Mudr. Herman alebo Mudr. Hredzak - umele oplodnenie Kosice

jh23

Ja som chodila ku dr.Hermanovi a bola som spokojná. Mám 10 rocnu dcéru a dvojičky 3 rocne. Ďakujem mu za to ináč by som nemala deti . A platiť treba všade, dnes nič nie je zadarmo.

Manka29

Rada by som vám odpovedala na tie otázky .Ja sa liečim už deväť rokov u Hermana a poviem vám že je to veľmi dobrý lekár možno posoby chladné a odmerane ale svoju robotu robí profesionálne a vie sa aj zasmiat

xara33

Ahojte rada by som sa opýtala na jednu otázku s partnerom sa chystáme podstúpiť umelé oplodneniev pondelok 2O som dostala injekciu Decapeptylu a Dr. Herman povedal že mám čakať kým sa dostaví menzes a ja by som rada vedela aký je potom postup ďakujem pekne

iwuška

Ahojte....ako, tak všetko čitam, tak stale neviem sa rozhodnut, akeho doktora si vbrat. Niekto ma lepšie skusenosti s jednym, niekto s druhym....neviem....Mne moj doktor z PO odporucil Hermana. Už som mu volala, no je pravdou, že jeho hlas bol dost chladny....tiež ma to čaka...a verim, že všetko dobre dopadne, mam 24 rokov a musim podstipit IVF.... :-(

placka

Ja mám tiež veľmi zle skúsenosti s Mudr.Hredzakom.Predavkoval ma hormonmi,odobral 36 vajičok,dostala som veľmi ťažky hyperstimulačný syndrom,čo ma skoro stalo život.Poškodilo mi to pečeň,obličky,žaludok,pľuca mam problemy s krvou.Mudr.Hredzak vôbec nič nevysvetlil.Vôbec s nami nekomunikoval,ako vtedy tak ani teraz.Nepodpisujte s ním žiadne zmluvy!!!!!!

hlava33

Ahojte baby!!!!!!!!Ja by som sa chcela opytat, kolko by ma stalo umele oplodnenie u doktora Hermana privatne.Dakujem za vase odpovede

podraz

máme strasne zlé skusenosti s Mudr. Hredzakom ,,predavkovanie hormonmi je to pravdepodobne dobry obchod pre neho-kazdej jednej predpise igelitku hormonov,,nasledkom coho je obrovske riziko plucneho ochorenia s trvalimy nasledkamy,kolaps pečene a obličiek...

Laurina22

Bella prosim ta.Opat si ma rozosmiala a rozplakala zaroven.Nebudem sa vyjadrovat k tomu,co si tu napisala,avsak polozim ti len jednu otazku.Trpis diagnozou N97?

bella12

Smutná pravda o IVF

Aby sa metódou in vitro povolalo k životu jedno dieťa, treba podľa štatistík zničiť ďalších 5-6 ľudských bytostí.

Len málokto nevie, že pri tejto metóde sa oplodňuje viac vajíčok, aby bola šanca na úspech väčšia. Zárodky, ktoré vznikli spojením vajíčok a spermií, sa vkladajú do inkubátorov, pričom už rozdiel + - 0,1 stupeň Celzia tieto zárodky v inkubátore usmrcuje. Nasledujúce dni sa zárodky sledujú a na druhý, tretí alebo piaty deň sa vyberajú zväčša 2 najlepšie zárodky - podľa rýchlosti vývinu zárodku, symetrickosti buniek a zrnitosti. Nadpočetné - nevybrané zárodky sa zmrazujú kryokonzerváciou. Zmrazené ľudské zárodky je možné uchovávať pri teplote tekutého dusíka dlhé roky. Nie je to však doba zmrazenia, ktorá je podstatná ale samotný proces zmrazovania a rozmrazovania, pri ktorom väčšina zárodkov jednoducho zahynie. Štatisticky zahynie počas kryokonzervácie 70-90 % ľudských zárodkov.

Po výbere 2 najlepších zárodkov sa uskutočňuje ich prenesenie do dutiny maternice - tzv. embryotransfer. Žena si po 14 dňoch urobí tehotenský test, na základe ktorého zistí, či sa umelé oplodnenie podarilo. Ak nie, vtedy si lekár spomenie na zmrazené zárodky. Pri transfere zmrazených zárodkov je v porovnaní s "čerstvými" zárodkami šanca na úspech (=narodenie zdravého dieťaťa) minimálna.

Keby sa metóda in vitro vykonávala na jednom folikule s jedným vajíčkom, šanca na úspech by bola menšia ako 5 %, pričom platba za in vitro by bola tá istá. Z tohto dôvodu musia centrá asistovanej reprodukcie dosahovať vyššie percento úspešnosti. Priemerná "úspešnosť" metódy in vitro v Európe predstavuje približne 28 %. Pre dosiahnutie tohto % je potrebne pomocou liekov stimulovať u ženy tvorbu 6 - 19 vajíčok, čím dochádza k tzv. hyperstimulačnému syndrómu.

Čo sa týka samotného transferu, bolo preukázané, že pre výber 2 najlepších zárodkov je potrebné mať k dispozícii 6-8 zárodkov. Rovnako štatisticky sa dokázalo, že do dutiny maternice je najlepšie preniesť 2 zárodky. Ak sa prenesú 3-4 zárodky, šanca na otehotnenie sa zvyšuje, no zároveň rastie aj riziko viacpočetného tehotenstva, ktorému vždy hrozí, že sa skončí predčasne.

Sú páry, ktoré prichádzajú na IVF opakovane. Doterajšie neúspešné pokusy ich stáli nemalé prostriedky - lekár sa dostáva pod tlak a rozhodne sa preniesť do maternice napr. 4 zárodky. Stáva sa, že pri predchádzajúcich pokusoch sa neujal ani jeden ľudský zárodok a teraz zrazu všetky. Opäť je tu problém - riziko nedonosenia, samovoľného potratu. Medicína má riešenie aj na túto situáciu - tzv. embryoredukciu. Dva plody sa z maternice odstránia - zabijú a zostávajúce dvojičky majú vyššu šancu na donosenie. Pochopiteľne, medicína sa týmto nechváli ...

Po tomto sa nedá nesúhlasiť s vyjadrením, že in vitro je metódou "život za život". Takto "získané" dieťa je donosené a narodené len za cenu smrti iných ľudských bytostí - jeho vlastných súrodencov. Život tak nie je pre všetky deti, len tie 1-2 vyvolené :(