Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

seyschelka

Ahojte chcela by som sa opytat ako to je so zbrusovaním hrbolceka citala som ze to niekedy vobec nema efekt a nos je aj po zbrusovani aj tak hrbolaty .Ja mam rok a pol po operacii a vytvoril sa mi na jednej strane vyraznejsi hrbolcek dr povedal ze to zbrusi no obavam sa ze na zbrusenie je privelky a ostane tam aj tak no na druhej strane by som bola rada ak by to bola len mensia uprava a nemusel by mi znovu lamat kosti a pouzivat dlato tak ozaj neviem ci ist si to nechat opravit alebo riskovat ten profil je z jednej strany pekny no z druhej vidno vystupený ten hrbolcek ak sa to tak da nazvat lebo je vyraznejsi je to uz asi hrbol a v tom je ta moja obava ci zbrusenie pomoze .Potom doktor spominal aj druhu moznost a to je vybrat chrupavku z ucha co ma az zamrazilo neviem si ani predstavit ako to bude potom vyzerat a bojim sa ak mate skusenosti potesim sa kazdej odpovedi.

Iva_

Nos može byť navrchu na dotyk hrbolčekový to nevadi, ale nemalo by to byť vidno ak je to na dotyk tak je to v poriadku. Na dotyk myslim nejake pol milimetrove hrbolčeky možno 1 mm ale ak je to viac už je to aj vidno take neprirodzene hrbolate. Inak ma nos vyzerať navrchu prirodzene hladko

peter25

Ahoj, mne davali dlahu dole po 8 dnoch, spolu aj s vnutornymi splintami, tamponadu mi vyberali po dvoch dnoch, obvykle sa vybera na dalsi den ale ja mam problemy so zrazanlivostou. Modriny ti zmiznu do 2-3 tyzdnov, treba si davat pozor na novy nosik, nehodnotit ho 2 tyzdne po opke, mne sa dal do stabilnej formy az po 6 mesiacoch. Odporucam ti nejake dobre nosne kvapky, napr. vincentka v spreji, a nieco na popijanie si zobrat, budes mat suche usta. Inak je to pohoda, drzim palciska

zoe1

Ahojte,

mohli by ste mi prosim napisat, kolko dni po operacii vam dali dole dlahu a kolko dni ste boli doma?
Vo vsetkych clankoch uvadzaju, ze dlaha sa dava dole az po 10 -14 dnoch, tak aby som vedela, kolko si mam zobrat volna.

Dakujem

peter25

Neverim, uz treti krat nahlasujem toho blazna adminovi, vzdy ho vymaze a vzdy sa sem vrati. Kedysi bolo toto forum o niecom, malo navstevnost, ludia si tu radili, dnes je to utocisko jedneho blazna a ludia utekaju, skoda. Inak aby som odpovedal na otazku, ano aj moj nos je po resekcii kosti trosku hrbolaty na dotyk, je to normalne...

Natalia33

Prosim vas kto ste po operácii a vam odstranovali aj hrbol navrchu tak všetci mate na dotyk nos hrbolatý? Ma to tak byť? Alebo ma byť nos na dotyk hladky? Hlavne v strede nosa navrchu. Akože vidno to moc nie je iba nejaky 1 mm ale či vlastne operovaný nos nikdy nebude navrchu hladky by som chcela vedieť.