ranka na krcku maternice

Príspevok v téme: ranka na krcku maternice
kacka

pred polrokom mi gynekologicka povedala, ze mam ranku na krcku maternice. predpisala mi nejake tablety na vkladanie a povedala, ze kontrola nie je potrebna. mam prist az o rok, aj ked som pocula, ze sa v takych pripadoch ma na kontrolu chodit dvakrat rocne. skratka, neprikladala by som tomu dolezitost, keby sa mi uz viackrat po sebe nestalo, ze po milovani som si na spodnom pradle nasla trochu krvi. dala som si to do suvislosti len nedavno-moze to byt tou rankou, je mozne, ze by sa nevyliecila? dakujem

japenka

mne zistil doktor ranku asi pred štyrmi mesiacmi, dal mi mastičku, ktorú som si aplikovala sedem dní... potom ako som dobrala antikoncepciu, po troch mesiacoch, som prišla na kontrolu a po vyšetrení mi oznámil, že sa tá ranka pohybuje... o pár týždňov mi ju ide "zničiť" elektrickým impulzom... neviem teda, prečo to niektorí z vašich gynekológov neriešia a tvrdia, že to nie je problém... asi by som radila vymeniť doktora za nejakého lepšieho odborníka...

luludaki

Ahoj baby, mne tiez zistili pri prevent.prehliadke "ranku", ale uz su to 3 roky dozadu, a odvtedy chodim raz rocne na prehliadku.... ale nic mi nepredpisal, ani mi nepovedal ze to treba castejsie kontrolovat! ...?!
Neviem, mam sa dozadovat na nejake zvlastne vysetrenie? Vzdy mi robi cytologiu a sono. Staci to?

mi29

Dobry den,
mne tiez lekar zistil drobnu trhlinku na krcku maternice a po rocnom sledovani ma teraz poslal na kryonizaciu. Vie mi niekto poradit, co to obnasa a na co sa mam pripravit? Malo by ist o ambulantny zakrok - zmrazenie ranky. dakujem

natalka1234

takze nie som sama, ja sa tiez pasujem s podobnými problemami, ranku som mala prvy krat asi pred dvomi rokmi,ale nic sa s nou nerobilo, potom su ju mala este asi dva krat, ale taktiez ziadna liecba, teraz mam obcasne krvacanie pred menstruaciou a obcas po pohlavom styku...asi sme viacere, nechapem, ale preco by sa malo cakat az pokial sa neobjavi nieco vazne

mima27

Ahojte..aj ja mam taky isti problem len moja lekarka mi to hovori uz pomaly 4 roky ze mam ranku ale stale vravi ze to nevadi tak neviem co mam robit poradte mi

silvia obtulowiczová

Vidím,že nás po tomto svete behá dosť s takýmito problémamy,a som rada že existuje toto fórum.Veľa vecí sa od svojich lekárov nedozvieme,tak si môžme skúsenosti,názory a rady vymienaľ tu.Je to super

xyxy

tvojdudrosko - hej,už nemôžem mať deti,som s tým zmierená,hlavne ,že to nebolo ešte horšie a môžem sa starať o to jedno

xyxy

...ja som mala tiež ranku na krčku,chodila som na kontrolu raz ročne a naposledy mi zistili už rakovinové štádium,takže museli vyoperovať aj celú maternicu,mala som 27 rokov,našťastie som už mala 1 dieťa.Je tomu už 10 rokov...

Jarka77

ja som vtedy citala ze konizacia je ze nevyberu ti cely krcok maternice len kuzelovity utvar lebo vtedy som sa pytala keby som mala zle vysledky z histologie a by to museli robit ci mozem mat potom deti a oni ze ano ale radsej to nechcu robit zenam ktore nerodili mala som i tak dost ist pod narkozu kvoli vzorke