ranka na krcku maternice

Príspevok v téme: ranka na krcku maternice
kacka

pred polrokom mi gynekologicka povedala, ze mam ranku na krcku maternice. predpisala mi nejake tablety na vkladanie a povedala, ze kontrola nie je potrebna. mam prist az o rok, aj ked som pocula, ze sa v takych pripadoch ma na kontrolu chodit dvakrat rocne. skratka, neprikladala by som tomu dolezitost, keby sa mi uz viackrat po sebe nestalo, ze po milovani som si na spodnom pradle nasla trochu krvi. dala som si to do suvislosti len nedavno-moze to byt tou rankou, je mozne, ze by sa nevyliecila? dakujem

Ivka 1

V prvom rade by som vyliecila ranku na krcku maternice. Je to totiz vstupna brana pre infekcie a podmienkou uspesneho donosenia babatka je dobre uzavrety a hlavne zdravy krcok maternice.

bozbandi

ahoj ja mam ranku na na maternici beriem vaginalbne tableti klion.100 a velmi by som rada otehotnela uz dva mesiace co som prisla o dieta a k tomu este aj ta ranka . prosim vas kto otehotnej a ma tu ranku na maternici a ako tehotenstvo predbiehalo .

riq

ahoj dievčatá, tak sa ozývam zase, dneska som bola na kontrole po troch týdžňoch, po vypalovaní sa mi krčok pekne hojí, mám dokonca povolený pohlavný styk :) ale definitíva bude až po veľkej noci...každopádne netreba sa toho báť, nie je to nič, čo by sa nedalo vydržať :)

tana123

Ahojte čo sa týka problému raniek tak skúste vag.čipky Cicatridina,tá urychľuje proces hojenia práve po konizácii,pôrode,operáciach a zabraňuje vag.suchosti.Mam to od svojej gynek.

kyma

Čaute baby:) tak mi odľahlo, že nie som sama, čo má tieto problémy....výtoky a zápaly mám už asi sedem rokov, bývalá doktorka mi po suchom oznámení že mám ranku na krčku maternice naordinovala zase nejaké vagynálne krémy(ktoré nezaberali, vyskušala som asi všetko) a ranku ignorovala. Sex je taký bolestivý že som sa ho úplne zriekla, ja tú bolesť ani neviem opísať. zrejme mi to spôsobuje zápal...Doktora som zmenila, ale zistila som že zmrazovanie nerobia a dokonca sa mu už niekolko týždňov neviem dovolať. Žijem v zahraničí a asi najviac by mi vyhovovalo mať doktora v Bratislave tak som sa chcela spýtať či máte skúsenosť s nejakým dobrým odborníkom, hlavne s týmto krčkom, bola by som velmi vďačná:D

riq

tak a mám po...pred tromi dňami mi tú ranku vypálili, mám 23, ešte som nerodila - vraj prevencia, uvidíme...mňa osobne to bolelo jak šlak ale chvála bohu to trvá naozaj len kratučko a potom pohoda...

audrye

aj ja som prave prisla od doktora s tym, ze zapal mam sice vylieceny ale po opakovanych zapaloch mi vznikla na krcku ranka.. zobral cyto, a povedal, ze to budeme kontrolovat a sledovat.. a ze sa s tym nic nejde zatial robit, az po porode..kedze mam 21 rokov.po tom co som si tu na fore a nete precitala som trochu vystrasena... tak sa chcem spytat, ci by ste mi niekto nevedeli poradit nieco, co by mohlo napomoct tomu hojeniu...
zatial jem wobenzym kvoli imunite a tym zapalom..

riq

ahoj, mne lekár zistil ranku asi dve hodiny dozadu...čo vám poviem, nadšená nie som...vraj mám počkať na výsledky, že som aj prechladnutá a všetko ale po výsledkoch sa mam rozhodnúť či postúpim zákrok alebo nie...asi to bude tá konizacia, niečo o elektrine mi lekár hovoril, vraj to stoji 40 eur a že je to lepšie spraviť keď som ešte nerodila a v budúcnosti budem chcieť...mám sa báť?

sabkaaa331

surne...prosim o radu, meska mi menstruacia uz 2tyzden, mala som pred tim tmavy vytok a trval asi tyzden ale nebolo to v obdoby ocakavanej menstruacie a teraz som ho mala znova asi 3dni...taraz mi navyse zacali bolesti v pod brusku...doktor mi povedal uz asi pred pol rokom ze mam ranu na krcku maternici...tehotna nie som...tak chcem vediet co moze byt pricinou tychto tazkosti...dakujem

adka 176

Ahojte mne pred 2tyzdnami doktor tuto ranku zamrazoval. Povedal mi ze ranky su nebezpečne a po ich odstránení sa dá skorej otehotniet. Zamrazovanie vylieči ranku a uz by sa nemala vracat. Ja viem tolkoto.