ranka na krcku maternice

Príspevok v téme: ranka na krcku maternice
kacka

pred polrokom mi gynekologicka povedala, ze mam ranku na krcku maternice. predpisala mi nejake tablety na vkladanie a povedala, ze kontrola nie je potrebna. mam prist az o rok, aj ked som pocula, ze sa v takych pripadoch ma na kontrolu chodit dvakrat rocne. skratka, neprikladala by som tomu dolezitost, keby sa mi uz viackrat po sebe nestalo, ze po milovani som si na spodnom pradle nasla trochu krvi. dala som si to do suvislosti len nedavno-moze to byt tou rankou, je mozne, ze by sa nevyliecila? dakujem

katalinka

neviem ako som na tom....
ani čo to znamená...
pred pár hodinami mi lekár sucho oznámil, že mám zväčšený kŕčok maternice a na ňom ranku, vzhľadom na všetky dostupné informácie na nete a ochotu lekára vysvetliť mi môj stav dospela som k záveru, že ničomu nerozumiem... že je to asi vážne, ale neviem na koho sa obrátiť, výsledky budú o tri týždne, zatiaľ mi povedal, že to budeme len sledovať raz za pól roka....
momentálne je mi....ťažko... ak existuje vôbec nejaké slovo, ktoré by pomenovalo to ako mi je.

daniela3112

ahojte.ja som mala ranku na krcku maternice este ked som ostala tehotna.narodilo sa mi zdrave babo ale ranka tam stale bola.gynekologicka mi kazala prist,no ja som to stale odkladala.teraz som uz objednana na citilogiu,len sa bojim,ze ked som to nechala dlhsie tak a nebola som s tym na kontrole tak som nieco zanedbala.inak nemavam ziadne zapaly ako som mavala kedysi.mam strach ze to dopadne zle.

akynka

dobry den...chcem sa vas zien opytata krore ste mali ranku na krcku maternice ze ake tabletky do vaginy vam predpisali...mne predpisali Macmiror Complex 500mg . bojim sa ze mi tu rankutiez budu zamrazovat a tak vas prpsim o radu s praxe ktore ste tym uz presli..prosim vas odpiste mi ..dakujem velmo sa boji m zato porebujem pomoc tych ktore s tym uz presli..dakujem RAdka

akynka

dobry vecer ....chcem vas zeny poprosit o radu....vcera som bola u gynekologa a zistil mi ze mam ranku nakrcku maternice..ja sa starsne bojim ze ci je to vazne...a predpisal mi aj lieky ktore si budem vkladat do posvy ...bojim sa ci su tie ranky vaze alebo nie moja teta to mala tieza a museli jeje to vypalovat..tak potrebujem od vas nejaku radu..a zaiadam a prosim vas o pomoc mam 18 a strasne sa bojim....prpsim odpiset mi sem ale bo na moju adresu..radka.radka@pokec.sk
dakujem za vase rady

lusika01

Ahojte aj ja mam ranku na krcku maternice a uz som absolvovala kyretáž pri ktorej ma vyčistili a tiež mi kúsok toho krčka odštikli:Sice ma nic nebolelo a ani teraz sa necitim zle dokonca nemam ani zápaly a pri polročnej prehliadke mi doktor ranku znova objavil.Ze dokonca ona ani nezmizla!Mam nejakého vírusa a dal mi ako liek nejaký roztok ktorý si mam vkladať na noc od spodu.Prosím vas mate niektorá s tým skúsenosť a mozetemi prosim povedať ci to pomáha a este by som sa chcela oopytat ci niektorá mate babetko aj po zistení raky na krcku.Hrozne mi chýba sa o tom s niekým porozprávat lebo moja rodina sa o tom so mnou bavit nechce.

ifka1

ranka na krcku je sama o sebe nebezpecna zalezitost..jedinu spravnu liecbu mala ENI..vytoky ma preto stale dalej,lebo nebol prelieceny aj partner a liecba antibiotikmi sa ma zopakovat.len sledovat a cakat a nic nerobit je ta najhorsia moznost, ktoru zvolia nezodpovedni lekari!!!!

evellina

ahojte dievcata...aj ja som mala ranku na krcku,ktoru mi lekar nasiel pri preventivnej prehliadke este pred 20 rokmi,povedal,ze mam ranku na krcku a ze to budeme len sledovat a ked som sa ho spytala z coho je ta ranka na krcku,tak mi povedal,ze to moze byt jazva po porode....zopar rokov som este chodila k tomu lekarovi a stale mi len kontroloval citoster a vravel ze netreba s tym robit nic...po case som vymenila lekara a hned prvykrat ako som k nemu prisla,tak som ho upozornila na to,ze mam nejaku ranku na krcku,ale povedal mi to iste ako prvy lekar,ano je tam,ale nebudeme s tym nic robit,len to budeme sledovat...no a presne pred rokom som bola na konizacii,kde mi chirurgicky odstranili tkanivo z krcka a chvala bohu,dopadlo vsetko ok...tak len dufam,ze to bude aj nadalej v poriadku...myslim si,ze vypalovanie alebo zmrazovanie krcka patri k tym starsim metodam a ta novsia sa vola konizacia,robili mi ju elektrickou sluckou,ktora hned tkanivo lepi a nie je uz potrebne ziadne sitie,vypalovanim alebo zmrazovanim sa nemusi to chore tkanivo odstranit,lebo ziadny lekar nevidi v akej hlbke je to poskodene,tak preto sa neodporuca to zmrazovat alebo vypalovat,ale pri konizacii sa to chore tkanivo laboratorne vysetruje a vie sa presne ,ci rez bol vedeny v zdravom tkanive alebo nie...drzim vam prsty dievcata...

Ivka 1

Ranka na krcku maternice je vstupnou branou pre infekcie, urcite je to potrebne riesit, ci sa rozhodnete pre chirurgicky zakrok , zmrazovanie alebo pomoc prirodnymi produktami - velmi dobry je aj krem aloe v gelovej konzistencii. Aplikuje sa do posvy pomocou injekcnej striekacky.
Prve by malo prist slovo, potom bylinka,chémia a noz nakoniec ako posledne nevyhnutne riesenie. Bohuzial sa to velmi casto deje v opacnom poradi.