Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

mandarinka84

Ja som tiež bola 18/8/2011 u dr. Červeňa na konzultácii. A mi hovoril, že žiadne vizualizácie na pc nerobí, aby sa pacienti nefixovali na ne, a po OP neboli sklamaní, keď nos nebude presne tak vyzerať, a keď chcem si môžem doniesť nejaké fotky... a že pacienti si môžu pozrieť fotky pred a po op. u sestričky. Perter súhlasím s tebou, že dr. je estét, hneď mi povedal, čo treba zúžiť, upraviť, aby to bolo okej, a presne sa to zhodovalo s mojou predstavou aký nos chcel. vvevericka, kedy ti dal termín op?, mne až na koniec januára :(

peter25

Urcite prines, je to viac ako nutne, ved kazdy clovek inak vnima, a preto je dobre chirurgovi ukazat svoju predstavu. Ja mam po, roky som sa odhodlaval, presnejsie 11 rokov a zbytocne som plytval casom, mal som dolamany nos kvoli sportu a nepacil sa mi a ani sa nim nedalo dychat. Roky som chodil na ORL, trpel anginou kazdu chvilu, zapalmi dutin, a az toto pomohlo. A co sa tyka Cervena, super volba, je to slovenske Eso, robi nosy aj znamym ludom a fakt som na jeho pracu nepocul pindy. Navyse je silny estet, takze vie co robi.

vvevericka

dakujem velmi pekne :) ty si uz po vsak? Tak ja len dufam, ze som si vybrala spravneho chirurga a ze sa ti vydari bez komplikacii. Mozem si doniest aj nejake fotky ako priblizne by som to chcela, ci je to zbytocne?

peter25

Nemusis sa bat, neboli to, je to neprijemne, ale od bolesti to ma daleko/odporucam oblickove zachvaty, to je bolest :)/ Ja ti odporucam mu co najpresnejsie popisat, co ocakavas, ak ma nejaky software na upravu, tak urcite vyuzit ten na vizualizaciu svojej predstavy, dalsie je neocakavat zazracnu premenu zivotnej situacie a vnimania seba samej, je to len nos. A davaj si po operacii pozor na zmeny teplot, ziadne sauny, dovolenky pri mori a podobne-aspon mesiac po opke nic take, davaj si pozor na na tvar, ziaden uder alebo podobne sa ti nesmie stat, bacha na hygienu, zbytocne sa potom v nose neryp-cloveka to taha vytahovat tie chrasty. Opuch sa da stahovat chladenim, aspon pol roka sa to bude menit, odpuchat, pripuchat a podobne. A ja osobne ti drzim palce, clovek sa boji, ale nema v podstate coho. Drzim palciska nech ti novy nos robi radost :)

vvevericka

AHojte, zajtra idem do Novamedu k dr. Cervenovi konzultovat nos a vobec neviem, co vsetko sa ho popytat...poukazuje mi aj foto dufam...kto to uz mate za sebou, viete mi prosim poradit na co si treba davat pozor a co vsetko je dolezite vediet? Dakujem a obdivujem vsetkych co ste sa na to odhodlali!

Shark

Katka55:
Ja som mal obdobny problem, ked si to tu pozries nejakych 8-10 mesiacov dozadu, som tu pisal. ak chces sa ozvi na shark23@azet.sk

Katka55

Ja tak strašne ľutujem, že som bola na operácii nosa v Ružinove, prečo som neišla tam kde mam istotu dobreho spravania aj ked je problem a nie iba vtedy ak ide o peniaze. Hambim sa za seba ešte trochu a mam špičku nosa ako Jackson. Videla som par svojich fotiek a nikomu to neukazujem lebo to vyzera hrozne umelo, ale to samozrejme chirurg už nevidel kedze k nemu sa na kontrolu nechodi. A ako si môže dať chirurg ktorý nema čas na pacientov svoju stranku o nosoch? Ved to je chore ak nemam čas a mam vela toho, tak si nebudem ešte aj robiť reklamu aby mi chodilo viacej pacientov. A pokial sa ten čo ma operoval nezmeni s pristupom po operácii ako napr kontrola po mesiaci, alebo dvoch, troch a aj s dobrým pristupom ak ide o opravu tak zle dopadne skôr či neskôr ho niekto uda a pride o pracu.
Však Lucia 203? Teba tiež operoval dr H.

Katka55

Ja tak strašne ľutujem, že som bola na operácii nosa v Ružinove, prečo som neišla tam kde mam istotu dobreho spravania aj ked je problem a nie iba vtedy ak ide o peniaze. Hambim sa za seba ešte trochu a mam špičku nosa ako Jackson. Videla som par svojich fotiek a nikomu to neukazujem lebo to vyzera hrozne umelo, ale to samozrejme chirurg už nevidel kedze k nemu sa na kontrolu nechodi. A ako si môže dať chirurg ktorý nema čas na pacientov svoju stranku o nosoch? Ved to je chore ak nemam čas a mam vela toho, tak si nebudem ešte aj robiť reklamu aby mi chodilo viacej pacientov. A pokial sa ten čo ma operoval nezmeni s pristupom po operácii ako napr kontrola po mesiaci, alebo dvoch, troch a aj s dobrým pristupom ak ide o opravu tak zle dopadne skôr či neskôr ho niekto uda a pride o pracu.
Však Lucy

peter25

Chloe, moc sa v TT nevyznam v lekaroch, viem, ze v TT pracuje Dr. Marsal, je to znamy mojej kamosky, a pocul som nanho len a len dobre odozvy. Je velmi priamy, cize dokaze poslat cloveka aj do pr... a to mi na lekaroch imponuje, lebo potom chirurgovia rezu aj ludi so zvratenymi predstavami o estetike a moznostiach plastickej chirurgie a potom to dopada tak ako to dopada. Osobne ti radim, nezameriavaj sa len na TT, urob si sondu, ja keby som mal ist znova na zakrok a nerezal by ma moj doktor, tak by som siel Cervenovi do BB, len ten nepracuje na poistovne, co viem. Tie si skus spravit vizualizaciu toho ako by nos mal vyzerat, ak by si to nevedela, mozeme sa nakontaktovat a ja by som v Photoshope nieco pripravil. Hlavne sa do toho nehrny zbytocne rychlo. Lepsie je sa nechat operovat na jesen, v lete a zime je to peklo. V zime ta operovany nos boli ked vyjdes von/moj pripad/ v lete sa to cele pari a zapaluje. A po operacii sa priprav, ze budes mat dost skaredu kozu, ja som bol komplet obsypany zapalenym akne tam, kde som mal sadru a naplaste.