my to môžme iba držať pod kontrolou.

Andel

Chodila som normalne, akurat kazdych 5-10 minut som potrebovala curat a ked na mna prislo curanie, tak som musela hned, v tom momente, inac by som to nestihla na zachod. A to bol aj dovod preco som sla na pohotovost, v praci som sa pocurala, nestihla som za 5 sekund dobehnut na WC. Inac som pila galony vody, schudla asi 15 kil, ked som nebola v praci tak som 24 hodin spala a ked som nespala tak som bola na WC alebo vyprazdnovala nehoraznym tempom chladnicku :D

adriana

Ešte raz som si to prečítala.Takže keď ti to zistili?To si ešte chodila?Ja som bola na liečení s jednou kočkou,ktorej na to neprišli až počas pôrodu. keď sa blížil pôrod,kontrakcie prestali,ona upadla do kómy,dieťa sa narodilo mŕtve a ju prebrali po 3 dňoch.Vravela,že v správe má cukor 35.Mne sa raz stalo,že mi glukometer už neukázal hodnotu,tak už sme sa chystali do nemocnice,trvalo celý deň ,kým sa to dalo do poriadku.

Andel

Pri diagnoze som mala velmi vysoky cukor. Mala som cukrovku priblizne 3 mesiace, kym som sla do nemocnice a dozvedela som sa moj verdikt(asi tak dlho trvali priznaky). Sami lekari nechapali, ze som to obisla bez poskodenia organov. No a potom som zlostila, lebo som NECHCELA mat cukrovku, asi 3 roky som pichala minimalne inzulin, nemerala cukor, nejedla a krmila sa pripravkami ktore 100% tne znizia hladinu cukru a oslobodia ta od inzulinu :D NEKONALO SA ;o) a som stastna, ze som si to vcas uvedomila, bez nejakych vacsich nasledkov.

adriana

No,tie naše tak fungujú.Stále neviem či to dobre chápem,ty si mala taký vysoký cukor?To je až neuveriteľné.

Andel

RNG:
ja som 3 roky verila veciam ktore pises. Odmietala som cukrovku a liecila sa cajikmi, prirodnymi prostriedkami, herbalife a kadejakymi blbostami. Nejedla som takemr nic, len zelenninu. Vysledok? Vazila som 45 Kg, bola som neustale unavena a moje HbA1c nikdy nesli pod 10%! Takze ak pisem a vravim, ze Tvoje metody su pre diabetikov typu 1 neprijatelne, viem o com pisem. Asi po 3rokoch som zmenila lekari, zmenili mi inzulin, vysvetlili ako mam jest a pichat si inzulin a zrazu ja som mala viac sily a energie, testy 8%.

Adriana: ja som mala tych 80mg/dl (alebo nieco blizko toho)pri prvej diagnoze cukrovky, namerali mi to v nemocnici. Inac myslim, ze na glukometri som si najviac namerala nieco okolo 500 mg/dl. Neviem ci vsetky glukometre su zablokovanie, zatial sa mi nikdy nestalo aby sa mi na obrazovke ukazal error, mozno ze tu v USA su nastavene na vacsie hodnoty ako v Europe.