Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi

Príspevok v téme: Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi
zuziiik

ahojte ludkovia.prosiiiim vie mi niekto poradit nejaky recept..to je jedno ci nejaky domaci krem, alebo z obchodu..alebo vitaminy...nieco co naozaj zabera:( mam kazdy rok problem s pokozkou na rukach,staci ze je trosicku chladno, napr aj ako je v tychto dnoch,a hned mi koza hrubne a doslova praska do krvi pri zovreti ruky, alebo inom pohybe. stipe ma to, boli to,nemozem robit s rukami skoro nic.ma niekto takyto problem? ako sa to da liecit? uz som bola pred par rokmi aj u koznej, ale kazdy rok je to iste. dakujem za pomoc.

AnnaPa

Ja mam velmi dobru skusenost s mastou Erevit Sensitive. Mala som rovnaký problema ako ty a hlavne v zimných mesiacoch a aj teraz, keď je takéto divne počasie, raz teplejsie a potom zase neprijemne chladno. Skus, mozno pomoze

ANGEL-DEMON

ja odporucam tuto vazelínu... z DM... mam atopicku dermatitidu,..
teraz navyse pracujem vo vyrobe kde mi strasne trpia ruky, ze mam suche... a toto pomáha..

Ma23

Mne pomohol vitamín C. Jednak jeho pravidelná konzumácia a tiež jeho aplikácia priamo na ruky. Aplikácia na ruky je rýchle riešenie, ale správnejšie je zvýšiť príjem vitamínu C tak, aby ho bolo dostatok v celom tele aj na rukách.

Erenata

ahojte tiez v zime a na jesen v chladnejsom pocasi mam teno problem mne pomohlo ze som si neumyvala ruky obycajnymi mydlami ale prirodnymi penami na umyvanie ruk s nechtikom alebo aloe vera to mi nevysusalo ruky a natierala som si kazdy den s kremon na ruky Heléné z tejto stranky happyskin.sk .. je to velmi dobra a ucinna prirodna kozmetika velmi som s nou spokojna ked pouzivam tieto peny na umyvanie a krem mam ovela hydratovanejsie ruky a nepraska pokozka