Mudr. Herman alebo Mudr. Hredzak - umele oplodnenie Kosice

marosk22

velmi tuzime po dietatku Mam 30 rokov a uz som toho podstupila dost Mam poskodene vajickovody vdaka endometrioze Bola som dvakrat na inseminacii Potom dvakrat na IVF v Bratislave a mala som pocit ze som dalsi tovar na sklade Po druhom pokuse som sa rozhodla ze osud uz nebudem pokusat ale nasa viera je silna Kedze zdravotna poistovna v ktorej som evidovana hradi len tri pokusy tak sme sa rozhodli ze do tretice to snad vyjde Preto by som potrebovala kontakt na pana doktora Hredzaka Pocula som ze je to dobry odbornik dakujem

maja123

adriana ... tak to si mala neskutocne tazke! :-o super, ako si to zvladla!
inak to brucho mam ja skoro tak,
ako si ty pisala - ako v 3.mesiaci :-)))
ale uz to beriem s humorom, nastastie
ziadne ine tazkosti uz nemam a dnes
mi sestricka z krvi podla nejakych hodnot zistila, ze to vyzera na 1 babo, tak sa celkom tesim, hoci ...ultrazvuk moze ukazat nieco ine ;-o)
po tych peripetiach, ake si zazila ty, su zatial moje tazkosti s bruchom
NIC, hlavne ze je zatial vsetko o.k.
ak budem mat nieco nove, urcite napisem, no najskor ratam az o par tyzdnov, tak mozes tu obcas mrknut :-)
..tak drz palce a pozdrav tvojich dvoch malych certikov ;-)P
ahoooj

adriana

Maja 123,to tehotenstvo bolo náročné,ale možno preto,že som sa bála každej komplikácie,veď to bol a je pre mňa zázrak.Mala som aj hyperstimulačný syndróm,to sa prejavilo tak,že som mala brucho ako v 4-6 mesiaci,a bola som asi v 6-8 týždni?Už neviem presne.To telo ešte produkuje vajíčka a zadržuje vodu,to je reakcia na lieky.Veľa som bola v nemocnici,aj ma šili-cerkláž,v 28 týždni som sa začala otvárať,dali mi pesar- skončila v novej nemocnici.Ale zvládla som to do 36 týždňa.A som šťastná,že som rodila prirodzene.Deti som porodila s 5 min.odstupom.Ja mám cukrovku,a na moje telo to bola záťaž.Mala som skôr problémy po pôrode-vysoký cholesterol,rozhádzané glykémie,paradentóza-vraj to všetko môže byť kôli hormónom,čo som brala,ako by telo zareagovalo neskôr na to všetko.Ale už je všetko v poriadku.Nemyslím,že by sme mali iné problémy,keby sme otehotneli prirodzene.Zvládneš to,to len prvé mesiace sú také.

maja123

adriana :-) ..my budeme radi tiez akemukolvek pohlaviu a v akejkolvek kombinacii (ak budu 2 :-) )
hlavne, ze to vsetko dopadne dobre
a vsetci budeme zdravi, ako aj ty pises.. istotne si to mala s dvoma
narocnejsie a obdivujem kazdu,
ktora to zvlada, lebo ja sa uz teraz obcas citim nanic a to som len na zaciatku :-oD ..mala si aj ty podobne pocity - tazko na zaludku, zväcsene brucho a pod.? ..ja sa priznam, ze takto skoro som to necakala, ale zrejme to bude aj liekmi, co sa popritom beru
..som rada, ze sa mozem s tebou podelit o svoje pocity a stav, teda s niekym, kto to prezil na vlastnej kozi ;-)p
takze budem rada kazdej informacii ohladom tohto od teba ;-P vopred dakujeeem .....

adriana

Maja 123,teším sa s tebou.O tom,že budú dvaja sme sa dozvedeli asi v 6 týždni.V 30 týždni mi povedali,že to bude chlapec-dievča,až keď som rodila,to bolo prekvapenie,že sú obidvaja chlapci.Nám bolo jedno aké pohlavie,hlavne nech ich vynosím a zdravých porodím.Všetko je o.k.Zlostia ako chlapci,ale ja som veľmi šťastná.Tak sa všetci držte,a daj potom vedieť výsledok.

maja123

Dakujem Adriana! :-)
takze dvoch..hmmm... ;-o)) pekne!
my uz vysledok vieme - vyslo to,
uz len necelych 9 mesiacov vydrzat ;-)))
a tiez som zvedava, ci to bude 1 al. 2 .. zdravim ta aj vsetky cakatelky ;-p

riavamala

S umelym oplodnenim len tolko- co je umele, nikdy nie je take dobre, ako prirodzene. Deti zo skumavky maju znzenu imunitu, v sucasnosti sa robia testy, co si to vlastne za zivocichovia ti ludia zo skumavky, nie su uplne fit po fyzickej stranke aku ludia pocati normalne, tak bacha na to.

Ivka 1

Ja tiež odporúčam MUDr.Hredzáka.Moje známe si ho veľmi chvália pre jeho nielen odborný ale aj ľudský prístup.