Zákal sklovca

Príspevok v téme: Zákal sklovca
livethedream

ahojte, chcem sa spytat tych z vas, kto maju zakal sklovca tak ako ja, opisem vam to: v pohlade obcas vidite akoby take cierne pavucinky, najma na svetle...

tak ako si to liecite? mne ocna povedala, ze dnes to ma kazdy druhy clovek, ze sa nevie, ako a preco top vznika toto ochorenie, ale ze ani ako sa to lieci, ze to moze zmiernit akurat iodid draselny a sodny2%, co predavaju take kvapky v lekarni. ak niekto z vas tieto kvapky uziva, chcem sa spytat, ci je naozaj potrebne si to kvapkat kazdy den, ci sa to niekomu uz zlepsilo pomocou tychto kvapiek, alebo aj nejaku inak?

Súvisiaci obsah

RNG

Nuz kebu si si daco precital aj ty, zistil by si, ze sice zivocisne enzymi9pancreatine) sa do znacnej miery v zaludku znicia, pre to je ich dobre davat v enterickych kapsuliach aj niektore ine enzymy(sertrapeptaza) sa znicia do znacnej miery, ale je plno rastlinnych a fungalnych enzymov, co sa v zaludku neznicia.
Co sa tyka hromadenia roznych bielkovin, to sa v tele deje cely cas a nie len amyloidy ale aj rozne ine, napr pri rozklade uhynutuch buniek ich asi nieco musi odpratavat,(enzymi) a ked ich mas nedostatok, tak sa ti tie rozne materialy, najma bielkovinne v tele hromadia.
Nuz ale ked mas len trochu vedomosti z "Guglenia", tak je to odpustene. Ja totiz tieto veci studujem aktivne z lekarskej literatury najma z predplacanych periodik roznych znamych (teda zrejme nie tebe...) lekarov z celeho sveta a nie z internetu uz vyse 16 rokov, tj asi o tom nieco viac viem ako ty. Tak si pomechaj svoju kritiku pre seba.
Inac mozes si podat ruku v tomto okolo enzymov aj s dr Bukovskym, ktory presne toto iste hlasa.
Co sa tyka teplovzdornosti niektorych enzymov z jedla, jednoduchy dokaz na to je ked zoberies huspeninu a nalejes na nu cerctvo vytlacenu ananasovu stavu, tak ti ju rozlozi na tekutinu, To je podstata aj jednotiek GDU(gelatin desolving units) ktorymi sa posudzuje ucinnost bromelainu v enzymatickych doplnkoch A staci ti tu stavu zahriat nad 60 stupnov celzia, a uz ti tu huspeninu(bielkovinna latka) nerozpusti.
Ale myslim, ze tu s tebou zbytocne stracam cas, lebo si prilis zadubeny, namysleny na svoje vedomosti a krajne neslusny.
Je desiatky tisicov lekarov dnes, co pouzivaju bezne enzymaticke cistenie zamoreneho tela na svojich pacientoch a preto je na trhu aj hromada roznych enzymatickych vyrobkov, ktore pracuju vyborne.

žasnem

RNG ty si kto prosimta?neviem odkial beries tie svoje 'mudrosti' co tu vypisujes ale nedivil by som sa keby si si vsetko bohapusto vymyslal...ocividne nemas ani najmensiu predstavu co to je enzym. jedla su sterilizovane a nicia sa enzymy?????hluposti a nezmysli..kedby si si dal aspon tu namahu vygooglit enzym tak zistis ze kazdy enzym je bielkovina takze ich urcite nemozes uzivat peroralne lebo HCL v zaludku ich rozlozi a stratia funkciu. Zamorenie bielkovinami?????ved ty nemas zdravy rozum..jediny protein ktory sa moze v urcitych stavoch hromadit je amyloid pri amyloidoze..to ale zo zakalmi nema NIC spolocne. a nakoniec..jod je potrebny k synteze proteinovych HORMONOV nie enzymov..a to iba v stitnej zlaze na produkcii thyroxinu a trijodtyroninu.tie stimuluju celkovy metabolizmus..opat NIC spolocne so zakalmi....ked si predstavim ze niektori ludia fakt veria tomu co pises je mi z toho zle.

žasnem

RNG ty si kto prosimta?neviem odkial beries tie svoje 'mudrosti' co tu vypisujes ale nedivil by som sa keby si si vsetko bohapusto vymyslal...ocividne nemas ani najmensiu predstavu co to je enzym. jedla su sterilizovane a nicia sa enzymy?????hluposti a nezmysli..kedby si si dal aspon tu namahu vygooglit enzym tak zistis ze kazdy enzym je bielkovina takze ich urcite nemozes uzivat peroralne lebo HCL v zaludku ich rozlozi a stratia funkciu. Zamorenie bielkovinami?????ved ty nemas zdravy rozum..jediny protein ktory sa moze v urcitych stavoch hromadit je amyloid pri amyloidoze..to ale zo zakalmi nema NIC spolocne. a nakoniec..jod je potrebny k synteze proteinovych HORMONOV nie enzymov..a to iba v stitnej zlaze na produkcii thyroxinu a trijodtyroninu.tie stimuluju celkovy metabolizmus..opat NIC spolocne so zakalmi....ked si predstavim ze niektori ludia fakt veria tomu co pises je mi z toho zle.

