Zákal sklovca

Príspevok v téme: Zákal sklovca
livethedream

ahojte, chcem sa spytat tych z vas, kto maju zakal sklovca tak ako ja, opisem vam to: v pohlade obcas vidite akoby take cierne pavucinky, najma na svetle...

tak ako si to liecite? mne ocna povedala, ze dnes to ma kazdy druhy clovek, ze sa nevie, ako a preco top vznika toto ochorenie, ale ze ani ako sa to lieci, ze to moze zmiernit akurat iodid draselny a sodny2%, co predavaju take kvapky v lekarni. ak niekto z vas tieto kvapky uziva, chcem sa spytat, ci je naozaj potrebne si to kvapkat kazdy den, ci sa to niekomu uz zlepsilo pomocou tychto kvapiek, alebo aj nejaku inak?

Súvisiaci obsah

RNG

surova zelenina a niektore ovocie je zdroj enzymov, ale na klinicky ucinok by som bral radsej silne enzymaticke zmesy, nez sa spoliehal na to, co moze v zeleninach byt.
V tych kapsuliach je totiz mnohonasobne viac, nez clovek normalne moze z ovocia a zeleniny dostat bezne.

sade8

čitala som ze je to zahlienenie alebo nieco podobne, ked sa je ovocie s mliecnymi vyrobkami - tak to by mohlo vysvetlit preco mam ten zakal, pretoze dlhu dobu som na veceru mala jogurt s ovocim.
no ako vidim musim s tym prestat a vybrat si bud ovocie alebo jogurt ale nie obidvoje naraz.
citala som ze treba jest surovu zeleninu nalacno, pomohlo by to?

sade8

Užívala som tie kvapky jodid draselný, už som ich doužívala ale tie čiarky stále nezmizli......prosím poradí mi niekto čo presne mám robiť a čo nerobiť - teda jesť a nejesť, aby som sa ich definitívne zbavila?
prečítala som si všetky príspevky k tejto téme no nejako som k tomu nedospela, čo presne jesť

RNG

Najlepsie je precistit si cele telo od bielkovinnych zhlukov silnymi enzymami, pri tom sa samozrejme zvezu aj oci.
Na porovnanie som v -odkaz odstránený- uviedol viacero enzymov, ktore sa zdaju ovela silnejsie, nez to co sa na Slovensku bezne ponuka, stary, slaby a drahy Wobenzyme
Pred 30 rokmi bol novy "zazracny" liek, ale cas leti a kazdym rokom pribudaju nove a silnejsie, takze treba ist z dobou.
Ale co sa tyka jodovej tinktury, tam to islo prave naopak. Od silneho roztoku lugolu to preslo na dlhopouzivanu jodovu tinkturu(2%jodu 2.5% KJ) a dnes na slaby povidon jodu, kde je 1% jodu dokopy za ovela viac penazi.
Nastastie tu, v USA je stale dostat povodna jodova tinktura, hoci na nu namalovali smrtky na odstrasenie(FDA to nakazala)a to velmi lacno. Je to daleko najlacnejsi zdroj jodu, lebo z morskych rastlin by clovek musel jest tolko, ako Japonci(alebo aspon stvrtinu...) a to v nasom jedalnicku nie je.

RNG

enzymi a jod, ktory sa podiela na vyrobe enzymov odbura bielkovinne zhluky, pripadne precisti aj odvodove cesty z oka, cim sa znizi aj ocny tlak.
Telo treba cistit a na cistenie sa pouzivaju enzymi, ci uz vlastne telesne, alebo rastlinne, zivocisne a fungalne z roznych enzymatickych potravinovych doplnkov a surovych jediel.

happyday

Mala som zakal sklovca -jodid draselny a sodny 2% mi naozaj pomohol!!!
Pocas uzivania liekov som zacala periferne vidiet sede a cierne vlnovky. Ked sa to opakovalo, tablety som vysadila, ale pred lavym okom mi "abstraktny obraz" zostal stale (viditelny bol hlavne cez den). Ocne vysetrenie ukazalo zakal sklovca. Ocna lekarka ma "potesila", ked konstatovala, ze to moze "zostat alebo odplavat". Tvrdila, ze to s liekmi nemalo nic! spolocne (lekar, ktory mi tbl. predpisal, tu moznost pripustil).
Do oka som si davala jodid draselny a sodny 2% - 4x DENNE 1 KVAPKU. Spociatku sa mi zdalo, ze ciary pribudaju (a rastli aj moje obavy) ale pomaly sa to stracalo. Po 2 tyzdnoch uzivania kvapiek vidim periferne uz len obcas malu bodku. Kvapky uzivam dalej a dufam, ze sa to celkom upravi.

ajram

Hovorí sa, že "topiaci sa aj slamky chytá" a ja som to zažila na vlastnej koži. Taktiež som chodila za kdekým, kupovala si, okrem predpísaných chemických liekov, drahé vraj"prírodné" produkty v lekárni a nič. No prišla som aj k Aloe a to od rôznych spoločností a skúšala som, ved na čo sú vám peniaze, keď nemáte zdravie? Až som došla k produktom z Aloe Vera(Barbadensis Miller) od Forever Living Products a verte, že som im ostala verná až dodnes, aj ked sa mi moja choroba "stratila" ako konštatoval môj ošetrujúci lekár. Dodnes produkty užíva celá naša rodina, dokonca aj moji 85 a 82 roční rodičia. Sú vynikajúce!