Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi

Príspevok v téme: Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi
zuziiik

ahojte ludkovia.prosiiiim vie mi niekto poradit nejaky recept..to je jedno ci nejaky domaci krem, alebo z obchodu..alebo vitaminy...nieco co naozaj zabera:( mam kazdy rok problem s pokozkou na rukach,staci ze je trosicku chladno, napr aj ako je v tychto dnoch,a hned mi koza hrubne a doslova praska do krvi pri zovreti ruky, alebo inom pohybe. stipe ma to, boli to,nemozem robit s rukami skoro nic.ma niekto takyto problem? ako sa to da liecit? uz som bola pred par rokmi aj u koznej, ale kazdy rok je to iste. dakujem za pomoc.

makava

Praskajú mi ruky od leta-najprv som mala hrozne svrbiace akoby pluzgiere-bola som aj na kožnom-tam malliečila dr. mastičkami podľa nej to prechadzalo -no len prestalo svrbieť a pľuzgiere už nemám,ale problém mám stále-potom som už na kožné prestala chodiť zdalo sa mi to zbytočné-chceli ma tam nechať týždeň ale odmietla som-osobné problémy...
prešli slprp 3 mesiace a ja mám ruky stále horšie a horšie-mám ich teraz popraskané až do krvi a bolia ako fars...vyskúšala som kadejaké mastičky ale nič moc-teraz som kúpila calciovú masť no zdá sa mi že nič nepomáha-som z toho zúfalá-najhoršie je že nič dokopy nemôžem robiť-umývať upratovať-keď toho je už veľa nasadím rukavice ale to je tiež na figu-ruky sa pod nimi potia...nervy moje-asi zase budem musieť na kožné kde mi aj tak npomôžu................

DanielPutik

Ahoj zuziik, no ja ti jednznačne odporúčam miesto krému olej. Moja žena používa miesto krému olej už rok, a pol roka olej Lissett. Je to luxusný olej (tuším švajčiarsky). Odkedy ho používa ruky už nemá také suché. Má ich vláčne na dotyk aj na pohľad. Posielajú vzorku ZDARMA. Olej je dosť drahý, ale ak hľadáš luxus a kvalitu, odporúčam

Voolood

Chcem všetkým poraďiť to čo pomohlo na tento problém mňe najviac ...skúste a dajťe vediet - močím si ruky v slanej vode, dám tak za dve hrsťe sol z mrtveho mora z drogérie alebo aj len soľ do kúpela do misky s vodou a cca dva krát do týzdna močiť 15 min. - určiťe to prejde !!!

dazdovka666

Ja som mala tiez kedysi tento problem, popraskane miesta neprijemne svrbeli a stipali, ale mne pomohol krem na ruky s glycerinom a silikonom z Avonu, uz ho myslim ani nevyrabaju... Ak zanedbam kremovanie, obcas sa mi to este stane, ale v podstate mi vacsina bezne dostupnych kremov postacuje... Ak mozem dat nejake tipy, tak napr. vyborna je Balea s ureou alebo ruzovy Garnier... Paradoxne viac sa mi osvedcili asi tie najlacnejsie kremy.

mimina26

aj ja mam tento problem uz nejaky cas,kremujem si ruky stale a nic nepomaha,uz ma to prestava bavit praska mi koza do krvi neviem ohybat prsty a stalo sa mi to v robote neviem nieco mi nerobi dobre na pokozku ruk.teraz som si kupila rukavice chirurgicke v lekarni a kalciovu mast natrela som si ruky a nasadila rukavice teraz uz len dodrziavat premastovanie ruk a nosit v praci rukavice,uvidim ci to bude mat nejaky ucinok.

majkazgurunu

ja tiež som mala tento problem a mastičky od kožnej nezaberali, kupila som si obyčajnu važenu lekarsku vazelínu v lekarni a tym si natieram ruky a aj nohy, po pedikure a odvtedy nemam problem ....
zo začiatku si natieraj hlavne na noc hrubo a daj si na to tie rukavice čo su na farbenie vlasov alebo si kup chirurgické v lekarni a davaj si ich na noc a este môžeš na to dat aj bavlnene aby sa tie gumenne nezošmikli ......
mne tento spôsob vyhovuje, rukavice si na namastene ruky davam napr. potom čo sa dlho močim vo vode alebo napr. som umyvala po malovke,takže boli viac vysušene ako pri bežnych pracach.....
ja už 4 roky nič ine na ruky nepouživam ako vazelíni , ved 300 g vazelíny mi vydrži zopar mesiacov

bolave

ahojte, radim sa medzi vas, lebo mam podobne problemy. uz som zufala, neviem ako si chranit ruky. na kazdom rohu v byte mam masticku alebo krem a 100x denne aj v praci kremujem. problem je, ze neustale pracujem s vodou a prostriedkami a nosim aj rukavice ale zda sa mi to len horsie. na zaciatku zimy mi popraskali bruska na prstoch,cele dni mi tiekla krv, v noci som nemohla spavat od bolesti ked sa mi nahodou o nieco sucha prasklina zachytila.. teraz je to uz ok ale vytvorili sa mi nejake ako pluzgiere na palci pod nechtom a na okraji toho pluzgiera tiez nejaka prasklinka koze. ale nie je to podbehnute vodou, len to vyzera ako oparene, alebo taky "prepichnuty" pluzgier. uz sa bojim co to mam za ekzem alebo nebodaj plesen...mastim vsetkym moznym ale horsie je ze ma to potom iba viac stipe. tuto noc som uz len namastila oliv.olejom a spala v rukaviciach. ale kozu mam draplavu ako smirgel..uz sa hanbim aj pohladit priatela...:(((

......................

nepouzivajte framyk.mast na popraskane ruky, pokial nejde o fakt hnisave praskliny.to co ti gabo pomaha je ten mastovy zaklad.skus calcium pantothenicum alebo dermazulen masticku zo zaciatku nieco mastne.btw.kremy tzv.hydratacne-zabudni, tie viac vysusuju pokozku, co momentalne tvoja koza potrebuje su lipidy.ale skus tiez pit viac tekutin.bohuzial v zimnom obdoby ruky trpia mrazom, ale i striedanim teplot a ustrednym kurenim.mozes skusit aj natriet oliv..olejom a na noc zabalit do BAVLNENYCH rukaviciek.