Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi

Príspevok v téme: Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi
zuziiik

ahojte ludkovia.prosiiiim vie mi niekto poradit nejaky recept..to je jedno ci nejaky domaci krem, alebo z obchodu..alebo vitaminy...nieco co naozaj zabera:( mam kazdy rok problem s pokozkou na rukach,staci ze je trosicku chladno, napr aj ako je v tychto dnoch,a hned mi koza hrubne a doslova praska do krvi pri zovreti ruky, alebo inom pohybe. stipe ma to, boli to,nemozem robit s rukami skoro nic.ma niekto takyto problem? ako sa to da liecit? uz som bola pred par rokmi aj u koznej, ale kazdy rok je to iste. dakujem za pomoc.

evitka001

Nechtíková masť. Cena primeraná, účinky výborné. Môžeš si ju tiež vyrobiť sama doma. Okrem toho určite pri všetkých domácich prácach kde si v kontakte s vodou a čističmi používaj rukavice. Ja tak robím už viac ako 3 r. a pokožka na rukách sa mi už tisíckrát poďakovala. Nevidím dôvod prečo by som si mala cez najväčší orgán ľudského tela do organizmu prepúšťať napr. aj zbytky jedál pri umývaní riadov a rôzne čističe , ktoré používame pri údržbe domácnosti.

RNG

Cena kokosoveho oleja zavisi od kvality.
Extra virgin je najvyssia kvalita.
Dnes je kokosak na Slovensku dostat vselikde, aj v mojich predajniach.
Cisty kokosovy olej je samozrejme jedly a prijemny, naviac hojivy a mierne antimikrobialny.
Moja zasada je, ked to ide na kozu a cez kozu to prenika do tela, nedavaj na seba nic, co sa neda zjest.

jablonka

mne na to kozna lekarka povedala, ze si mam pytat od manzela umyvacku riadu, alebo ma on viac umyvat riad :))) ale to sme zartovali s dr. ja mavam tiez az hlboke praskliny. cez den nemazem, lebo mi to pripada zbytocne, kedze kazdu chvilku mam ruky vo vody - ci po toalete, ci pri prani, umyvani pokakanych rituliek, ci pri umyvani riadu.....
mne kozna lekarka radi vzdy krem na ruky bioderma atoderm, ten je na extremne vysusenu pokozku. este mozes skusit aj excipial lipolotio od firmy spirig. oba dostanes v lekarni.

ahojka

aj aj som mala takyto problem, vlastne stale mam, ale to s tou krvou tak tak daleko to u mna nezaslo len neprijemne stipanie, svrbenie, palenie, drsna pokozka, no proste hroza... ale zacala som pravidelne pouzivat garnier z vytazkami z javorovej miazgy (te cerveny) a fakt zabera je dobry, zozenies ho v kazdej drogerii. nakremuj si hrubo ruky a strc ich do ponozky :) a lahni si spat, rano budu hned o nieco hebkejsie a jemnejsie. natri si ich po kazdom umyti a uvidis raz dva sa to zlepsi. mne to strasne pomohlo.

lenca

zuzka, kup si obycajnu kalciovu mast v lekarni, mala som tento problem roky a toto jedine mi pomohlo. Maz si spociatku ruky co najcastejsie, po mesiaci uvidis, fakt super!

RNG

kokosovy olej 2-3 krat denne to pravdepodobne odstrani.
A nepouzivat silne mydla, ale len detsky sampon na umyvanie ruk.