ako bolí pôrod?

ferrah

V auguste v roku 2000? Inak to nie je mozne, lebo epiduralka v ruzinovskej nemocnici stoji cca. 2500.- po prepocte

karioll2

aquila
epiduralka je na trhu dostatocne dlho mne ju napriklad davali pred 19 rokmi a nebol som urcite prvy na slovensku

aknitka

a ešte som zabudla dodať, že pre obyčajnú ženu je skutočne lepšie prísť ako teliatko a čakať ako to dopadne.

Aquila

karioll, kamoska platila za epiduralku 2000 sk minuleho roku. A prave, ze zena, ktora si vazi svoje zdravie, si ju neda. Citala som originalne vedecke studie, kde sa pise, ze MOMENTALNE sa epiduralka povazuje za nezavadnu pre matku a dieta. Ibaze to sa povazoval aj liek proti nevolnostiam v tehotenstve v 60tych rokoch a deti sa rodili bez koncatin a retardovane...Ja si pockam, az epiduralka bude na trhu aspon 15 rokov. Netuzim po hyperaktivnom dietati a podobne...Okrem toho, zena sa musi otvorit na cca 4-6 cm, aby zaviedli epidural, takze tie bolesti si uzije tak ci tak. No a co sa tyka kvalitneho gynekologa- toho si treba najst uz pred pocatim, aby poznal dokonale tvoj zdravotny stav. Moja gyndoska sa zaujima aj o to, ze som zacala brat lieky na stitnu zlazu, nechala si odfaxovat spravu o biopsii uzliny...

aknitka

no tak ty máš úplne skreslenú predstavu o tom ako to chodí. aby som ti to objasnila tak čítaj:
ak si zaplatíš gynekológa, ktorého nepoznáš osobne ako priateľa a ste si cudzí, tak v praxi to chodí tak, že na pôrod sa ti vôbec nemusí dostaviť (dôvod sa vždy nájde) a pre teba vtedy nastáva utrpenie lebo službukonajúci personál ti to patrične osladí. nechá ťa čakať do posledných chvíľ, komunikujú s tebou ako s handrou a doslova ti povedia, že máš si čakať na svojho predplateného doktora a keď už musíš tlačiť lebo bábätko sa pýta na svet tak ťa s otráveným výrazom na tvári odrodia a patrične odfláknu. a s tou epidurálkou to nie je tak že by ju nemali ale je problém s jej aplikáciou lebo pri tom musia byť prítomní zdravotníci z ARA a to je dosť problém ich "otravovať" pre pacientku, ktorá nie je VIP. a ak aj máš epidurálku dohodnutú dopredu tak je to len na oko a s jej aplikáciou budú otáľať do vtedy až ti povedia že už je neskoro aby ti ju pichli. takže dole z nosa ružové okuliare takto to vo väčšine zariadení chodí v prípade že príde rodiť úplne obyčajná žena, aj keď si dopredu lekára zaplatí.

karioll2

myslel som to tak,ze ked otehotniem,najdem si kvalitneho gynekologa,chodim stale na kontroly,zaplatim si aby bol pri porode a keby to nebolo mozne,aby poslal za seba plnohodnotnu nahradu,a pod.a nie ze ako teliatko idem do najblizsej nemocnice a cakam ako to dopadne.uznavam,ze som z ba a neviem ako to funguje inde,ale epiduralku snad maju aj v hornej dolnej