Chlorella

inka

to bola otazka pre: ventil
ja viem ze kazdy ma svoje problmy,kazdemu pomaha niečo ine.
prekonala som kopec problemov,v niektorych s aeste veziem,snazim sa hladat pre seba ten spravny smer a poučit sa od skusenejsich.tato debata ma dnes naozaj zaujala

jancecka

Ja osobne som nikdy nepočula, nevidela ani nečítala reklamu na zelený jačmeň a chlorellu. Nikdy, dozvedela som sa o tom pred 5 dňami z tohto fóra. A nikto mi nevravel že je to zázrak. Jednoducho len že im to v mnohom pomohlo. A písala som si s ľuďmi,ktorí to užívajú veľa rokov a v mnohom im to pomohlo. To znamená, že to je klamstvo? Že to nemôže pomôcť? Ja nemám výživnú stravu, neviem sa obmedziť v jedle a zdravo sa stravovať, tak som si kúpila zelený jačmeň, aby mi to aspoň trošku prečistilo krv. Nečakám zázraky, ale nejaké zlepšenie hej. Aké škodlivé účinky to má?

ventil

vies, ludia si vela veci dokazu aj vsugerovat. aj ty si si asi povedala, ze ked si uz za to vyhodila peniaze a vsetci to chvalia, urcite je to prinajmensom maly zazrak, tak ti to asi tiez pomoze. potom aj uveris tomu, ze sa ti zlepsuje stav a na chvilu to aj zaberie. ale pride cas, ked vsetko "ucinkovat" prestane a potom siahnes zase po dalsom novom "zazraku". naozaj to tak funguje a vyrobcovia a predajcovia to dobre vedia. preto na nas tak paradne zarabaju.

inka

prave ze ju do seba pcham uz 4 mesiac a este som bola aj spokojna co vsetko pre seba robim
a mas velku pravdu,sem akzdy zodpovedny sam za seba.ale nemoz ebyt kazdy z nas lekar alebo lekarnik a ni ekazdy ma moznost sediet za pc a vyhladavt info,ja tu moznost mam,ale vidis aj tak som to nenasla a radsej som s aspolahla na reklamu.

ventil

ja ked som pred par rokmi bola u svojej lekarky, tiez mi dala chlorellu, ale iba jednu jedinu davku, teda jedno balenie a povedala mi, ze viac toho uzivat nemam. bolo to kvoli cisteniu hrubeho creva, lebo som zacinala specialnu kuru na alergiu. cela ta liecba mi velmi pomohla, ale lekarka mi vzdy zdoraznovala, ze nemam s nicim prehanat, aj lieky ked sa uzivaju vo velkom mnozstve su vlastne jedy. ja som odvtedy chlorellu neuzivala a jacmen ani nahodou. naco, ved to su vyhodene peniaze. ked mam pestru stravu nepotrebujem taketo stimulanty.

ventil

pozri, je to trocha inak: ministerstvo zdravotnictva z toho neobvinuj. vsade vo svete je to tak, ze za svoje zdravie su ludia zodpovedni sami. nikto nad tym nema dohlad, my sme boli z byvaleho rezimu zvyknuti, ze stat rozhodoval o vsetkom a vsetko kontroloval. ale v zahranici to tak vobec nie je. aj my si na to musime zvyknut. ludia len musia trocha viac studovat a starat sa o seba a menej verit reklame. ked ma nieco taku velku reklamu ako tieto produkty a pritom ta reklama nejde z oficialnych miest, ale od sukromnych firiem, je logicke, ze treba byt opatrny. ved si to doteraz neuzivala, tak sa neplas. bud rada, ze si sa nieco dozvedela a mozes sa chranit. to sa vsak tyka aj inych podobnych produktov, zase sa neda vsetko zle valat iba na chlorellu alebo jacmen, su tu aj ine veci ako aloe vera, golden yukka a pod, herbalife, ved kam sa pozries, vsade ti niekto nuka nejake super lieky ktore vyliecia vsetky problemy. staci rozmyslat a je ti jasne, ze je to nezmysel.

inka

tak ventil ,teraz som sa poriadne vystrasila.bukovskeho som vzdy pokladala za super odbornika v oblasti vyživy.
a po prečitani jeho nazoru na chlorellu neviem co dodat.ak je to v podstate casovana bomba pri rakovine,preco to potom schavlilo monisterstvo zdravotnictva?nerozumiem.komu verit?ci urobit si svoj nazor a krmit sa niečim pre zdravie,čo nas v podstate likviduje?!hrozne!

ventil

no otvor si tu stranku www.akv.sk a potom tam hore najdes temu Stanoviska, na to klikni a najdes tam presne aj temu stanovisko k chlorelle a jacmenu. aj vselijake ine veci su tam, o soji atd. stoji to zato si to precitat, lebo ludia uz nacisto blbnu z tychto doplnkov a mnohi si dokazu velmi ublizit. reklama je reklama, ale treba si uvedomit, ze za vsetkym je predovsetkym biznis. tak si na zdravie musime davat pozor my, ti, ktori nam to predavaju a ponukaju to robit nebudu, tym ide predovsetkym o zisky.

959

ventil, poraď mi, kde je to na tej stranke www.akv.sk presne o tom jačmeni písané, lebo už som to všetko taM presnorila a nevidím to .