Prečo som dostal diabetes

Príspevok v téme: Prečo som dostal diabetes
pier

čaute...kedže žijeme v dobe komunikačneho internetu,tak ma napadlo,keby tu každy,kto chce,SAM ZA SEBA napisal aspon (alebo IBA) tri dôvody,prečo si mysli,že ziskal...nie prvu cenu,ale ten "celoživotny" DM1...možno na niečo prideme....
tak moje tri "dôvody" by mohli byť:
- dlhodoba (asi troj mesačna)vyčerpanosť prežita na vojne,spojena z neošetrenyma (nebolo tam zubara),respektive zle ošetrenyma (pred vojnou boli zuby iba doslova poplatane) zubami - zapal sa teda nakoniec vyliečil sam,(po nociach som pre bolesť nespal)ale ktovie za aku cenu sa ten zapal vyliečil sam.
- druhy dôvod je možno v spôsobe môjho života - že sa podcenujem,teda stale iba podriadujem,(musim robiť to čo nechcem).
- a nakoniec vraj som dostal diabetes z predavkovania liekov na šť.žľazu.
- čiže zhrniem to: zuby,psychyka a šť.žľaza.

ps:prosim Vas,nemusime sa zapodievať v tejto teme riešenim našich problemov,ale iba zdelme prečo si myslime,že sme to dostali....je to velmi zložite,ale pokusiť sa môžme...veď každy si určite niečo o tom mysli....

poliewoocka

Citujem Vieru Vicanovu v knihe Psychotronicka poradna-nielen pre chorych:
Diabetes-potrebna duchovna zmena:
Zbav sa tvrdohlaveho nutkania ovladat ludi,spravaj sa laskavo,uspokoj sa s tym,co je a neumaraj sa nad tym,co by byvalo,keby...Uver,ze zivot nie je neradostny a trpky,ale nesie v sebe vela krasy a moznosti,z ktorych sa mozes denne tesit,ktore mozes s pokojom v srdci a vierou aj zrealizovat.

katarina53

Ja som ešte v roku 1999 prekonala nejakú virózu, ktorá bola spojená s vysokými teplotami, lekári vyslovili podozrenie na leukémiu, ktorá sa našťastie nepotvrdila. Odvtedy som bola zaevidovaná na diabetológii a chodila som na pravidelné kontroly.
Minulý rok mi zomrela pomerne mladá švagriná a mne pomaly, ale isto prestávala pracovať podžalúdková žľaza.
Zhrnuté a podčiarknuté: viróza a stres.

marca

1 psychika
2 zapal ucha
3 pirsing v nose /ako prve ma v nemocnici napadlo ze raz spravim blbost a cely zivot budem pikat takze este vten vecer skoncil vo WC/ no primar povedal,ze to nema stym nic spolocne ale ktovie?

RNG

Ja mam DM2 (teda dnes uz mozem povedat skoro mal som DM2)a ja pricinu tomu kladiem po prestudovani mnozstva literatury hlavne na neschopnost buniek otvarat sa na signal z inzulinu(dovod -prilis tvrde lipidy=tuky v bunkovych stenach, hlavne z priemyselne spracovanych, hydrogenizovanych rastlinnych olejov, vysychavych, tj tvrdnucich) a neskor z vycerpania pankreasu, ktory bol nuteny dlho vytvarat miesto obvyklych 30 jednotiek inzulinu az 120 denne.
Inac pankreas sa moze poskodit skoro zo dna na den, napr viralnym utokom, alebo neustalymi zapalami z nasich permanentne rezidujucich virusov v tele(herpesy, EBV, HPV, ...).
Sustavnym cistenim tela od tych zlych tukov sa mi situacia zlepsila a pouzivanim regeneracnych prostriedkov napravila regulacia cukru pecenou a pankreasom do skoro normalnej.
Zialbohu, dlhe roky som musel drzat nizkosacharidovu dietu, aby som sa vyhol pouzivaniu inzulinu.
Logika bola jednoducha, cim menej sacharidov, tym menej cukrov v krvi treba kontrolovat.