ranka na krcku maternice

Príspevok v téme: ranka na krcku maternice
kacka

pred polrokom mi gynekologicka povedala, ze mam ranku na krcku maternice. predpisala mi nejake tablety na vkladanie a povedala, ze kontrola nie je potrebna. mam prist az o rok, aj ked som pocula, ze sa v takych pripadoch ma na kontrolu chodit dvakrat rocne. skratka, neprikladala by som tomu dolezitost, keby sa mi uz viackrat po sebe nestalo, ze po milovani som si na spodnom pradle nasla trochu krvi. dala som si to do suvislosti len nedavno-moze to byt tou rankou, je mozne, ze by sa nevyliecila? dakujem

Jarka77

ahojte ja som zaciatkom roka mala tiez zlu cytologiu myslim II hned ma poslali do nemocnice ze konizaciu mi zatial nebudu robit lebo som nerodila ale robili mi kyretaz a brali vzorku z krcka maternice na histologiu ale ja som bola len na preventivke ziadne problemy som nemala ale strasne som sa vtedy bala nakoniec prisli vyborne vysledky z citologie tak som bola velmi rada. Ale fakt netreba zanedbavat vysetrenia zas ja cakam na cytologiu lebo po 3 mesiacoch som mala prist na kontrolu ale vysledky budu az o tyzden.

sisuľa

Ja som tirž začala pred 8-mi rokmi po pôrode syna mať problémy.Ranka na krčku maternice.Sem tam mi zobrali stery na cytológiu,ktorých výsledok bol II-III.Mávala som časté výtoky,zápali,bolesti a pocity tlaku pri pohlavnom styku
a tak to doktorovi nedalo a vzal mi ster na HPV.Je to platený ster,ale po toľkých negatívnych výsledkoch z cytológie mi už druhý-krát vyšiel tento ster pozitívne.Teraz čakám na tretie-kontrolné výsledky,a ak budú opäť pozitívne idem na konizáciu-chirurgické odstránenie krčku maternice.Netreba takéto niečo zanedbávať a radšej si priplať za kvalitnejší materiál a potom budeš mať istotu.Držím palce a držte aj vy mne.....

orešanka

Môže to byť aj tou rankou. Ja mám tiež ranku ale tento problém som nemala. To, že ti kázala chodiť raz z rok nie je chyba. Možno máš ranku v takom stave, že nie je potrebné ju často sledovať. Ja som spočiatku tiež chodila len jeden krát ročne. Teraz nezvyknú ranky hneď ošetrovať a volia skôr častejšie kontroly a pri možnom nástupe rakoviny to ošetria.

kacka

niekedy par dni pred,naposledy uprostred cyklu.je to fakt nepatrne,znepokojovat som sa zacala len v suvislostou s tou starsou rankou.

tvojdudrosko

Ahoj,a tu krv si mala po milovani na spodnom pradle len po menstruacii,alebo vzdy?Lebo mne sa to uz tiez asi 2x stalo,ale stale po menstruacii(asi 1den).