Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

ten čo chápe

Inzulín potrebuje 2-8 stupnov, ale len pri DLHODOBOM skladovaní.
My už dávno nemáme ten svoj medzi vajíčkami v chladničke ;o)
Pre všetkých, čo nevedia kam a ako uskladniť svoj inzulín alebo potrebujú vec na uskladnenie inzulínu nájdite si f. Orik a zavolajte im. Sú ochotný a radi pomôžu. Majú dokonca aj web.

ten čo chápe

Pre všetkých, čo nevedia kam a ako uskladniť svoj inzulín alebo potrebujú vec na uskladnenie inzulínu nájdite si f. Orik a zavolajte im. Sú ochotný a radi pomôžu. Majú dokonca aj web.

RNG

-mira, ja som to otvoril a okrem reklamy a cenniku na EAV podla doktora Volla prevadzane na Institute celostnej mediciny a zopar vseobecnych reci som tam nic nenasiel.
Ak vies nieco ine o tom, prosim daj mi na to link. Ja , ako cukrovkar sa velmi zaujimam okolo akychkolvek informacii okolo cukrovky, hoci od ludi pouzivajucich EAV sa pravdepodobne nedozviem asi nic.

- mira

Prešla som si prednášku, ale márne som tam hľadala zmienku o komplexných a jednoduchých sacharidoch, o rafinovaných a nerafinovaných. To je pre diabetikov zásadná vec. Rozhoduje o rýchlosti vstrebávania cukru, o hypo alebo hyperglykémii alebo o stabilnej hladine cukru v krvi. Rafinácia rozhoduje o vedĺajších účinkoch, o tom, či znefunkční alebo naopak zregeneruje pankreas.
Pre pani diet. sestre nie je známe ani to, aké potraviny pôsobia ďalší rozvoj cukrovky. Bielu ryžu by diabetik nemal nielen večer, ale vôbec, podobne ovocné šťavy, i priveľa ovocia, mäsa, mliečnych výrobkov a chemických aditív.
Hodnotenie len podľa GI je zastaralé a nevedie k zlepšeniu stavu, tobôž nie k vyliečeniu.

RNG

Viem ze tieto temy sa tu nesu v zmysle aky inzulin a kolko si pichat. ale musim sem prehodit diskusiu z termy "ockovanie a autoimunne choroby", kde sa to zvrhlo o teoretizovani ako na DM1., a ine autoimunne.
Ja tu uvediem len osobne logicke dovodenie(tj nejedna sa o ziadnu lekarsku prax)
Autoimunna reakcia nici ostrovceky, ktore produkuju v pankrease inzulin. Reakcia nie je okamzita, trva to nejaky cas, kym sa vsetky udajne znicia, zatial je to casto mesiace.
To bez akehokolvek zasahu.
Nuz ja tu teoretizujem, ze je iste mozne(ja som optimista) najst nejaky prostriedok, ktorym sa tento proces aj ked nie uplne zastavi, aspon spomali.
Druha vec je regeneracia.
Zvysne-tj este neznicene ostrovceky sa budu dat pravdepodobne regenerovat, pokial este existuju, samozrejme) a iste sa ta regeneracia da posilnit a urychlit.
Ak dopeju k takemu bodu, ze pocet novych buniek bude vyssi, ako znicenych, tak je po probleme.
Nuz a na to dufam, ze niektori z alternativnych lekarov na tom budu uspesne pracovat.
Farmacia ma privelke zisky zo sucasnych rieseni, nez aby si ich niecim dala narusit, tj od nej necakajte ziadne zmeny, ba naopak, budu sa proti zmenam, ktore by ich mohli ochudobnit branit zubami-nechtami.

Zialbohu realita je, ze zijeme vo svete penazi, nie idealov. A kazda firma sa snazi zarobit, casto bez akychkolvek moralnych"predsudkov"

DiabetikIvo

Pre marcu, miare a ostatných záujemcov o informácie o stravovaní diabetikov:

Na odkaze sk.diabetacek.cz

nájdete článok venovaný prednáške diétnej sestry p. Márie Štefákovej, NEDU Ľubochňa. V závere článku je odkaz na stiahnutie jej prednášky... :-)