Svrbenie konečníka

angus

padlo mi to do oka lebo som mal podobny problem kedysi a tiez som sa desne hanbil s tym niekde ist. tak som skusal vselico no a nakoniec som to nasiel :) , mne pomohlo natierat mykoseptinom a nato este fix-krem. staci len male mnozstvo.fajne to chladi a po par tyzdnoch som zacal natierat menej a menej az som to vysadil uplne a pohoda.

anabelka 2

Až mi rozum zastáva ked čítam,ze niektori mate svrbenie aj 5 rokov!Neviem coho sa obavate a mate srach ,hanbu ist k lekarovi...Stačí tak malo ,spravit si vysetrenie u lekara ,vybrat lieky a mate pokoj.Samozrejme treba dodrziavat hygienu!!!Zbytocne netrpte!

tom111tom

ahojte.
bol som preliečený na helicobacter.doktorka mi predpísala kombináciu antibiotík, no jeden z nich obsahoval penicilín, na ktorý som alergický. už v priebehu liečby sa mi vyskytlo začervenanie v oblasti konečníka, ktoré sprevádzalo nepríjemné svrbenie.Keďže to neprestalo ani po dobratí liekov a to svbenie začalo už aj v slabinách, po mesiaci odkladania návštevy lekára som sa predsa len rozhodol. obvodná lekárka mi predpísala nejaké lieky , vodičku a masť, čo mi namiešali v lekárni na počkanie. po 4 dňoch moj problém skončil, takže vrele odporúčam návštevu lekára. Neodkladajte to a žite 100% život...

...

Ahojte rovnaký problém mam aj ja.tiež som si hovorila že trocha krvi to je nic ale potom kedže mam sedavu robotu to svrbenie bolo na nevydrzanie.sla som za obvoddnou ta má poslala k chirurgovi-ten to nejak osahal a poslal ma na tu sondu.ešte som nemala odvahu ci cas tam ísť ale určite pôjdem.Radim aj Vám to vyšetrenie neni take hrozne :) chirurg to robi často a bezbolestne - a netreba sa mu pozerať do oči :)

Karla41

Ešte k tej framikoinovej masti,s tou radšej opatrne, predsa ja len na lekársky predpis (treba sa poradiť s lekárom), nie každý má rovnakú diagnózu aby ste si nejako nespôsobili komplikácie.Nakoniec je to aj v príbalovom letáku.

Karla41

Ľudkovia tento problém svrbenia konečníka má veľa ľudí. Nemusí ísť zrovna o mrle teda o parazity.Môže to byť príčinou baktérií alebo plesňami.Vyskúšajte obyčajnú antibiotickú masť framikoin (je na predpis) používať cca 5 dní (viac nie) 2x denne po umytí konečníka a potom 2x denne masť canesten.Ak ide o baktérie alebo plesne na 99% pomôže.Ak vám to pomohlo dajte vedieť aj ostatným na fóre.

Anyonym_16

ahojte!
Aj ja trpím už asi rok svrbením konečníka,a najma v noci.Myslím že sú to mrle,ale hanbím sa s tým ísť k lekárovi,poradte mi prosím!:(