Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi

Príspevok v téme: Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi
zuziiik

ahojte ludkovia.prosiiiim vie mi niekto poradit nejaky recept..to je jedno ci nejaky domaci krem, alebo z obchodu..alebo vitaminy...nieco co naozaj zabera:( mam kazdy rok problem s pokozkou na rukach,staci ze je trosicku chladno, napr aj ako je v tychto dnoch,a hned mi koza hrubne a doslova praska do krvi pri zovreti ruky, alebo inom pohybe. stipe ma to, boli to,nemozem robit s rukami skoro nic.ma niekto takyto problem? ako sa to da liecit? uz som bola pred par rokmi aj u koznej, ale kazdy rok je to iste. dakujem za pomoc.

drahouskaznr

Aj pri kréme na ruky sa mi potvrdilo, že zloženie krému je dôležité. Že prírodné zloženie dokáže divy. Používam tento krém na ruky www.annemarieborlind.sk sedí mi, rýchlo sa vstrebe, čo je fajn, že mi na rukách neostáva taký mastný pocit :)

Nela01

Ahoj venujem sa zdravému životnému štýlu a samozrejme mám aj produkty v boji proti rôznym kožným ochoreniam, sama som si tým prešla ak by si chcela ozvi sa viem ti dať nezáväzné info.

klaudinkas

- V tom prípade treba ísť aj ku kožnému lekárovi, aby predpísal nejaký mastnejší krém, ktorý bude dostatočne hydratovať pokožku rúk. -

Jana84

Dúfam že tento príspevok bude prínosom pre všetkých ktorí si ho prečítajú, držím každému palce... Takze moj problém taký istý... večne suché ruky, samozrejme cez chladné pocasie extrém. Take praskliny až krv... ja som nemohla zohnúť prsty vôbec..., končeky prstov draplavé ako šmirgeľ... presne ako väčšina z Vás... indulona, iné krémy, antibioticke krémy, homeopatika, vitamíny, šarlatani, strava podľa krvnej skupiny, ketoza...,všetko iba dočasne, utrpenie som prežívala viac ako 10 rokov. Čím viac krémov, tým to bolo horšie, lebo som si tak navykla ruky na krémy (na chémiu), že som si krém musela dať po každom kontakte s vodou. Choré!!! NEROBTE TO lebo sa zbláznite!!! Jedného dňa som všetko vyhodila, už som nevládala stále dookola mastit ruky kadejakými sajrajtmi, jesť stále lieky, dávať pozor na všetko čo dam do úst! Viete čo je to že nechcete ísť na malu toaletu lebo si nechcete umyť ruky? Všetky mydla ma stipali, drahé, lacné, peny, dezifenkcie... Povedala som si že sa buď zbláznim, održem si ich, alebo vopcham do zihlavy, do ohňa, do čohokoľvek len nech to už konečne skončí... kto nezažil extrém ako ja, ten to nepochopí... aby som to nenaťahovala viete čo je jediná možna pomoc? Voda. Nič iné nie je. Voda. Srandovne čo? Neuveriteľne však? Moj prvý týždeň vyzeral asi tak, že som vypila 4-5l vody denne... ruky popraskané do krvy, svrbili, boleli.., ale ja som si krém nedala... vydržala som to...,záchod som navštevovala každú pol hodinu... katastrofa! Druhý týždeň už bolo lepšie. Ruky sa pomaly začali liečiť, aj na toaletu som chodila pomenej. Po troch týždňoch na rukách nebolo nič! Keď pisem nič tak nič! Chápete to? Voda... Dnes som úplne vyliečená, nepoužívam žiadne krémy, ani na ruky, ani na tvar, ani na telo... nič! Kupovala som si krémy za stovky EUR! Ako idiot! Všetko je to len podvod a chémia! Môj celkový zdravotny stav sa zlepšil na nepoznanie... Dnes (asi po roku) neberiem žiadne lieky, žiadne vitamíny, žiadne hovadiny... vypijem 2-3 litre vody denne. Je zo mna iný človek. Vydržte to zo 4 litrami vody denne 3 týždne a uvidíte čo je zázrak. Dúfam že moja skúsenosť pomôže tomu kto si toto prečíta až do konca a úprimne Vám trpiacim prajem pevnú vôľu s vodou lebo viem čo to je...

evelllyna

nemoze to byt tym, ze mas atopicky ekzem ? ja som mala rovnak eprejavy a hned ako som zacala s protopan mlieckom tak sa dali dokopy