Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Mirka545

Melisa2
v prvom rade sa nenechaj odradiť rečami chirurga, že je to v poriadku. Ja som sice ešte na operácii nebola, ale som pripravena v pripade problemu ho aj riešiť aj napriek tomu že sa chirurg bude tvariť že tomu nosu nič nie je a pritom bude hrboľatý, alebo do strany či ine problemy. Oni sa budu tvariť ako neviniatka a že je všetko v poriadku, neviem prečo ale je to tak. Možno jeden z 20 chirurgov si prizna chybu a sam od seba navrhne opravu.
A ak by niečo urob to čo som ti radila nižšie, zavolaj si majitela kliniky, primara... pripadne vratenie časti peňazi a ak to dopadne veľmi katastorfalne tak to treba riešiť inde (u ineho chirurga) pretože tento by to dodrbkal ešte viac + sťažnosť na chirurga.
Nech sa nehnevaju ale nie su to male sumy za operácie a nejaka zaruka tam musi byť

Melisa2

Napíšete mi odpoveď prečo sa chodi na kontroly napr. po troch mes. alebo po pol roku... ak chirurg aj napriek tomu že nos je nesumerny, hrboľatý, do strany... povie že je to v poriadku? Nechodi sa na kontroly preto, aby videl prave tieto nesumernosti, krivosti... a riešil ich? Inak mi kontroly pripadaju iba z povinnosti. Stalo sa to aj vam?

Mirka545

Melisa, že čo robiť? Ak by nezdvihal telefon a neodpisoval na maili, šla by som za nim osobne, ak by bol arogantny že chcem niečo opraviť nie mojou vinou a vyhovaral by sa.... a pritom by to bol viditelny problem, šla by som sa sťažovať za majitelovi kliniky (ak nie je majiteľ on), pripadne za primarom. Alebo sťažnosť na urad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Chcela by som aj od kliniky vratenie časti peňazi za operáciu, keďže hlavne na sukr. klinikach to nie je mala čiastka a ja by som si zaplatila aby bol nos podla mojich predstav a pritom nebude.

Melisa2

Praveže neposiela k inemu, to nezvyknu. Ale radšej povedia že si to nikto nevšimne alebo sa to neda... Ano druhy sa nato môže dať lebo mu ide o peniaze ale ak to nespravi dobre tiež povie že si to nikto nevšimne alebo sa to nedalo, dalšia operacia je riziko... aby vas odradil isť zase inde aby ste mu neurobili hanbu... pritom sa dalo ale on to nevie a dal sa nato iba za peniaze
Je to tak bohužiaľ

Carie

Ja si myslim, ze ak si na to ten lekar netrufa, tak ho netreba presviedcat, lebo to asi nevie a asi by to ani dobre nedopadlo. Ak vas posiela inemu, tak chodte inemu. Ja by som to tak urobila.

Carie

No mna Dolezal operoval, aj ked nevedel co so mnou predtym Kovac robil. Ale ked je dobry plasticky chirurg, tak ho to neodradi. Na nose som mala nejaku gucu, nevedel mi takto povedat co to je, kym to neotvori, rovnako ten hrbol co mi ostal. Ale ked to uz otvoril, tak videl co to je a spravil to tak, ako sa to najlepsie dalo.

Melisa2

Su aj take pripady, že vam dotyčny chirurg nos tak dodrbe že k nemu už nechcete isť. A druhy vam povie že treba navštiviť svojho operatera, on najlepšie vie čo na nose pred tým robil...

Melisa2

Najhoršie na celej operácii nosa je, keď sa na vas vaš chirurg vykašle pri probleme, nechce s vami komunikovať. A ak si prečítate rady chirurgov na internete všade píšu TREBA KONTAKTOVAŤ SVOJHO OPERATERA, ON NAJLEPšIE VIE ČO NA NOSE ROBIL. Ale čo ak on už nechce reoperáciu vykonať, nezavola si na kontrolu a prestal aj s vami komunikovať ?

Mirka545

Melisa2
Mne osobne sa pači a aj taky by som chcela nos navrchu rovny a ak by bolo možne aj hladky, aby nepriesvitalo alebo nebolo vidno žiadne výčnelky ani hrbolčeky. Tie su vidno niekedy aj spredu ak si pod nejakym inym osvetlenim ako denne svetlo. A to by ani na fotkach nepôsobilo pekne. Normalny prirodzeny rovny a hladky nos. Da sa to ale nie každy chirurg to dokaže.