Super recepty

majkaaa

Máte málo času na nedeľné obedy,či večere cez týždeň,či sa vám jednoducho nechce stráviť pol dňa pri sporáku??Tu je môj trik,či tip. Polievku varím vždy v sobotu,aby zvýšila aj na nedeľný obed,zje sa potom celá. Hlavné jedlo...klasické mäsko na cibuľovom základe,šťavu vydusím tak,aby jej veľa nebolo,samozrejme,mäsko dobre ochutím.A to je hotové do pol hodiny.A teraz moje tipy a obmeny mäsa. Môže sa dať na každý plátok mäska broskyňa zaváraná,na to plátok syra,zapiecť v rúre,alebo postriekať na tanieri francúzskou horčicou či kečupom,alebo dať na mäsko volské oko,alebo zapiecť plátky s nivou.Alebo...alebo...je to na vašej fantázii. Ako prílohu dávam vždy kopček ryže a hranolky a nakrájanú zeleninu podľa fantázie či sezóny,príp.kyslé uhorky,či kyslý šalát. Nezabudnem dať na tanier aj kopcovitú lyžičku kyslej smotany,je to senzačné. Servírujem na veľkých pizzových bielych tanieroch. Skutočne,obed je do hodiny hotový a ako z interhotela. A zakaždým iný. Alebo pridám k mäsu dusené huby,zahustím , zjemním smotanou a dám s cestovinou,alebo len také mäso so zemiakmi či ryžou. Variácií je strašne veľa. Vždy toho mäsa urobím viac,aby som mohla odložiť aj do mrazničky,bude obmena cez týždeň,príp.v sobotu.Skutočne,nedeľný obed mi nezaberie viac ako hodinku,a to sa najviac narobím s tou oblohou a celá rodina si oblizuje prsty,aj oči sa popásu na pekne upravenom tanieri.

ventil

jeden z tych zdravsich receptov: bananovy kokteil.
do mixera vhodit 3 banany, stavu z pol citrona, asi pol decilitra malinoveho sirupu - napr. YO, ten je bez konzervantov, asi pol litra mlieka a hnedy cukor podla chuti. dobre vyslahat. doliat este pol litra mlieka. je to take hustejsie, ale velmi dobrucke, naozaj. mňam!

biba

Pridám aj ja jeden na rýchle pohostenie alebo večeru:
upečenú hrianku natrieme kečupom, dáme volské oko z jedného vajíčka a postrúhaný syr na ozdobu.

šalátik

no niečo sladké a je to len tip: deťom robím palacinky klasické natriem nutelou dám pozdĺž banán 1/4 zabalím navrch dám šlahačku a posypem grankom. Zbankrotovala by som keby ich mám robiť 20, ale je to sýte a fajnové. Stačí im jedna max. 2 a sú najedení Nutella stačí tá CBA :-O

jancecka

ratata
a čo tam v mikrovlnke??
Môj ocino si robieva takéto:
na krajec chleba si dá maslo, alebo luník, na to pokrája jablčko a navrch dá syr a nechá zapiecť v mikrovlnke :D
ja som tomu na chuť nikdy neprišla ale on za tým šalie :D

chuťovka

ratata: ale toho je málo, nie lebo ked zoberiem 2 krajce chleba tak to je len tak tak, to je asi len pre 2 že?

ratata

a ešte som zabudla s nivou je to tiež dobré, a tá niva je dobrá aj na iba maslovm chlebíku s takým istým postupom. mňam

ratata

ahojte aj ja jeden pridávam, odrežete si krajce chleba, matrete ich maslom dáte navrch šunku alebo salám, na to kečup, na to buď uhorku, kukuricu, rajčinu, papriku to je jedno a navrch plátok syra a dáte zapiecť na suchý plech. A rýchla večera je na svete. Je to super chrumkavé a chutnučké .Také malé pizze. Dobrú chuť.