Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi

Príspevok v téme: Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi
zuziiik

ahojte ludkovia.prosiiiim vie mi niekto poradit nejaky recept..to je jedno ci nejaky domaci krem, alebo z obchodu..alebo vitaminy...nieco co naozaj zabera:( mam kazdy rok problem s pokozkou na rukach,staci ze je trosicku chladno, napr aj ako je v tychto dnoch,a hned mi koza hrubne a doslova praska do krvi pri zovreti ruky, alebo inom pohybe. stipe ma to, boli to,nemozem robit s rukami skoro nic.ma niekto takyto problem? ako sa to da liecit? uz som bola pred par rokmi aj u koznej, ale kazdy rok je to iste. dakujem za pomoc.

PICNIK

Výmena kože trvává v priemere 30dní podľa jej hrúbky.
Excelentné výsledky sa dosahujú pri odľahčení trávenia:
1.:pri užívaní ľanového oleja na lačno (min. 20 min. pred jedlom)
jednu polievkovú lyžic.
2.: strava nastavená podľa krvnej skupiny (konzumácia vysoko stráviteľných potravín vhodných pre krvnú skupinu aspoň v objeme 80-90% prospešnej potravy)
3.:6 týždňov piť na lačno 1,5l vlažnej prefiltrovanej vody cez aktívny uhlík BRITA ( rýchlejšia obmena krvi).
4: nepiť min. 20 min. pred jedlom a 45 min. po jedle, dodržiavať pitný režim v dennom objeme 90% čistá voda.
5: dodržiavať 2-3 hodinové prestávky medzi jedlami (podľa skonzumovaného množstva jedla).

Po 4 - 5 týždňoch 80-90% postihnutej plochy zmizlo.

MAZAŤ KONOPNOU MASŤOU

Ku zhoršeniu dochádza najviac na jar, v mesiaci marec keď sa telo začína čistiť.
UVEDENÝ REŽIM SI VYŽADUJE PEVNÚ VÔĽU A DISCIPLÍNU.

Kĺby Vás nebolia ???

Tulsi18

Precitlal som vsetky vase prispevky a mozem povedat, ze z vasich rad mi nic nepomohlo a ani lekari. Bol som v Budapesti, Gyori, Bratislave, vo Viedni u viacerych lekarov a nic nepomaha. Trpim suchou pokozkou na prstoch. Strasne ale strasne to svrbi a niekedy si to do krvi rozskrabem. Olupujem si to lebo ma to znervoznuje a zostavaju mi potom rany. Ked uz velmi pokozka zhrubne odstranim ju tak, ze ju opilnikujem s pilnikom na nechty. S tymto zijem uz asi 15 rokov. Lekarka mi predpisala kortikoidnu mast, pomohla iba prvykrat na chvilu. Spavam s nakremovanymi rukami v rukavickach. Asi to skusim liecit z vnutra. Lenze lekarka tvrdi, ze tie lieky skodia na pecen. Alebo navstivim Sarlatana.

Tulsi18

Precitlal som vsetky vase prispevky a mozem povedat, ze z vasich rad mi nic nepomohlo a ani lekari. Bol som v Budapesti, Gyori, Bratislave, vo Viedni u viacerych lekarov a nic nepomaha. Trpim suchou pokozkou na prstoch. Strasne ale strasne to svrbi a niekedy si to do krvi rozskrabem. Olupujem si to lebo ma to znervoznuje a zostavaju mi potom rany. Ked uz velmi pokozka zhrubne odstranim ju tak, ze ju opilnikujem s pilnikom na nechty. S tymto zijem uz asi 15 rokov. Lekarka mi predpisala kortikoidnu mast, pomohla iba prvykrat na chvilu. Spavam s nakremovanymi rukami v rukavickach. Asi to skusim liecit z vnutra. Lenze lekarka tvrdi, ze tie lieky skodia na pecen. Alebo navstivim Sarlatana.

Tulsi18

Precitlal som vsetky vase prispevky a mozem povedat, ze z vasich rad mi nic nepomohlo a ani lekari. Bol som v Budapesti, Gyori, Bratislave, vo Viedni u viacerych lekarov a nic nepomaha. Trpim suchou pokozkou na prstoch. Strasne ale strasne to svrbi a niekedy si to do krvi rozskrabem. Olupujem si to lebo ma to znervoznuje a zostavaju mi potom rany. Ked uz velmi pokozka zhrubne odstranim ju tak, ze ju opilnikujem s pilnikom na nechty. S tymto zijem uz asi 15 rokov. Lekarka mi predpisala kortikoidnu mast, pomohla iba prvykrat na chvilu. Spavam s nakremovanymi rukami v rukavickach. Asi to skusim liecit z vnutra. Lenze lekarka tvrdi, ze tie lieky skodia na pecen. Alebo navstivim Sarlatana.

vlado 5

Zdravim ja som zacal pozivat indulonu ale rakytnikovu.Fakt moc dobra.po par dnoch zaderi a popraskana koza ustupila.Alebo odporucam len cisto krem z rakytnika.

valinka25888

ja si kremujem ruky v zime kremom bepatnthen care, je hydratacny, mastny a neparfumovany, mne velmi pomaha a natieram rucky aj tvar aj detom.

rado81

podelim sa aj ja so svojou skusenostou. Hram roky na gitare a zacala mi praskat koza na koncom ukazovakov a tiez na palcoch. obe ruky. najdolezitejsie prsty ruky a ja som ich mal suche a popraskane. tak som isiel ku koznej. ta mi predpisala kerasal a belisilac, problem odisiel po tyzdni, no potom sa vratil vo vacsej intezite. tak som to mastil indulonou, vazelinou a kadecim a nic nepomohlo. tak som isiel ku inej koznej a ta mi dala kortikoid mastny detsky advantan. pomohlo to a popri tom si to mastim Flexitolom (na päty - 5 €) , kerasalom (3 €) a co mam po ruke. skratka chcem mat premastene ruky a menej si ich umyvam mydlom, ked netreba, neumyjem. casom odisli praskliny a zlte ostrovceky uplne a mam pokoj, ale nezanedbavam to. uvidime, ci nebude problem, ked doberiem ten kortikoid.

LenkaLeni

Ahoj, riešim teraz to isté, veľmi dobre spracované informácie má stránka pravdyoatopii.sk, mne to pomohlo. Drž sa! Je to o nervy, ale zvládneš to.