zápach z úst...

Amelia111

ahojte, tak chcem pridat aj moju skusenost so zapachom z úst, takze najprv som myslela ze to mam zo zaludka, takze som papala vela zeleniny a vyrobky ktore obsahovali lactobacilusa (acidko, bifido) ale zapach neustupoval, prislo aj sucho v ustach, suche pery, po ranu to bolo najhorsie, prestala som jedavat sladkosti a stale nic. Konecne som sa odhodlala ist s tym lekarke , ani som nevedela ze s takym niecim sa tam aj chodi. Dala mi nato lactoflor zuvacie tabletky stali ma 5,60 v lekarni takze uvidim ci mi to zabralo a potom sem napisem. Ešte pouzivam dobru zubnu pastu, ustnu vodu - zabralo to tak na 30 minut, tak isto aj zuvacky zabrali tak na 20 minut, zuby mam zdrave, dasna neposkodene, ale presla som si prstom uuuplne vzadu po jazyku tam kde ma to az napinalo na vracanie a potom som si ovonala ten psrt,to bol strasnyyyy smrad, jak hniloba tak odtial ten zapach asi. Dufam ze probiotika zaberu. Ostatnym drzim palce v boji proti tomuto neduhu

chirurg

vševedka-považujem to za ireleventné...prosím Ta to kde si to vyčítala resp. odkiaľ to máš...zápach z ust jednoznačne suvisí s bakteriálnou florou horného Gitu a nedovieravosťou zvierača pažeráka....dik za odvetu resp. odpoved a nič v zlom.

chirurg

Vychodniarka,ja som tiež vychodniar a som lekár, chirurg-endoskopista....mam velmi veľa pacientov s takýmto problémom a 90perc. bola pozitivna na HP.Skus smerovať riešenie tohto problému tymto smerom.

01

pre vychodniarku: aj ja s tym mam problem, ale nie az taky hrozny. stale zujem zuvacky, ale nemam pocit, ze by sa ludia odomna nejak odvracali. raz som si na nete citala o diete krvnych skupinach, so ab a vsetky veci, co tam boli pisane, ze nie su vhodne pre mna, bud nemam rada, alebo mi z nich byva trochu zle. a bolo tam napisane, ze ab mavaju casto problemy so zahlienenim a s dychom a ze maju vyskusat pit kazdy vecer teplu vodu s citronom. mne to celkom pomohlo, rano som sa zobudila s celkom normalnou chutou v puse, tak to skus aj ty vyskusat :-)

vychodniarka

zdravim vsetkych, tolko nas je, som prekvapena..ja mam rovnaky problem..uz dlho dlho..byvale zubarky sa akoby bali pozriet do mojich ust, z metrovej dialky sa mi pozrela do ust, a skonstatovala s usmevom - skvely stav na jednotku s hviezdickou..len som na nu v soku pozrela, ci si robi zarty...na dalsiu navstevu som hned brala od nej kartu...nova zubarka sa zasmiala, ked som jej povedala, ze mi zapacha z ust..ale povedala som si, skusim to..4 zuby mi opravila, (cize taky stav na 1 s hviezdickou) robila mi aj rentgeny, vraj mam zuby dobre, ze mozno nieco so zaludkom...tak som sla za obvodnou, ta ma poslala za nosno-krcno-usnym..ten ma zial tiez vysmial, ale prehltla som to..poslal ma na rentgen, vraj mam daky vyrastok v hrdle..dal mi na to dake dva spreje, z ktorych mi bolo na blití doslova...nepomohlo...medzicasom som sa prestahovala, zmenila som obvodnu..nedavno som s tym bola u novej a idem na stery z hrdla..uvidime....zuby si umyvam, aj nitou, ustnou vodou..priatel ma pobozka radsej niekde k uchu (sa cudujem, ze je este vobec so mnou) znami pri rozhovore stoja na meter a pol, ja radsej na dva metre...a rovnako ako niky3 ked niekto prikroci blizsie, ma chyta panika stres, ani nevnimam co mi hovori..a zuvacky kupujem na kila..skoda ze tak kratko vydrzia..a skoro stale mam divnu pachut v ustach..rano casto citim hlieny....som citala o alergii na mlieko, tak k mlieku ani nepricuchnem, ale nic...ale bojujem, snazim sa kvoli sebe hlavne (aj kvoli priatelovi, je uzasny) ja uz chcem sviezi dych, mne uz stacilo tolko trpiet...drzim Vam palce ludkovia

vsevedka

Na zápach z úst hlavne pri hustejších slinách, ezofag.refluxe, či bielych bodkách na mandliach pri negatívnom ORL vyšetrení doporučujem vyskúšať homeopat.:Mercurius solubilis CH15 1x5granúl denne počas 3-4 týždňov, Arum triphylum DH12 2x5 granúl denne-vybrať 1 celé balenie, Carbo vegetabilis DH6 3x5 granúl denne-vybrať 2 balenia.

ehm ehm

S.O.S! ak chcem zmierniť zápach z úst do 5 hodín, čo mám zjesť? Samozrejme, čitenie zubov je samozrejmosť..

estok

aj ja sa podelim so svojimi skusenostami, resp. mojho dietata. asi od 3 rokov mu zapacha z ust, vsetky zuby ma bez kazu, boli sme vybrat nosnu mandlu, no aj tak to neprestavalo, zapach je stale. ale konecne sme prisli na koren veci, ked mu pred nedavnom odhalili cystu v tele, ktora mu tam roky rastla a to bol vlastne dovod zapachu. cize akakolvek zmena v organizme alebo choroba o ktorej netusime sposobuje aj takyto neprijemny zapach z ust. lenze nasim lekarom sa velmi nechce dokladne "prestudovat" nase telo. keby to tak bolo a fungovali by SKUTOČNÉ preventivne prehliadky, tak by sme predisli mnohym tazkostiam a zvlast u deti, kde je to potom velmi smutne....

lucka

ahojte. ja mám tiež problémy so zápachom s úst. brali mi aj stery z hrdla aj mi tam zistili Streptococcus beta-haemol. sk. C, ale krčná mi na to predpísala penicilín. tak chcem skúsiť aj iného ORL-doktora. ale chcela by som vyskúšať aj nejakého gastreenterológa. len sa toho trošku bojím