Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Katka55

Chloe44
Peter25 ma pravdu vyhni sa Ružinovskej nemocnici na 100km. Ja som tam bola operovana a budem to ľutovať do konca života. A aj tak, ak chceš isť iba kvôli estetike - čiže vyrovnať nos a nerobi ti to ťažkosti s dychanim tak tam by si si to musela zaplatiť aj keby ti dal diagnozu kriva prepažka. Polovica chirurgov je tam starých amaterov ktorým ide iba o peniaze a druha polovica su mlady ktorí sa ešte zaučaju a nemaju tolko skusenosti.

peter25

Na ktore ORL sa chystas? Odporucam sa vyhnut Ruzinovu, tam uz toho vela doprdkali. Ja som bol na Antolskej u Doc. Dolezala a celkom sa to podarilo, nos ma svoje muchy, ale oproti povodnemu krivaku to je priam zazrak. Vzdy je tam iste riziko, staci si pozriet nosi mnohych celebrit, ktore maju prachov jak supek, a aj tak im to nezaruci rovny nos. Podstatne je to, ze vzdy je to vylepsenie oproti povodnemu nosu. A hlavne, nesmies sa potom zameriavat len ako nos, novy nos tvoju tvar pozmeni, ale nezmeni...pozmeni v dobrom zmysle.

Chloe444

ja som bola pred mesiacom u ORL a ten mi povedal ze mam od prirody zle zrasteny, mam ho troska krivy ale nic strasnea ze ak chcem mozem ist na operaciu ale nemam zdravotne problemy ale aj tak to bude hradene poistovnou , a tiez by sa mi troska narovnal, tak ak by som tam isla tak len koli estetike ale bojim sa toho poradte mi niekto ,som z trnavy

Katka55

Mali ste niekto po operácii nosa neprirodzene uzku špičku? Čo sa robi v takomto pripade? Musi sa dať vela tkaniva z ucha? A ako bude potom vyzerať to ucho? Ja mam po operácii dosť úzku špičku takú že mi to nejde k tvári vyzerá to umelo hlavne na fotkách. Keď bol nos opuchmutý tak ešte to bolo dobre ale ako začal nos odpúchať do pol roka bola špička uzka že sa mi to nepáči. Bojim sa isť na reoperáciu ale zase nechcem to mať takto ako väčšina herečiek vo filmoch kde je na prvý pohľad vidno že je nos robený.

Prosím kto ste boli na takejto reoperácii kde vám rozširovali špičku ozvite sa ako to dopadlo ako sa to robí teda odkiaľ sa dava tkanivo... Som veľmi sklamaná z operácie, hanbím sa za seba a musím si nájsť chirurga ktorý by mi dal nos do poriadku.

Kiara202

Ja som sice u Kovača nebola, mne nos pokazil iný chirurg ale je to hrozne že je viacej takých amaterov ako tu čitam. A nikde namate istotu že akurat vam nos spravi chirurg pekne.

Michael86

Kiara samozrejme ze je to zlá praca chirurga Kováč aj mne nechal priehlbinu asi 3mm a nemam dobre kosti spojene v strede mam tam rovnu plochu a hrbolatú to on nevie robit Kováč proste nevie robit plastiky nosa verte comu chcete mna uplne dokalicil aj mama mi uz povie no mohlo to byt aj lepsie a ked vidi ako sa trapim Kovac mi houby pomohol ja ho preklinam v duši každý den hlavne že zhrabol kopec penazí ten amatér ........ boha či by som na neho spustil ale krotím sa

Michael86

Janchili tak som zvedavý ako dopadnes daj vediet lebo ja ku Kovacovi uz nejdem ani za nic z nosa mi urobil nieco nesumerne krivé hrbolaté ani z dialky sa to nepodobá na normalny rovný nos tak vela stastia

Kiara202

Janchili áno môže to už na druhy krát vyjsť. Ty nemáš zrastene kosti? Alebo ich máš krivo zrastene? Ja som tiež nemala kosť zrastenú, ale krivo zrastenú a otvorenú asi 3mm, potom mi to znova lámali. A ty veríš že to môže byť chyba hojenia? Nenapadlo ťa aj to, že to môže byť nezodpovednosť chirurga? Im je lepšie sa vyhovoriť na zle hojenie, aj keď za to môžu oni. Verím aj na zle hojenie ale viacej verím tomu, že to niektorý chirurg nevie a nemal by robiť nosy. Ak mu idú viacej prsia, viečka, ruky ako napr karpálny tunel, nech robia to a nech sa nepúšťajú do nosov. Lebo to nemôže robiť hocikto ako si podaktorí o sebe namýšľajú je to predsa v strede tvare a ako to schováme keď to nejaký fušerák za peniaze pokazí? Ja som sa za seba hambila jak pes do reoeprácie a snažila sa byť pri niekom iba tak aby na mňa nikto nepozeral dlho.

janchili

Ahoj Michael86, ano chodila som sem ked som isla prvy krat na OP :-) a dobre si pamatas, bola som operovana v BB u Dr. Kovaca... a aj teraz idem k nemu... doverujem mu... len dufam ze moje telo bude take blahosklonne ku mne ze sa to uz lepsie zrastie a zahoji ako naposledy... :-/ preto som sa pytala, ze ci niekto nema skusenosti, ze ked sa to prvy krat zle zrastlo, ci to moze na druhy krat vyst...