ako bolí pôrod?

meggy10

aknitka ja som ta neprosila aby si to komentovala pre mna to bol neopisatelny zazitok a nebola to hroza lebo ma nic nebolelo mala si si dat PEDU a bol by aj pre teba. ved kazda je ina kazda to inak preziva nieje kazdy ako ty ze je to hroza.

aknitka

ja nikdy nepochopím ženy, ktoré tvrdia, že pôrod je neopísateľný zážitok a stojí za to si ho zopakovať. áno aj pre mňa to bol neopísateľný zážitok ale v negatívnom význame. pôrod je pre mňa nutné zlo a hrôza, ktorá sa však musí prekonať ak chcem mať bábätko. pre mňa bol najkrajší neopísateľný zážitok až to keď som držala v náručí svojho syna. to bol ten okamih pre ktorý sa to nutné zlo a hrôza oplatí prežiť ešte raz.

meggy10

JA som sa hrozne bala porodu este sa to vsetko zvrtlo tak, ze nasi boli na dovolenke a v ten den ked cestovali domov v noci som dostala bolesti ale priatelovi som nic nepovedala lebo som si myslela, ze to prejde. ale nic len sa bolesti stupnovali cela som sa triasla tak som sa bala. ked som prisla do nemocnice hned som si pytala epiduralku je to suprova vec uplne kontrakcie prestali no boli len som ich necitila iba take slabe tlaky do zadku som citila, ale co sa stalo PEDA mi zastavila porod tak mi dali vyvolavacku, prisli hrozne tlaky cela som sa triasla ale to iba zo strachu este aj mlady anesteziolog sa zo mna smial ale vobec to nebolelo ani nadstih sitie som citila iba trocha. A teraz mame 2 a pol mesacneho chlapceka a sme velmi stastny aj ked ho mame priskoro, lebo mam 19 a on 22 ale sme velmi stastny ze ho mame je to take nase male usmievave slniecko:D A urcite si chcem porod zopakovat este raz, lebo to je neopisatelny zazitok, ktory sa nekona kazdy mesiac:DDDDDDDDDD

question

MYSLITE SI, ZE KEBY MA NAHODOU SEKLO NIEKDE V KRCNEJ CHRBTICI ALEBO ZE BY SOM MALA NIECO S NERVOM, TAK BY MI DOVOLILI RODIT NORMALNE? DALO BY SA TO ZVLADNUT? NENUTILI BY MA NA CISARSKY? DOST CASTO SA MI TOTIZ STAVA, ZE MA SEKNE V KRKU, ALEBO ZE MI ZACHLADNE A POTOM MA NERV TAHA. NIEKEDY MAM TAKY POCIT AJ AKOBY SOM MALA AJ NIECO SO SEDACIM NERVOM.

question

MYSLITE SI, ZE KEBY MA NAHODOU SEKLO NIEKDE V KRCNEJ CHRBTICI ALEBO ZE BY SOM MALA NIECO S NERVOM, TAK BY MI DOVOLILI RODIT NORMALNE? DALO BY SA TO ZVLADNUT? NENUTILI BY MA NA CISARSKY? DOST CASTO SA MI TOTIZ STAVA, ZE MA SEKNE V KRKU, ALEBO ZE MI ZACHLADNE A POTOM MA NERV TAHA. NIEKEDY MAM TAKY POCIT AJ AKOBY SOM MALA AJ NIECO SO SEDACIM NERVOM.

aknitka

ja som tiež bola vcelku spokojná. na radu množstva známych a mojej sestry som šla rodiť aj ja "ako teliatko" a bolo všetko OK. mňa palúch prijímal na pôrodné sály (tiež na mňa zapôsobil podobne ako na teba :-))a rodil ma Švarc.

bublik

a ta asistentka bola tiez zlata, vlastne vsetci, velmi som spokojna s porodnicou a aj na oddeleni sestonedielok boli vsetci mili, ziadne hnusne sestricky ani nic podobne :-) odporucam.

bublik

asistentka uz som zabudla ako sa volala, inga neviemaka, a doktor Paluch. no ten prisiel samozrejme az vo finale, iba co nastrihol, vytiahol bambucha a zasil. ale bol zlaty, taky velmi v pohode, ako keby sa nechumelilo, uz len pivko do ruky.. :-D

bublik

ja som isla bez epiduralky, lebo, po prve, nie vzdy zabera a po druhe citala som vselijake horory o tom ze po epiduralke deti horsie spavaju, su hyperaktivne a maju vo vseobecnosti vacsiu traumu z porodu, kedze svaly su tam dole ochabnutejsie a nespolupracuju tak ako bez epiduralky, atd atd a k tomu zazmluvnenemu porodnikovi, nie vzdy je to taka vyhoda, pocula som ze niekedy sa totiz porod riadi podla lekara a nie lekar podla porodu, a potom ti podla toho ako ma lekar sluzbu porod urychluju alebo spomaluju a to samozrejme nie je moc dobre, ja neviem, rodila som len raz, tak to neviem porovnat, ale to su dovody preco som isla bez epiduralu a "ako teliatko". a prezila som v zdravi :-)