Nadmerné potenie nôh

Príspevok v téme: Nadmerné potenie nôh
esi

Mám 19 ročnú dcéru, ktorej sa nadmerne potia nohy. Nohy si umyje a behom pár minút ich má mokré. Hlavne teraz v zime je to veľmi nepríjemné, nakoľko obuv má sústavne mokrú, nohy studené a samozrejme s tým ju chytí kašeľ, nádcha.Pretrváva to u nej už niekoľko rokov. Neviem čo to spôsobuje a ako to odstrániť.

sholim

ahoj... pre vsetkych s nadmernym potenim

som 22 VS student a odmalicka mam problemy s nadmernym potenim ruk, noh a v podpazusi. nedavno som absolvaval chirurgicky zakrok nazývaný sympatektomia... tato operacia ma vsak jeden hacik: kompenzacne (nahradne potenie)t.z., eliminuje vam to potenie napr. na dlaniach, ale moze sa objavit potenie na chrbate, bruchu, drieku, stehnach,... niekedy viac strpcujuce zivot ako predchadzajuce potenie. Podotykam, tato operacia je nevratitelna spat!!! Mala by byt len krajnym riesenim, ak nepomoze nic ine. co pomoze niekomu, nemusi zasa pomoct druhemu!!!
vysledok v mojom pripade: ruky suche ako sahara, podpazusie okey... nahradne potenie na bruchu (da sa to zniest), avsak zvysilo sa mi potenie noh (udajne to anatomicky nie je mozne...?, udeje sa to asi v 5 % pripadov). cize z blata do kaluze:))
v kazdom pripade, treba skusit u lekara...
viac info cez email

mary

na nohy skuste zasyp, napr.pedik, ale tak viac si ho nasyp so ponozky, mne to super zabera a navyse odstranuje aj zapach. Na ruky je tiez dobry detsky zasyp, tak jemne.

Nona

Som študentka 23 ročná, ja mám zase problémy s extrémnym potením rúk, nemôžem nikomu podať ruku, ked sa držím tyče v autobuse ostane mokrá a ked píšem na papiere prednášku, pero mi už nepíše lebo papier je totálne mokrý. Som z toho už zúfalá, pošlite ak máte nejaké skúsenosti s taklým problémom.please

lulu

ahoj...
mam 25 r., už viac ako 7 rokov trpím nadmerným - neúnosným potením v podpaží, je to niečo, čo sa ani neda opísať. Hrozne mi to strpčuje život, antiperspiranty ani nič iné nepomáha. Som zúfala. Keď som napr. v praci, musim sa niekoľkokrat za deň umývať a prezliekať a opäť po 15 minútach mám obrovský fľak. Pomóc prosím ...
Ak ma niekto skúsenosti s botuloxínom rada uvítam nazory ... dakujem