Barabas635

Zakal sklovca, na jedom oku ho mam snad uz 17 rokov, na druhom sa mi zacal vytvarat teraz. Na tom prvom oku to preslo do catarty, tu ale operacne odstranili...len ked aj to druhe oko sa zhorsi, neviem, neviem...
Pomohlo vam nieco ?

ander

DOBRY,PROSIM VAS MAL SOM PODOZRENIE NA ZELENY ZAKAL PRED ROKOM ALE UZ JE VSETKO V PORIADKU A TERAZ ASI 2 TYZDNE VIDIM MALE HMLYSTE BODKY KED POZERAM DO SILNEJSIEHO SVETLA A LUCE KTORE Z NEHO IDU CO TO JE? BOL SOM NA OCNOM ASI PRED 3 DNAMI A POWEDALI MI ZE MAM DROBNE PRASKY V SKLOVCI ZAKALY

RNG

Acetyl L carnosine roztok(1%) na potlacenie zakalu sosovky nie je nic nove, hoci mnozstvo vyrobcov tohoto zaniklo(asi boli zastraseni alebo kupeni) Napriek tomu ale povodne vyskumy dr Babyshayeva sa nepodarilo vymazat a vyrobok CanC je este stale na trhu. Mozete si to najst na Google.com
Moj brat ho pouziva uz roky a jemu sa zakal zastavil, hoci nemal to stastie, ze by sa mu celkom odstranil ako dost velkemu percentu ludi, co tento roztok pouzivali.
Jod prispieva k vyrobe enzymov v tele, ale ja osobne odporucam ho brat transdermalne(cez kozu) a to vo vacsich mnozstvach , lebo enzymi su potrebne nielen v ociach, ale aj inde v tele na cistenie roznych nahromadenych latok.
A pochybuje, ze ocna sliznica je prave najvyhodnejsie miesto na zasobovanie tela extra jodom.Naviac enzymi sa tvoria hlavne inde, nie v oku, ale v crevach a peceni.
A KJ(jodid draselny) nie je najvhodnejsia forma jodu pre telo, lebo je pevne viazany(ionicka vazba)a teda je nepravdepodobne, ze sa jod z neho uvolni dostatocne a samotna molekula je velmi mala, takze prepadne velmi rychlo cez "sitko" ladvin.
Odporucana davka, 2 kvapky(=100 mg roztoku tj 2 mg KJ=asi 1.5 mg jodu)je podstatne vyssia, nez davno zastarala a mylne urcena denna odporucena davka, 150 mcg=0.15 mg, ktorej sa lekari v drvivej vacsine, cest vynimkam,napriek dostatocnym dokazom proti dodnes krcovite drzia.

Zeleny2

Pravdepodobne to má moja mama,bohužial v pokročilom štádiu....a tie tzv. pavučinky ked sa chcem na ne zamerat,tak vždy niekam uhnú.....su skoro vzdy v perifernom poli videnia....

Nex

Este otazka davali ste si pred problemami kvapky proti suchym ociam (tzv. tekute slzy)?

Ja som si cih par krat dal ale nie pravidelne a ani nie v dobe ked som zareistroval problemi

Nex

Ahojte, pred tyzdnom som si zrazu uvedomil, ze som zacal vidiet pavuciny, bodky a obcas zablezky bielej bodky. Zacal som patrat co to je a zda sa ze tiez mam sklovcovy zakal. Precotal som uz dost for ale stale niesom mudrejsi co je pricinou...

Zda sa ze by sa tato porucha mala vytvarat postupne, ale mne sa zda ako by to vzniklo zo dna na den. Ked som rozmyslal co to mohlo sposobit tak som si uvedomil, ze v tom obdoby som zacal brat koncentrovane bielkoviny ako doplnok ku stave kedze posilnujem. Preto sa priklanam k nazoru RNG, ze by to mohli tvori bielkovinove zhluky nespotrebovanych bielkovin. Ale eko uvadzal RNG toto by malo pribudat postupne, ale ja mam naozaj dojem ze to vzniklo nahle.
Preto by som sa xcel vsetkych co maju podobny problem spytat, ze ci si nepametaju kedy zaznamenali tento problem a aky maju prebeh ochorenia pripadne licby.

Tiez sa stotoznujem so skusenostou MarekMareka ze nestravujem sa nezdravo, pred problemami som zacal intenzivne sportovat, je tiez pravda ze som mal poslednu dobu trochu stresu a pil som tak 2 krat do tyzdna alkohol.

Prosim prispejte aj vasimi skusenostami...

Spevo

zdravim,,, pred par tyzdnammi sa mi stalo, ze som zacal vidiet akusi ciernu bodku, alebo pavucinku, najskor som tomu nevenoval priliz velku pozornost, ale stale to pretrvavalo a bolo to vyraznejsie ako cokolvek podobne co som dovtedy zazil, tak som isiel ocnej, a ta sa ma najskor opytala, ci sa "to" pohybuje, povedal som hned ze ano, a potom mi uz len povedala ze je to normalne, ze to bude vekom pribudat, ze to nieje nic vazne atd... ale potom som tak rozmyslal, ze ci som tu otazku spravne pochopil, lebo to co vidim sa nepohybuje stale, je to v klude, pohybuje sa to len priamo s pojim pohladom ... takze neviem ci ona nemyslela to co vidi asi kazdy clovek ked sa napr. pozrie do oblohy alebo na nejaky svetly povrch a vidi take tie veci ako prejdu pohladom, ale to nie je to co vidim ja,,,, takze, teraz neviem ci mam ist zas k nej a cakat pol dna v cakarni... ci by mi vobec pomohla, alebo by mi zas povedala ze je to normalne a bla bla...