ako bolí pôrod?

Jennny

každy rozumny človek vie, že porod boli, ale po porode každa žena hned zabudne a teši sa zo svojho babatka. Par dni po cisarskom reze tolko vydrží s velkou davkou analgetik a potom rychle zabudne

bianca.pp

veeeelmi to boli. Mam za sebou prirodzeny a cisarsky rez. Keby som šla na cisarsky rez, dohodla by som si s lekarom nejake učinne analgetika, lebo je to obrovska bolest. Prve dva dni som iba ležala a nič viac.

ester851

boli to. Je to porod a patri to k tomu. Lenže podla mna je lepšie rodit prirodzene, než cisarskym rezom, ale tiež chapem, že nie vždy sa to da ovplivnit. PO cisarkom reze to viac a dlhšie bol a prve tri dni žena iba leži a berie analgetika

sybyla

pokial mas zapaly, tak asi ti budu musiet pichnut antibiotika pred porodom. vysiel ti aj nejaky bacil z tych zapalov?

daniela2

ja som ešte nerodila, ale kamarátka, ktorá má pôrod za sebou, mi hovorila, že tá psychologická stránka je horšia. Bojíš sa bolesti, nevieš ako sa vystupňujú a podobne. Ona že zistila, že si to predstavovala strašnejšie a horšie, ako nakoniec bolo.

tammy

presne tak, bolí to ako porod a ked sa chystaš na planovany, skus sa poinformovat na tu pumpičku, ako ti doporučuju . Inak počitak s tym, že to boli, porod proste boli

Jennny

boli to ako porod. Mam za sebou cisarskym rez i prirodzeny porod, viem to porovnat a musim sa priznat, že cisarskym rez boli ovela viac a ovela dlhšie ako ten prirodzeny. Po cisarskom reze som dalšie dva dni iba brala analgetika od bolesti a ležala. Vtedy mi lekar doporučil pumpičku Xantis a ta mi pomohla. Moja sestra ju dva mesiaco na to použila po plastickej operacii prsnika