Nadmerné potenie nôh

Príspevok v téme: Nadmerné potenie nôh
esi

Mám 19 ročnú dcéru, ktorej sa nadmerne potia nohy. Nohy si umyje a behom pár minút ich má mokré. Hlavne teraz v zime je to veľmi nepríjemné, nakoľko obuv má sústavne mokrú, nohy studené a samozrejme s tým ju chytí kašeľ, nádcha.Pretrváva to u nej už niekoľko rokov. Neviem čo to spôsobuje a ako to odstrániť.

alex*

som hrozne rada,ze nie som s tymto problemom sama.nikoho takeho som doteraz nepoznala a doma ma nikto nechape ze sa s kruhami az po lakte neda zit.uz som zufala a k tomu ide leto......pomoc

pišta

Potenie má dôležitú úlohu pri termoregulácii organizmu.
Čo si však menej ľudia uvedomujú je to, že potom sa organimus zbavuje aj nežiadúcich látok – splodín metabolizmu.
Ak sa veľa potíte, paradoxne to môže znamenať, že je to – dobre.
Naše telo vie toho viac, ako si o ňom myslíme.
Ak je potenie nadmerné a obťažujúce, treba sa zamyslieť nad svojou acidobázickou rovnováhou, t.j. či nie sme prekyslení.
Udržať Ph v mierne zásadité je jedna z veľmi dôležitých funkcií organizmu, a ak telo má príliš veľa podnetov na prekyslenie, potenie sa môže stať jeho „pomocníkom.“

lulika

Ahoj som rada že som konečne objavila ludí čo majú problém ako ja neviem čo mám robiť strašne sa mi potia dlane nohy a podpazušie s tým sa nedá žiť

Lulu

ahojte...
aj ja som uz vyskusala Driclor, ale len raz...postupovala som podla navodu, ale hrozne to stipalo pod pazuchou, mala som az slzy v ociach a musela som si to ist ihned umyt. Verim, ze je ucinny, no to stipanie je fakt hrozne. Skusim ho opat pouzit a prekonat sa aspon na tyzden. Potom napisem vysledok...
Tak zatial sa majte a drzim palce v prekonavani potenia...

ivuska

Ja som vyskusala driclor minule leto, ale ma po tom strasne stipali ruky aj nohy a riadne mi ocerveneli. Zda sa mi to dost drasticke. A mala som z toho vysusenu pokozku.

ivka_3

Driclor som uz vyskusala, je velmi ucinny, ked sa spravne aplikuje, t.j. pred spanim, po osprchovani by si mala byt este hodinu hore a v pokoji. Nanasa sa totiz na uplne suche dlane. Nechas to vyschnut a po tyzdni nanasania zacne fungovat. Ruky sa Ti vobec nepotia, ale su potom strasne suche. Ja mam nevyhodu, ze mam aj ekzem, takze nepouzivam Driclor stale. Ale ucinkuje a to uz je co povedat u mna, ktora sa tak nenormalne poti. Mozes ho pouzit aj na podpazusie alebo na nohy.

>:D

ja mam problem s dlanami a nohami...je neprijemne ze vsetko coho sa dotknem je mokre a hlavne to podavanie ruk grrr...planujem vyskusat excipial deo forte, ked ten nebude fungovat tak driclor a ked ani to tak ma dost zaujala ta sympatektomia...ale neviem kde to robia na slovensku

ivka2

Ahoj ivka a nona, tiez mam taky problem ako vy a som z toho zufala. U mna je to skor psychicke, lebo akonahle si uvedomim, ze sa mi nepotia ruky, uz sa mi aj zacnu. Som tiez studentka na VS a poriadne mi to strpcuje zivot, ale co vam budem rozpravat, ved to poznate. V zime sa to da este vydrzat, ale v lete to je hroza. Pocula som, ze sa to da odstranit operaciou, prerusenim nervovych zakonceni, alebo co, do ruk, ale neviem o tom nic blizsie, tak prosim ak ma niekto z vas s tym skusenosti, budem stastna,ked sa s nimi podeli.. Vdaka

ivka_3

Ahojte, som rada, ze tymto problemom netrpim sama. Ruky aj nohy sa mi nadmerne potia uz 15 rokov a neviem sa toho zbavit. Je to velmi neprijemne, najma z toho dovodu, ze by som chcela velmi robit vizazistiku, a uznajte, ze so spotenymi rukami to nejde dohromady. Ale je to moj sen. Prosim o nejaku overenu radu. Potenie noh by som aj ozelela, ale tie ruky - dokazu sa mi potit tak, az mi z nich kvapka pot. Som uz z toho zufala a nici mi to zivot. Niekedy mi je z toho az do placu. Rada by som vedela nieco o tej kineziologii, (ktoru spomina Alternativa, ale nema na seba kontakt), pretoze som otvorena aj alternativnej medicine. Dakujem :)