Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Mirka545

Takže som sa rozhodla kam pôjdem na operáciu. K žiadnemu ORL isť nechcem na esteticku operáciu nosa aj keď mam problem s prepažkou tu mi možno spravia aj v ružinove na plastickej chirurgii spolu s vonkajšim nosom. Bude to Ružinovska nemocnica, už si len spravneho chirurga vybrať, je ich tam dosť a niektorí pracuju aj na sukromnych klinikach. No v štatnej mam aspoň šancu že v pripade problemu sa to da opraviť cez poisťovňu a nebudem musieť platiť znova v sukromnej klinike za naklady na CA, LA, material ubytovanie... v tých štatnych sa to da nejako "zafalšovať".
Nepoznate v Ružinove nejakeho chirurga ktoremu môžem veriť a ktorí robi pekne prirodzene nehrboľate nosy?? Rozhodujem sa nad: Trška, Hajek, Palenčar, Žiak, Paliatka

Mirka545

Neviem možno to aj spolu suvisi ak ma niekto krivu prepažku niekmu asi opucha ja sliznica v nose. No ale iste je že ona si do nosa rýpať neda aby potom behala po operáciach kvoli vonkajšiemu nosu. Už sa s tým zmierila. A ja ak budem mať pekny nos zvonka, vnutro ma nezaujima :)

Carie

Neviem sice co vsetko robia s nosom ked ho operuju, ale nemali by jej na nom nic pokazit zvonka pokial jej operuju vnutrajsok. Ale otazka je, ci by jej operacia pomohla. Mozno by bola rovnako zbytocna ako u mna, boli s tym len problemy. Asi sa to fakt neoplati riskovat. Ak pomahaju tie kvapky, tak hlavny problem aj tak nebude v krivej prepazke ale v zapale.

Mirka545

Ja skoro nedycham iba jednou dierkou, ale nevadilo by mi to veľmi ani po operácii kebyže sa nos podari bez problemov z vonkajšej strany. Keď si kamaratka zvykla nedychať na obe dierky tak ja s tou jednou je nič oproti nej. ten nos pri operácii je dosť vykriveny, natiahnuty, aby sa dostali dnu... a ona sa boji že jej na nom niečo pokazia(nosne dierky, špička, možno bude nakrivo...) ani sa jej nečudujem ak by som ja mala krasny nos ako ona od prirody tiež by som si nedala do neho rýpať a zvykla ba som si na dýchanie ustami a minimum cez nos.

Carie

Ja mam podobny problem. Tiez mi opucha sliznica vnutri nosa a tym sa mi upchava. Ale cez den je to este vcelku dobre, problem s tym mam hlavne v noci. Casto som s tym mala taky problem, ze som si musela davat kvapky do nosa aby som mohla dychat, potom som sa zase stala zavislou od kvapiek a bol to taky zacarovany kruh. Ked mi tento ORL lekar navrhol operaciu, bola som najskor nadsena, lebo som sa tesila, ze sa konecne moj problem vyriesi. Bolo to medzi mojou prvou a druhou plastickou operaciou. Vraj som mala uplne krivu prepazku, tak mi ju vyrovnaval. Ako operacia nemala vplyv ani na vzhlad nosa, ani na jeho funkcnost. Akurat som mala po nej velke problemy, dostala som hnisavy zapal nosnych dutin a asi 2 tyzdne mala horucky a bolo mi furt zle. Okrem toho velmi dlho tiekla z nosa krv zmiesana s hnisom. Dnes lutujem, ze som na tej operacii bola, nic dobre mi nepriniesla. Tiez teraz pouzivam take tie nejake specialne kvapky do nosa od ORL ktore trocha pomahaju. Nejake kortikoidy ci co je to.

Mirka545

Kamoška vôbec nedycha cez deň nosom ma ho uplne upchaty, vraj opuchnuta sliznica a mierne pokrivena prepažka, ale na operáciu vnutorneho nosa nechce isť ani za nič, pretože sa boji že jej poškodia nos znonka. Ked si pritlačila jednu nosnu dierku a chcela druhou vydychnuť, tak minimum vzduchu jej išlo skoro žiadny a s druhou dierkou tak isto. Ale naučila sa s tým žiť. Ona ma krasny nos od prirody, uplne sumerny, z profilu rovny, žiaden zahnuty dolu... preto aj ona sa radšej zmierila s tým že bude do konca života brať kvapky od svojej orl ktore jej trochu pomahaju.

Mirka545

Ja nad tou mojou operáciou rozmyšlam už dva roky. Ale ak by som si mala vybrať medzi dobrym dýchanim cez nos a peknym nosom tak radšej pekny nos zvonku a zvnutra nech ej trebars aj cely upchaty.

Mirka545

Bolo to asi pred rokom aj som sa jej mailom ozvala či bola niekde... ale neodpisala mi už. Takže neviem. Ona bola z ineho fora nie z tohto. Myslim že Kovač reoperáciu spravi ale neopravi. Určite aj druhí chirurgovia spravia reoperáciu a sa snažia nahovoriť že je probem opraveny a pritom nie je. Aj takto psychicky idu niektorí nato. Že placebo efekt či tak nejako sa to vola. Na niekoho to nefunguje ani na mna by to nefungovalo a idu znova a znova na operáciu kym to nie je dobre... tak to by ma šlahlo, kebyže mi problem niekto opravi iba akože a ja pritom zaplatim znova nie malu sumu za naklady za reoperáciu

Carie

Mirka a to dievca co jej Kovac robil nos, co ho mala potom z profilu jak keby mala bradavicu, nevies ci to u neho reklamovala? Lebo by som aj rada vedela jak sa Kovac stavia k reklamaciam. Ja som nereklamovala, a ten Michal co tu vtedy pisal neviem, on tu pisal za ten cas pred operaciou aj po nej. Aj tu zverejnil fotky, fakt mu tam riadny hrbol nechal. Ja si sice myslim, ze u muza na tom az tak nezalezi ako u zien, ale tak niekomu evidentne zalezi. Nadaval tu na neho hrozne na fore, ale potom sem prestal pisat a ja som s nim tiez stratila kontakt, neviem ci to u neho reklamoval alebo co robil dalej.

Carie

Hej, bolo to do 40 000. Hej viem, ze niektori su drahi aj tu. Ja som si vybrala Dolezala lebo mal vela fotiek pred/po aj videa ktore sa mi pacili. Ti chirurgovia u nas bud nemali ziadne fotky, alebo len par.
polina: posielam