Nadmerné potenie nôh

Príspevok v téme: Nadmerné potenie nôh
esi

Mám 19 ročnú dcéru, ktorej sa nadmerne potia nohy. Nohy si umyje a behom pár minút ich má mokré. Hlavne teraz v zime je to veľmi nepríjemné, nakoľko obuv má sústavne mokrú, nohy studené a samozrejme s tým ju chytí kašeľ, nádcha.Pretrváva to u nej už niekoľko rokov. Neviem čo to spôsobuje a ako to odstrániť.

harybka

Ahoj, aj teba trápi nadmerné potenie rúk a nôh a drahý prístroj si nemôžeš dovoliť? Napíš mi a dohodneme sa. Za 4 týždne sa ti zmení život a budeš mať úsmev na tváry. Cena procedúr je 50 eur/mesiac. Ďaľšia terapia 2-viac mesiacov 20 eur. resp. podľa potreby. Ochotne pomôžem iba ľuďom z Nitry a okolia. Viac info v maily. Katarínka :)Naozaj ti rada poradím a pomôžem, viem čo prežívaš...

tono_s

Proti poteniu nôh.
Mne sa veľmi osvedčilo:V lekárňach je občas možnosť kúpiť 10percentný Ajatin-bezfarebný (hnedý veľmi farbí pokožku a hlavne nechty).Do 3 až 4l vody vo väčšom hrnci do ktorého sa mi vmestia chodidlá nalejem asi 3 polievkové lyžice Ajatinu. Roztok udržujem varičom na teplote asi 35až40st.C a dobre si v ňom vymočím chodidlá (45až80min). Tento proces podľa potreby opakujem, ked sa mi nohy znova začnú potiť.Potenie po čase úplne prestane.

verka181

Ja som na zdravie našla toto www.zdravie.sk a mám to doma a svetu div sa ono to funguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D

zajobojo

k prepotenim topankam este tolko, že treba si hned dat vložku do novych topanok aby sa samotna topanka neprepotila, po vyzutí vložku vybrat , ak sa da oprat tak oprat a topanky sušit na vzduchu, a tiež nenosit každy den tu istu obuv ale striedat topanky, a nosit len koženne aj vložky do topanok koženné resp. textilné, žiadnu umelinu

help-mee

ten istý problém mám aj ja :/ neviem ako sa toho zbavit cije leto ci je zima stale sa mi potia nohy :( a mam iba 15 rokov. :/ a uz to mam asi 3-4 roky rád by som sa toho zbavil azdy sa mi smeje vsetko mozne.. :/ bojujem vsetko ale prehrávam :(

kamočuke

... a zabudol som pridať, že som pil rôzne čaje proti poteniu aj šalviový a podstúpil som a pichanie botulotoxínu do chodidiel, ale nepomohlo. Možno aj preto, lebo sa potím najviac medzi prstami a tam sa to napichať nedá. Ale aj keby to fungovalo, tak za takú drahú sumu by to bežný človek nezvládal platiť.

kamočuke

Asi mi aj tak nikto nepomôže ale aj tak nikdy nevieš. Mám 25r. Takže, trápi ma nadmerné potenie a tým aj zápach nôh! Nohy sa mi potia či v zime a či v lete v teniskách aj v šľapkách, až sa po nich kĺžem. Umývam si ich 5 aj 10 krát denne s antibakteriálnym mydlom aj som v poslednej dobe menil často obuv. Skúsil som už rôzne masti, dezodoranty aj antiperspiranty ako napr. Expicial Deoforte, Driclor, Peo, Nivea s časticami striebra a pod. Neskôr som si myslel, že mám nejaké kožné ochorenie, ale keďže nemám ani najmenšie znaky mikózy, tak určite nemám, ani ma nohy nesvrbia, nič. Skúšal som aj rôzne rady ako dubovú kôru aj gél z nej, solvinu, hypermangán, sódu, kúpeľ v slanej vode a to nie raz ale častejšie. Najväčší problém je v tom, že ponožky mi nesmrdia ale nohy áno a aj obuv po pár dňoch od zakúpenia, lebo mám už asi kožu aj topánky napáchnuté tým potom alebo čo! Čítal som niečo o hyperhydróze aj o chirurgickom zákroku proti nej ale u nás len proti poteniu rúk. Tak možno v zahraničí, ale medzi tým som chcel zistiť váš názor a postrehy. Inak podľa doktorky, ktorá mi robila rôzne testy aj na ochorenia pečene, obličiek a iné, tak som zdravý. So psychikou to nemá nič spoločné, lebo je jedno či som v robote, vonku alebo doma. Tak som to zhrnul asi už všetko...

haldia

Potenie nôh
- 1/4 kg dubovej kôry variť 10 minút v 5 litroch vody – kúpeľ nôh 1 krát denne, dospelí 20 minút, deti 10 minút vo vlažnom odvare.